14, Dolny Śląsk z Dreznem – 4 dni
CENA: od 1160 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU



1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Książ. Największy zamek na Dolnym Śląsku i jeden z największych zamków w Europie. Zbudowany został na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m. Podczas zwiedzania wybierzemy się w niezwykłą podróż przez najpiękniejsze zamkowe sale, podczas której turysta poznaje historię zamku i jego mieszkańców. Zwiedzanie odbywa się wraz z przewodnikiem i prowadzi przez reprezentatywne salony barokowe: Salon Zielony, Salę Maksymiliana (najlepiej zachowaną  pałacową salę reprezentacyjną na Śląsku), Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”.

- Obiad.

- Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Kolacja. Nocleg.



2 dzień

- Śniadanie.

- Wędrówka z przewodnikiem na Szczeliniec Wielki. Najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Należy on do tzw. Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów. Pomimo niedużej wysokości bezwzględnej szczyt ten jest widoczny już z daleka jako trapezoidalny blok skalny porośnięty lasem iglastym. Piaskowcowa powierzchnia szczytu jest zwietrzała i popękana, dzięki czemu tworzy różnorodne formy skalne przypominające swoim wyglądem ludzi i zwierzęta („Wielbłąd”, „Małpa”) oraz głębokie wąwozy i korytarze („Piekiełko”, „Diabelska Kuchnia”) tworzące labirynt skał. Ciekawostką są dwie skały, tzw. chybotki: „Kołyska Księżniczki Emilki” oraz „Serce Ducha Gór”, które, pomimo znacznej masy, można niewielkim wysiłkiem poruszyć. Wewnątrz licznych korytarzy panuje swoisty mikroklimat, a w niektórych miejscach śnieg utrzymuje się do lipca. Ciekawostką jest, że na Szczelińcu, a dokładniej w „Piekiełku”, kręcono film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

- Przejście z przewodnikiem labiryntem skalnym Błędne Skały. Osobliwy labirynt skalny był już atrakcją turystyczną kilka wieków temu. Owiany legendami i opowieściami o zabłąkanych wędrowcach, którzy ginęli z głodu nie mogąc znaleźć drogi wyjścia, dziś jest miejscem bezpiecznym i wartym polecenia. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: „Skalne Siodło", „Kurza Stopka”. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Ponadto na terenie Błędnych Skał znajduje się punkt widokowy, na platformie o nazwie „Skalne Czasze". Widoczny stąd jest m.in. Szczeliniec Wielki i Mały, a przy dobrej widoczności zobaczyć możemy także Karkonosze!

- Powrót do miejsca zbiórki. Uroczysta kolacja biesiadna. Nocleg.



3 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Drezna. Zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu Zwinger. Klejnot architektury Drezna i zarazem jedna z najważniejszych budowli barkowych w Europie. Jego budowę zlecił w 1709 r. August Mocny. Składa się z sześciu pawilonów połączonych galeriami. Pałac Zwinger służył saksońskim władcom jedynie do celów reprezentacyjnych, odbywały się tam przyjęcia i bale. W jego wnętrzach znajdowały się zbiory sztuki, biblioteka, galeria malarstwa, zbrojownia, kolekcja porcelany, muzeum zoologiczne oraz salon matematyczno-fizyczny. W programie: Galeria Obrazów Starych Mistrzów - wyjątkowa kolekcja arcydzieł najwyższej klasy. Głównie malarstwo renesansowe (m.in. Tycjan, Botticelli, Rafael), staroniemieckie i staroniderlandzkie (m.in.: Dürer, Holbein) oraz dzieła hiszpańskich i francuskich artystów XVII w.; Zbiory Porcelany - najwartościowsze i największe ceramiczne zbiory na świecie. Wystawa obejmuje m.in. eksponaty Porcelany chińskiego okresu pod rządami dynastii Ming, porcelanę miśnieńską od momentu jej powstanie po późne lata XVIII w.; Salon Matematyczno – Fizyczny - prezentujący przyrządy miernicze (niektóre nawet z XVI w.) stosowane w geodezji, astronomii, geografii, optyce i wielu innych dziedzinach.

- Powrót do miejsca zbiórki. Obiadokolacja. Nocleg.



4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Czernej. Zwiedzanie indywidualne. To jedno wielkie cmentarzysko zamknięte w czterech ścianach. Całe wnętrze kaplicy wyłożono szczątkami ludzkimi - prawdziwymi czaszkami i kośćmi. Przyglądając się niewielkiej budowli z zewnątrz nie sposób domyślić się, co skrywa w środku. To mauzoleum śmierci robi ogromne, nieco przerażające wrażenie. Zwiedzając kaplicę po plecach przechodzi dreszcz, a jej wyjątkowo mroczny klimat sprawia, że to miejsce na długo pozostaje w naszej pamięci. Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII w., którego ściany i sufit wyłożone są 3 tys. czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys.). Kaplica jest wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka w której spotkały się szczątki dawnych rodzin , przyjaciół i wrogów. To jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie obiad.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.




Cena od 1160 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- 3 x nocleg w pokojach z łazienkami hotelu 3* lub 4* ,
- wyżywienie (3x śniadanie, 1x obiadokolacja, 1x kolacja, 1x kolacja biesiadna, 2x obiad),
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena obowiązuje przy grupie min. 40osób.

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji