41, Kraków - Zakopane - Wieliczka - 3 dni
CENA: od 384 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Krakowa. Spacer po Starym Mieście. W programie: Wzgórze Wawelskie - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości. Znajdujący się na wzgórzu Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Gromadzi  ono  kolekcje  obrazów,  grafik,  rzeźb,  tkanin,  wyrobów  złotniczych,  militariów,  porcelany   i  mebli; Katedra – jeden z najwspanialszych zabytkowych kościołów, o wyjątkowym znaczeniu historycznym w dziejach Polski (miejsce koronacji królów, ich chrztów, ślubów i pochówków). Wchodząc do katedry warto zwrócić uwagę na zdobione, kute w żelazie drzwi, ozdobione literą „K” - to monogram Kazimierza III Wielkiego. Drzwi są w dosłownym sensie wiekowe, gdyż pamiętają ostatniego Piasta!; Rynek - przez całe wieki stanowił główny plac handlowy i centrum administracyjne Krakowa.  Dziś wokół tego największego średniowiecznego placu Europy kwitnie życie towarzyskie, a sama płyta jest doskonałym miejscem do organizacji targów okolicznościowych, a także przeróżnych festiwali i koncertów; Kościół Mariacki - ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Z Hejnalicy (wyższa wieża kościoła), co godzinę rozbrzmiewa grany przez trębacza hejnał; Sukiennice - podwójny rząd kramów kupieckich, które z biegiem czasu utworzyły jeden budynek, nakryty zadaszeniem. Dziś Sukiennice stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Na dole znajdują się stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami, natomiast piętro zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX w.

- Zwiedzanie indywidualne Muzeum Bursztynu. Na niespełna 300 m2 nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni bursztyn – jego geneza, historia i teraźniejszość – prezentowany jest w sposób atrakcyjny i wieloaspektowy. Na świecie tego typu przedsięwzięć jest wiele, w Polsce to pierwsze tak profesjonalne Muzeum Bursztynu. Na wystawie „Bursztyn - jego piękno i dzieje” można zobaczyć zarówno surowy bursztyn, archeologiczne znaleziska, jak i wyroby jubilerskie. Jest tu np. bransoleta mechaniczna, zrobiona przez Jacka Barona - jedna z pięciu takich na świecie. Działają w niej nawet koła zębate wykonane z bursztynu. I jeszcze jantarowa wersja „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci. Pokazanie natury i historii bursztynu przez pryzmat współczesności daje zupełnie inną perspektywę, czyniąc ten kamień interesujący także dla laika. Może po wizycie w Muzeum będzie łatwiej Wam zrozumieć, dlaczego tylu ludzi na świecie uważa, że to właśnie bursztyn jest spośród wszystkich kamieni najpiękniejszy.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wędrówka z przewodnikiem Doliną Kościeliska. Jedna z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych dolin w Tatrach. Niegdyś Dolina Kościeliska związana była z przemysłem hutniczym – pod koniec XV w. zaczęto tu wydobywać srebro, antymon i miedź, od XVIII rudy żelaza. Dolina Kościeliska jest drugą, co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr – pod tym względem ustępuje miejsca jedynie Dolinie Chochołowskiej. Ta walna dolina, czyli taka, która rozpościera się od podnóża Tatr aż po ich grzbiet, ma 9 km długości i ok. 27 km szerokości, co daje powierzchnię 35 km2. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Dolina Kościeliska jest prawdziwym arcydziełem Matki Natury. Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. Natura przysłużyła się Dolinie Kościeliskiej jeszcze w jednym przypadku. Rwące górskie potoki, płynące w skałach wyżłobiły większe i mniejsze szczeliny, które na przestrzeni lat zmieniły się w jaskinie. Do najsłynniejszych, a zarazem najchętniej odwiedzanych należą Jaskinia Mroźna, Mylna, Raptawicka, czy Smocza Jama, w sumie odkryto ich około 450, co jest zdecydowanie imponującą liczbą. W programie m.in.: Wąwóz Kraków – efektowne formacje skalne i klimat tajemniczości sprawiają, że uważany jest za najpiękniejszy wąwóz Tatr Zachodnich. Był on penetrowany przez poszukiwaczy skarbów; Smocza Jama – to jaskinia, a tak naprawę 37 m tunel, przebijający skałę w turni Ratusza na wylot. Na całej długości jaskini zamontowano łańcuchy, ponieważ nachylenie jest tu znaczne, zwłaszcza na dolnym odcinku. Przy górnym otworze Smoczej Jamy szlak skręca w prawo i sprowadza łatwą ścieżką (wiodącą pod turniami Ratusza i Saturna) na Polanę Pisaną.

- Czas wolny na Krupówkach. Ulica Krupówki liczy obecnie 1100 m. Jej nazwa pochodzi od polany Krupówki, przez, którą ulica ta przebiega. Polana znajdująca się mniej więcej w jej centralnej części, należała niegdyś do rodziny Krupowskich. Będąc w Zakopanem każdy turysta przynajmniej raz przejść się po Krupówkach, by spojrzeć na liczne witryny sklepowe i stragany oraz poczuć mieszankę kultury góralskiej i miejscowego folkloru. To tutaj często odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu, dzięki którym turyści mogą spędzić milej czas i ich pobyt jest o wiele bardziej urozmaicony. Liczne restauracje i punkty gastronomiczne również dbają o to, żeby zwiedzający nie chcieli zbyt szybko opuszczać tego miejsca.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.



3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli Wieliczka. Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 km krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 m pod ziemię. A jej początek zaczyna się w szybie Daniłowicza. To tutaj zwiedzający poznają swojego przewodnika, który podczas wędrówki opowie im o historii i tajemnicach Kopalni. Schodząc coraz niżej zobaczymy niezwykłe miejsca, solną skałę, która poddała się mocy ludzkich rąk, maszyny i narzędzia górnicze. W połowie szlaku ujrzymy cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Wpadniemy w zadumę słysząc kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior…

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.



Cena 384 zł zawiera:  

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- 2 x nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja),
- opłaty parkingowe,
- wszystkie bilety wstępu,
- opiekę  pilota,
- usługi licencjonowanych przewodników,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ możliwość zamówienia obiadu w drodze powrotnej – 20 zł

*Cena obowiązuje przy grupie 45 os. + 4 opiekunów/wychowawców  (gratis)

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ze sobą aktualną legitymację szkolną.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!





Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809



 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji