Kraków Energetycznie
2 dniowy wakacyjny wyjazd rodzinny do Energylandii
19-20.08.2018

CENA: 289 zł1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.
- Przyjazd do Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. W programie: Wzgórze Wawelskie - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości.; Katedra – jeden z najwspanialszych zabytkowych kościołów, o wyjątkowym znaczeniu historycznym w dziejach Polski (miejsce koronacji królów, ich chrztów, ślubów i pochówków). Wchodząc do katedry warto zwrócić uwagę na zdobione, kute w żelazie drzwi, ozdobione literą „K” - to monogram Kazimierza III Wielkiego. Drzwi są w dosłownym sensie wiekowe, gdyż pamiętają ostatniego Piasta!; rzeźba Smoka Wawelskiego - cieszy się wielką popularnością zarówno wśród turystów, a szczególnie zaś podoba się dzieciom. Legenda mówi, że smoka pokonał szewczyk, który podłożył mu barana wypchanego siarką. Po zjedzeniu Smoka tak paliło w gardle, że „wypił pół Wisły” i pękł.; Rynek - przez całe wieki stanowił główny plac handlowy i centrum administracyjne Krakowa. Dziś wokół tego największego średniowiecznego placu Europy kwitnie życie towarzyskie, a sama płyta jest doskonałym miejscem do organizacji targów okolicznościowych, a także przeróżnych festiwali i koncertów; Kościół Mariacki - ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Z Hejnalicy (wyższa wieża kościoła), co godzinę rozbrzmiewa grany przez trębacza hejnał; Sukiennice - podwójny rząd kramów kupieckich, które z biegiem czasu utworzyły jeden budynek, nakryty zadaszeniem. Dziś Sukiennice stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Na dole znajdują się stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami, natomiast piętro zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX w.
- Przejście do Muzeum Żywego Obwarzanka. Być może jadłeś (jadłaś) już kiedyś obwarzanka, jeśli jesteś z Krakowa, pewnie nie raz, ale pytanie brzmi: Co wiesz o obwarzanku? To nie jest zwykła bułka w kształcie koła, to symbol Krakowa, wypiekany nieprzerwanie od średniowiecza, o unikatowym procesie produkcji, który jako zarejestrowany produkt regionalny może być wypiekany tylko tu! Przyjdź do nas, dowiedz się więcej i zrób własnego obwarzanka.
- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.
- Przejazd do Zatoru. Kilkugodzinny pobyt w Energylandii. Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Razem z nami spędzicie niezapomniane chwile, a czas upłynie Wam na zabawie i wspólnej podróży do świata baśni i fantazji, świata magicznych przeżyć i niezwykłych doznań. Można spędzić u nas cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając z 60 atrakcji, a wśród nich m.in.: 27 ogromnych urządzeń, 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne. Na terenie Parku można także znaleźć niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi. Wszystkich lubiących gadżety i pamiątki zapraszamy do aż 9 dedykowanych sklepów. Goście, którzy poczują zmęczenie znajdą także miejsce na odpoczynek. Do dyspozycji 12 punktów gastronomicznych serwujących zarówno tradycyjne dania kuchni polskiej jak i fast foody. Przygotujcie się na „jazdę bez trzymanki!”.
- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.


Cena 289 zł zawiera:
+ bilet do Energylandii
   * dorosły – 99 zł
   * bilet do Energylandii Szkoła podstawowa kl. 1-6 - 49 zł
   * bilet do Energylandii Szkoła podstawowa kl. 7-8, gimnazjum – 59zł

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- 1 nocleg w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych z łazienkami,
- wyżywienie (1x śniadania, 1x obiadokolacja),
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie,
- usługi przewodnika,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

*Realizacja wyjazdu przy grupie min. 40 osób
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uczestnik wycieczki powinien posiadać ze sobą aktualny dowód tożsamości: dziecko – legitymacja szkolna.


Dokumenty do pobrania (PDF)
 
 
Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809
 
 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji
 
INFORMACJE O UCZESTNIKU:
 
DANE RODZICA LUB OPIEKUNA UCZESTNIKA