Tatrzańska przygoda Energylandia
3 dniowy aktywny, wakacyjny wyjazd rodzinny.
11-13.07.2018
CENA: 365 zł






1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.
- Przyjazd do Krakowa. Czas wolny na zakup pamiątek oraz zwiedzanie we własnym zakresie Starego Miasta. Stare Miasto to najstarszy obszar Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Wpisane na listę UNESCO w 1978 r. jako jedno z pierwszych 12 obiektów na świecie. Jego centrum stanowi Rynek Główny, a drugi ważny punkt to skała nad Wisłą zwana Wzgórzem Wawelskim. Głównymi zabytkami krakowskiego Starego Miasta są znajdujące się na Rynku: Kościół Mariacki, Sukiennice i wieża ratuszowa. Stare Miasto otacza pas zieleni zwany Plantami, który powstał w miejscu dawnej fosy. Kraków z jego bezcennymi zabytkami i dziełami sztuki nie został istotnie zniszczony podczas II wojny światowej, a obecnie utrzymanie imponującego założenia miejskiego jest możliwe dzięki wizytom milionów zachwyconych turystów z całego świata.
- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wędrówka z przewodnikiem Doliną Strążyska. Należy do najciekawszych i najliczniej odwiedzanych, tatrzańskich dolin reglowych. Dolina Strążyska, o powierzchni ok. 4 km2 i długości 3 km, powstała w wyniku uskoku tektonicznego. Dnem doliny płynie wartki Potok Strążyski. Tworzy on liczne kaskady, a jedne z piękniejszych można podziwiać naprzeciwko Skały Edwarda Jedlinka. Jego wody tworzą również główną atrakcję turystyczną doliny – Wodospad Siklawica. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: Wodospad Siklawica - pomiędzy górną i dolną jego częścią istnieje skalna półka, w której w skale wymyte zostało siłą uderzenia wody i niesionych przez nią odłamków skalnych wgłębienie wypełnione wodą, tzw. kocioł eworsyjny.; Kominy Strążyskie (przed wiekami nazywane Dziadami lub Płaczkami) – pięć strzelistych,
dolomitowych skał, które na początku XX w. były częstym celem wspinaczek; Sarnia Skała - skalista grań o długość ok. 300 m. Zbudowana z wapieni dolomitowych, z której roztacza się widok na Giewont.

- Przejście do Starego Kościoła – najstarszy drewniany kościół w Zakopanem. Następnie spacer po zabytkowym Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, na którym spoczywają ludzie tworzący niegdyś rzeczywistość miasta i jego legendę, m.in. Stanisław Witkiewicz, Kazimierz Przerwa - Tetmajer, Kornel Makuszyński. Całość tworzy zespół obiektów sakralnych znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej.

- Przejście pod Wielką Krokiew. Największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów. Skocznia jest ceniona przez zawodników, ponieważ mimo swoich dużych rozmiarów (obecnie punkt konstrukcyjny znajduje się na 120 m), jest bardzo bezpieczna i umożliwia oddawanie dalekich skoków. Wysokość obiektu to 134 m. Aktualny rekord wynosi 140,5m i został ustanowiony w 2010 r. podczas zawodów Pucharu Świata przez Szwajcara Simona Ammanna. Krokiew stała się nieodłącznym punktem w planach zwiedzania turystów, którzy odwiedzają Zakopane. Jest to często pierwsze miejsce, do którego udają się po przyjeździe do miasta. Ze szczytu skoczni roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę.

- Czas wolny na Krupówkach. Ulica Krupówki liczy obecnie 1100 m. Jej nazwa pochodzi od polany Krupówki, przez, którą ulica ta przebiega. Polana znajdująca się mniej więcej w jej centralnej części, należała niegdyś do rodziny Krupowskich. Będąc w Zakopanem każdy turysta przynajmniej raz przejść się po Krupówkach, by spojrzeć na liczne witryny sklepowe i stragany oraz poczuć mieszankę kultury góralskiej i miejscowego folkloru. To tutaj często odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu, dzięki którym turyści mogą spędzić milej czas i ich pobyt jest o wiele bardziej urozmaicony. Liczne restauracje i punkty gastronomiczne również dbają o to, żeby zwiedzający nie chcieli zbyt szybko opuszczać tego miejsca.
- Przejazd na Gawendę Góralską. Spotkanie w tradycyjnej góralskiej chałupie bogatej w zbiory sztuki podhalańskiej z pełną folkloru i muzyki Gawędą Góralską. W programie m.in. opowieści bacy o legendach zbójnickich, muzyce, stroju oraz prezentacja tradycyjnych instrumentów.
- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.
- Przejazd do Zatoru. Całodzienny pobyt w Parku Rozrywki Energylandia. Energylandia jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To przede wszystkim największy Park Rozrywki w Polsce. Potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 he znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia. Na terenie Parku można także znaleźć niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.
- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.


Cena 365 zł zawiera:
+ bilet do Energylandii
  * dorosły – 99 zł
  * bilet do Energylandii Szkoła podstawowa kl. 1-6 - 49 zł
  * bilet do Energylandii Szkoła podstawowa kl. 7-8, gimnazjum – 59zł

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 2 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2x śniadanie, 2x obiadokolacja),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

*Realizacja wyjazdu przy grupie min. 40 osób
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uczestnik wycieczki powinien posiadać ze sobą aktualny dowód tożsamości: dziecko – legitymacja szkolna.



Dokumenty do pobrania (PDF)
 
 
Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809
 
 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji
 
INFORMACJE O UCZESTNIKU:
 
DANE RODZICA LUB OPIEKUNA UCZESTNIKA