17, Tajemniczy Dolny Śląsk – 4 dni
CENA: od 1059 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU



1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Wrocławia. Przejście do Browaru Spiż. Czas wolny na degustację piwa (5 gatunków). Spiż funkcjonuje już prawie 20 lat, we wrocławskim Ratuszu, warzenie piwa rozpoczęto w czerwcu 1992 r. Miejsce jest niezwykle klimatyczne, oprócz smacznego trunku, goście mogą również podziwiać niezwykle interesujący kocioł warzelny oraz kadź filtracyjną, zaś inne urządzenia technologiczne można oglądać przez szklane ściany. Obecnie w Spiżu możemy posmakować 6 gatunków piwa (jasne pełne, pszeniczne, mocne, karmelowe, ciemne, miodowe). Jest ono ważone według 500-letniej receptury, niefiltrowane, niepasteryzowane, bez konserwantów. Prawdziwą wizytówką miejsca jest również ciemny chleb z firmowym smalcem, dodawany do każdego spiżowego piwa.

- Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Szklarskiej Poręby. Wędrówka z przewodnikiem do Wodospad Kamieńczyka i Szklarki. Jedną z górskich atrakcji są wodospady, które tworzą potoki spływające z gór. W okolicy Szklarskiej Poręby znajdują dwa wodospady, które są łatwo dostępne i licznie odwiedzane przez turystów. Kamieńczyk to najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Zaś Wodospad Szklarki znajduje się w środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. Spada w dół kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie. Strumień wody ma wysokość 13,3 m. Wzmianki o Wodospadzie Szklarki pochodzą już ze średniowiecza. Przez wszystkie stulecia wodospad był uwieczniany w opisach, rycinach i obrazach, bowiem uważano to miejsce za szczególnie romantyczne i piękne. W 1868 roku przy wodospadzie wybudowano gospodę, która z czasem przekształcona została w dzisiejsze Schronisko „Kochanówka”.

- Czas wolny w Szklarskiej Porębie. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX w. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Obecnie miasto promowana jest jako miasto Ducha Gór. Nawiązuje to do Hali Baśni sprzed II wojny światowej, w której były malowidła ścienne z karkonoskimi legendami. W mieście znajduje się wiele rzeźb Ducha Gór, w tym odsłonięty w 2010 r. na Skwerze Radiowej Trójki pomnik nawiązujący do pierwszego znanego przedstawienia Ducha Gór.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



3 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Jeleniej Góry. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Jelenia Góra to miasto niezwykle malowniczo położone w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej. Co roku przyciąga wielu turystów z całej Europy, a jej główne atrakcje znajdują się oczywiście na terenie Starego Miasta. W programie m.in.: Rynek - centralny punkt średniowiecznego miasta, tu zbiegały się najważniejsze szlaki komunikacyjne. Rynek posiada prostokątny kształt, a otoczony jest odrestaurowanymi barokowymi kamieniczkami, z jedynym zachowanym na Śląsku kompletnym ciągiem podcieni; Brama Wojanowska - bramę wyburzono w 1755 r., a rok później postawiono w tym miejscu barokową bramę z furtą, spełniającą funkcje porządkowo–rogatkowe. Na filarach umieszczono ozdobne kartusze, przedstawiające herby: pruski, śląski oraz miejski i okolicznościową inskrypcję; Baszta Grodzka - dawna wieża obronna, będąca elementem murów okalających średniowieczne miasto; Kaplica św. Anny - na ścianie świątyni od strony ul. Bankowej widoczne są otwory strzelnicze. Uważny turysta odnajdzie tam również wmurowany krzyż pokutny - pomnik średniowiecznego prawa. Krzyż taki ustawiał przestępca jako zadośćuczynienie za popełnione zbrodnie; Cerkiew św. św. Piotra i Pawła - wzniesiona na miejscu starszej świątyni, zniszczonej w czasie wojny 30-letniej. Wyposażenie wnętrza przywiezione zostało po II wojnie światowej ze zniszczonych cerkwi na Lubelszczyźnie; fontanna z rzeźbą Neptuna -  upamiętnia dawne kontakty kupców jeleniogórskich z krajami zamorskimi; Teatr Jeleniogórski im. C.K. Norwida – secesyjny, trzy kondygnacyjny budynek o malowniczej, rozczłonkowanej bryle, z bogato zdobioną fasadą oflankowaną przez dwa ryzality i wieże z fantazyjnymi hełmami.

- Przejazd do Term Cieplickich. 2 godzinny pobyt w kompleksie basenowym + SPA. Kompleks basenów rekreacyjno – sportowych, unikalny w skali województwa dolnośląskiego. Wyjątkowość Term Cieplickich polega na tym, że wykorzystują wody termalne o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze, co ma nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu. W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami oraz gabinet do masażu. Zapraszamy do odpoczynku i zabawy w basenach Term Cieplickich na łącznej powierzchni 1155 m2!

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Uroczysta kolacja biesiadna . Nocleg.



4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Książ. Największy zamek na Dolnym Śląsku i jeden z największych zamków w Europie. Zbudowany został na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m. Podczas zwiedzania wybierzemy się w niezwykłą podróż przez najpiękniejsze zamkowe sale, podczas której turysta poznaje historię zamku i jego mieszkańców. Zwiedzanie odbywa się wraz z przewodnikiem i prowadzi przez reprezentatywne salony barokowe: Salon Zielony, Salę Maksymiliana (najlepiej zachowaną  pałacową salę reprezentacyjną na Śląsku), Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”.

- Przejazd do Palmiarni. Zwiedzanie indywidualne. Palmiarnia w Wałbrzychu powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej małżonce Marii Teresie Cornwallis - West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. Obecnie w wałbrzyskiej palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Warto zobaczyć m.in. bambusy, fikusy i krzewy z Azji; ekualiptusy, świerki i sosny z Australii; byliny z Afryki; kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej czy rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego. Dla miłośników Dalekiego Wschodu prawdziwą gratką powinna być również jedyna w Polsce stała Wystawa Bonsai.

- Obiad.

- Wyjazd w drogę powrotną.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.



Cena od 1059 zł  zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- 3 x nocleg w pokojach z łazienkami hotelu 3* lub 4* ,
- wyżywienie (3x śniadanie, 2x obiadokolacja, 1x kolacja biesiadna, 1x obiad),
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena obowiązuje przy grupie min. 40 osób.

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!




UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji