40, Kraków - Zakopane - Bochnia - 3 dni
CENA: od 397 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Krakowa. Spacer po Starym Mieście. W programie: Wzgórze Wawelskie - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości. Znajdujący się na wzgórzu Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Gromadzi  ono  kolekcje  obrazów,  grafik,  rzeźb,  tkanin,  wyrobów  złotniczych,  militariów,  porcelany   i  mebli; Katedra – jeden z najwspanialszych zabytkowych kościołów, o wyjątkowym znaczeniu historycznym w dziejach Polski (miejsce koronacji królów, ich chrztów, ślubów i pochówków). Wchodząc do katedry warto zwrócić uwagę na zdobione, kute w żelazie drzwi, ozdobione literą „K” - to monogram Kazimierza III Wielkiego. Drzwi są w dosłownym sensie wiekowe, gdyż pamiętają ostatniego Piasta!; rzeźba Smoka Wawelskiego - cieszy się wielką popularnością zarówno wśród turystów, a szczególnie zaś podoba się dzieciom. Legenda mówi, że smoka pokonał szewczyk, który podłożył mu barana wypchanego siarką. Po zjedzeniu Smoka tak paliło w gardle, że „wypił pół Wisły” i pękł. Na pamiątkę tej legendy u podnóża Wzgórza Wawelskiego ustawiono pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem; Planty - wyjątkowy w skali europejskiej ogród miejski, który otacza najstarszą część Krakowa. Jego powierzchnia to 21,03 hektarów na, którą składa się 8 ogrodów. Dzięki swemu niebywałemu urokowi zostały wpisane na  tzw. I Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; Rynek - przez całe wieki stanowił główny plac handlowy i centrum administracyjne Krakowa.  Dziś wokół tego największego średniowiecznego placu Europy kwitnie życie towarzyskie, a sama płyta jest doskonałym miejscem do organizacji targów okolicznościowych, a także przeróżnych festiwali i koncertów; Kościół Mariacki - ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Z Hejnalicy (wyższa wieża kościoła), co godzinę rozbrzmiewa grany przez trębacza hejnał; Sukiennice - podwójny rząd kramów kupieckich, które z biegiem czasu utworzyły jeden budynek, nakryty zadaszeniem. Dziś Sukiennice stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Na dole znajdują się stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami, natomiast piętro zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX w.

- Zwiedzanie indywidualne Muzeum Bursztynu. Na niespełna 300 m2 nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni bursztyn – jego geneza, historia i teraźniejszość – prezentowany jest w sposób atrakcyjny i wieloaspektowy. Na świecie tego typu przedsięwzięć jest wiele, w Polsce to pierwsze tak profesjonalne Muzeum Bursztynu. Na wystawie „Bursztyn - jego piękno i dzieje” można zobaczyć zarówno surowy bursztyn, archeologiczne znaleziska, jak i wyroby jubilerskie. Jest tu np. bransoleta mechaniczna, zrobiona przez Jacka Barona - jedna z pięciu takich na świecie. Działają w niej nawet koła zębate wykonane z bursztynu. I jeszcze jantarowa wersja „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci. Pokazanie natury i historii bursztynu przez pryzmat współczesności daje zupełnie inną perspektywę, czyniąc ten kamień interesujący także dla laika. Może po wizycie w Muzeum będzie łatwiej Wam zrozumieć, dlaczego tylu ludzi na świecie uważa, że to właśnie bursztyn jest spośród wszystkich kamieni najpiękniejszy.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wędrówka z przewodnikiem Doliną Strążyska. Należy do najciekawszych i najliczniej odwiedzanych, tatrzańskich dolin reglowych. Do popularności doliny przyczynia się bezpośrednie sąsiedztwo Zakopanego, a także malowniczy wodospad Siklawica, położony w jej górnej części. Dolina Strążyska, o powierzchni ok. 4 km2 i długości 3 km, powstała w wyniku uskoku tektonicznego. Od południa ogranicza ją masyw Giewontu, od zachodu Grzybowiec i Łysanki, a od wschodu grzbiet Grześkówki, Sarnia Skała i Suchy Wierch. Dnem doliny płynie wartki Potok Strążyski. Tworzy on liczne kaskady, a jedne z piękniejszych można podziwiać naprzeciwko Skały Edwarda Jedlinka. Jego wody tworzą również główną atrakcję turystyczną doliny – Wodospad Siklawica. W programie m.in.: Wodospad Siklawica - pomiędzy górną i dolną jego częścią istnieje skalna półka, w której w skale wymyte zostało siłą uderzenia wody i niesionych przez nią odłamków skalnych wgłębienie wypełnione wodą, tzw. kocioł eworsyjny., Sarnia Skała - skalista grań o długość ok. 300 m. Zbudowana z wapieni dolomitowych, z której roztacza się widok na Giewont, Dolina Białego – leży na terenie ścisłego rezerwatu przyrodniczego, jej ozdobą poza interesującymi formacjami skalnymi jest przede wszystkim roślinność  np. róża alpejska, znaną jako „róża bez kolców”.

- Przejście pod Wielką Krokiew. Największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów. Skocznia jest ceniona przez zawodników, ponieważ mimo swoich dużych rozmiarów (obecnie punkt konstrukcyjny znajduje się na 120 m), jest bardzo bezpieczna i umożliwia oddawanie dalekich skoków. Wysokość obiektu to 134 m. Aktualny rekord wynosi 140,5m i został ustanowiony w 2010 r. podczas zawodów Pucharu Świata przez Szwajcara Simona Ammanna. Krokiew stała się nieodłącznym punktem w planach zwiedzania turystów, którzy odwiedzają Zakopane. Jest to często pierwsze miejsce, do którego udają się po przyjeździe do miasta. Ze szczytu skoczni roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę.

- Czas wolny na Krupówkach. Ulica Krupówki liczy obecnie 1100 m. Jej nazwa pochodzi od polany Krupówki, przez, którą ulica ta przebiega. Polana znajdująca się mniej więcej w jej centralnej części, należała niegdyś do rodziny Krupowskich. Będąc w Zakopanem każdy turysta przynajmniej raz przejść się po Krupówkach, by spojrzeć na liczne witryny sklepowe i stragany oraz poczuć mieszankę kultury góralskiej i miejscowego folkloru. To tutaj często odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu, dzięki którym turyści mogą spędzić milej czas i ich pobyt jest o wiele bardziej urozmaicony. Liczne restauracje i punkty gastronomiczne również dbają o to, żeby zwiedzający nie chcieli zbyt szybko opuszczać tego miejsca.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.



3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Bochni. Zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli Bochnia. Niezwykła podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące Poziom August i Sienkiewicz oraz Międzypoziom Dobosz. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn. Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.




Cena od 397 zł zawiera:  

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- 2 x nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja),
- opłaty parkingowe,
- wszystkie bilety wstępu,
- opiekę  pilota,
- usługi licencjonowanych przewodników,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu w drodze powrotnej – 20 zł

*Cena obowiązuje przy grupie 45 os. + 4 opiekunów/wychowawców  (gratis)

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ze sobą aktualną legitymację szkolną.

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!






Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809



 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji