21, Podhale aktywnie – 4 dni
CENA: od 499 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU



1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Krakowa. Spacer po Starym Mieście. Czas wolny na zakup pamiątek. W programie: Wzgórze Wawelskie - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości. Znajdujący się na wzgórzu Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Gromadzi  ono  kolekcje  obrazów,  grafik,  rzeźb,  tkanin,  wyrobów  złotniczych,  militariów,  porcelany   i  mebli; Katedra – jeden z najwspanialszych zabytkowych kościołów, o wyjątkowym znaczeniu historycznym w dziejach Polski (miejsce koronacji królów, ich chrztów, ślubów i pochówków). Wchodząc do katedry warto zwrócić uwagę na zdobione, kute w żelazie drzwi, ozdobione literą „K” - to monogram Kazimierza III Wielkiego. Drzwi są w dosłownym sensie wiekowe, gdyż pamiętają ostatniego Piasta!; Rynek - przez całe wieki stanowił główny plac handlowy i centrum administracyjne Krakowa.  Dziś wokół tego największego średniowiecznego placu Europy kwitnie życie towarzyskie, a sama płyta jest doskonałym miejscem do organizacji targów okolicznościowych, a także przeróżnych festiwali i koncertów; Kościół Mariacki - ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Z Hejnalicy (wyższa wieża kościoła), co godzinę rozbrzmiewa grany przez trębacza hejnał; Sukiennice - podwójny rząd kramów kupieckich, które z biegiem czasu utworzyły jeden budynek, nakryty zadaszeniem. Dziś Sukiennice stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Na dole znajdują się stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami, natomiast piętro zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX w.

- Zwiedzanie indywidualne Muzeum Bursztynu. Na niespełna 300 m2 nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni bursztyn – jego geneza, historia i teraźniejszość – prezentowany jest w sposób atrakcyjny i wieloaspektowy. Na świecie tego typu przedsięwzięć jest wiele, w Polsce to pierwsze tak profesjonalne Muzeum Bursztynu. Na wystawie „Bursztyn - jego piękno i dzieje” można zobaczyć zarówno surowy bursztyn, archeologiczne znaleziska, jak i wyroby jubilerskie. Jest tu np. bransoleta mechaniczna, zrobiona przez Jacka Barona - jedna z pięciu takich na świecie. Działają w niej nawet koła zębate wykonane z bursztynu. I jeszcze jantarowa wersja „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci. Pokazanie natury i historii bursztynu przez pryzmat współczesności daje zupełnie inną perspektywę, czyniąc ten kamień interesujący także dla laika. Może po wizycie w Muzeum będzie łatwiej Wam zrozumieć, dlaczego tylu ludzi na świecie uważa, że to właśnie bursztyn jest spośród wszystkich kamieni najpiękniejszy.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wędrówka z przewodnikiem Doliną Kościeliska. Jedna z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych dolin w Tatrach. Niegdyś Dolina Kościeliska związana była z przemysłem hutniczym – pod koniec XV w. zaczęto tu wydobywać srebro, antymon i miedź, od XVIII rudy żelaza. Dolina Kościeliska jest drugą, co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr – pod tym względem ustępuje miejsca jedynie Dolinie Chochołowskiej. Ta walna dolina, czyli taka, która rozpościera się od podnóża Tatr aż po ich grzbiet, ma 9 km długości i ok. 27 km szerokości, co daje powierzchnię 35 km2. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Dolina Kościeliska jest prawdziwym arcydziełem Matki Natury. Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. Natura przysłużyła się Dolinie Kościeliskiej jeszcze w jednym przypadku. Rwące górskie potoki, płynące w skałach wyżłobiły większe i mniejsze szczeliny, które na przestrzeni lat zmieniły się w jaskinie. Do najsłynniejszych, a zarazem najchętniej odwiedzanych należą Jaskinia Mroźna, Mylna, Raptawicka, czy Smocza Jama, w sumie odkryto ich około 450, co jest zdecydowanie imponującą liczbą. W programie m.in.: Wąwóz Kraków – efektowne formacje skalne i klimat tajemniczości sprawiają, że uważany jest za najpiękniejszy wąwóz Tatr Zachodnich. Był on penetrowany przez poszukiwaczy skarbów; Smocza Jama – to jaskinia, a tak naprawę 37 m tunel, przebijający skałę w turni Ratusza na wylot. Na całej długości jaskini zamontowano łańcuchy, ponieważ nachylenie jest tu znaczne, zwłaszcza na dolnym odcinku. Przy górnym otworze Smoczej Jamy szlak skręca w prawo i sprowadza łatwą ścieżką (wiodącą pod turniami Ratusza i Saturna) na Polanę Pisaną.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



3 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Zakopanego. Czas wolny na Krupówkach. Ulica Krupówki liczy obecnie 1100 m. Jej nazwa pochodzi od polany Krupówki, przez, którą ulica ta przebiega. Polana znajdująca się mniej więcej w jej centralnej części, należała niegdyś do rodziny Krupówskich. Będąc w Zakopanem każdy turysta przynajmniej raz przejść się po Krupówkach, by spojrzeć na liczne witryny sklepowe i stragany oraz poczuć mieszankę kultury góralskiej i miejscowego folkloru. To tutaj często odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu, dzięki którym turyści mogą spędzić milej czas i ich pobyt jest o wiele bardziej urozmaicony. Liczne restauracje i punkty gastronomiczne również dbają o to, żeby zwiedzający nie chcieli zbyt szybko opuszczać tego miejsca.

- Przejście pod Wielką Krokiew. Największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów. Skocznia jest ceniona przez zawodników, ponieważ mimo swoich dużych rozmiarów (obecnie punkt konstrukcyjny znajduje się na 120 m), jest bardzo bezpieczna i umożliwia oddawanie dalekich skoków. Wysokość obiektu to 134 m. Aktualny rekord wynosi 140,5m i został ustanowiony w 2010 r. podczas zawodów Pucharu Świata przez Szwajcara Simona Ammanna. Krokiew stała się nieodłącznym punktem w planach zwiedzania turystów, którzy odwiedzają Zakopane. Jest to często pierwsze miejsce, do którego udają się po przyjeździe do miasta. Ze szczytu skoczni roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę.

- Przejazd na Gawendę Góralską. W tradycyjnej góralskiej chałupy bogatej w zbiory sztuki podhalańskiej z pełną  folkloru i muzyki wysłuchamy Gawędy Góralskiej. W programie m.in. opowieści bacy o legendach zbójnickich, muzyce, stroju oraz prezentacja tradycyjnych instrumentów.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Zatoru. Kilkugodzinny pobyt w Energylandii. Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Razem z nami spędzicie niezapomniane chwile, a czas upłynie Wam na zabawie i wspólnej podróży do świata baśni i fantazji, świata magicznych przeżyć i niezwykłych doznań. Można spędzić u nas cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając z 60 atrakcji, a wśród nich m.in.: 27 ogromnych urządzeń, 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne. Na terenie Parku można także znaleźć niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi. Wszystkich lubiących gadżety i pamiątki zapraszamy do aż 9 dedykowanych sklepów. Goście, którzy poczują zmęczenie znajdą także miejsce na odpoczynek. Do dyspozycji 12 punktów gastronomicznych serwujących zarówno tradycyjne dania kuchni polskiej jak i fast foody. Przygotujcie się na „jazdę bez trzymanki!”.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.




Cena od 499 zł zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- 3 x nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (3 x śniadania, 3 x obiadokolacja),
- opłaty parkingowe,
- wszystkie bilety wstępu,
- usługi licencjonowanego przewodnika,
- opiekę  pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu po trasie – 20zł


*Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób pełnopłatnych + 4 opiekunów/wychowawców (gratis).

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie. Każdy uczestnik powinien posiadać ze sobą aktualną legitymację szkolną oraz latarkę niezbędną przy zwiedzaniu Smoczej Jamy.






Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji