4 dniowa wycieczka - Magia Rzymu - Wycieczka lotnicza
CENA: 1678 zł


Rzym to miasto, do którego przez całe wieki prowadziły wszystkie drogi. Niemal wszystkie ulice i zaułki starego Rzymu przemawiają do nas historią. Architektoniczne dzieła powstawały tu na przestrzeni setek wieków – od republiki, aż do czasów współczesnych były starannie tworzone przez największych artystów historii. Dziś Rzym to nowoczesne, tętniące życiem, niezasypiające miasto. Współczesność miesza się z tradycją i historią w niespotykanych gdzie indziej proporcjach. Zwiedzanie Rzymu to niezapomniana przygoda - ponoć jedno życie człowieka nie wystarczy, by poznać włoską stolicę w całości. Z naszą VIP grupą min. 10-15 os zwiedzanie Rzymu jest wyjątkowo przyjemne. 
HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień

- Spotkanie z pilotem przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Odprawa.

- Przylot do Rzymu.

- Prywatny transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek.

- Spotkanie z przewodnikiem. Spacer klimatycznymi uliczkami Rzymu. W programie: Plac del Popolo (Plac Ludu), który jest niewątpliwie jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Rzymie. Tutaj swój bieg zaczynają starożytne Pola Marsowe oraz papieskie Wieczne Miasto z charakterystycznymi ulicami. Schody Hiszpańskie, które są najdłuższymi schodami w Europie oraz drugimi z najszerszych. To nie tylko miejsce, gdzie tłumnie zbierają się turyści i mieszkańcy. Często na Schodach Hiszpańskich organizowane są również pokazy mody- czas wolny na spróbowanie pysznych tiramisu/lodów z najlepszych rzymskich cukierni. Fontanna Di Trevi, jedna z najpiękniejszych i najbardziej imponujących włoskich budowli wodnych, która
mieści się na całej jednej ścianie pałacu Poli i ma 20 metrów szerokości oraz 26 metrów wysokości. Spacer z widokiem na przepięknie oświetlone Koloseum.

- W trakcie zwiedzania czas na posiłek.

- Powrót do hotelu na nocleg.2 dzień

- Śniadanie.

- Spotkanie z przewodnikiem. Spacer wąskimi rzymskimi uliczkami na Plac Navona, który jest jednym z najpiękniejszych rzymskich placów z dziełem sztuki baroku rzymskiego – przepiękną Fontanną Czterech Rzek, której piękno było tłem do wielu filmów czy sesji zdjęciowych (czas wolny). Przejście do Panteonu, jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytności w Europie wzniesionego ku czci najważniejszych rzymskich bóstw. Muzea Watykańskie ze wspaniałą kolekcją dzieł sztuki m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Caravaggio, następnie Kaplica Sykstyńska, gdzie podczas konklawe wybierany jest następca Św. Piotra, Bazylika św. Piotra- wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Spacer do Mostu i Zamku Św. Anioła-nazwanym tak, aby upamiętnić ukazanie się cherubina na znak końca epidemii. Podczas spaceru przewidziany czas wolny.

W programie zwiedzania:

- Dla chętnych (w miarę dostępności) wieczór włoski z fragmentem przedstawienia teatralnego/operetkowego w stylowej rzymskiej restauracji -bogate menu (1/2 l wina+1/2 wody mineralnej, kawa)
- Powrót do hotelu na nocleg.3 dzień

- Śniadanie

- Przejazd z pilotem do Watykanu na Anioł Pański z papieżem Franciszkiem (podczas obecności Papieża w Rzymie).

- Bazylika Św. Jana na Lateranie, która zgodnie z tradycją kościoła katolickiego uważana jest za "Matkę i głowę wszystkich kościołów miast i świata" .

- Przejście na Święte Schody, które zgodnie z legendą pochodzą z pałacu Poncjusza Piłata. Jezus Chrystus miał po nich być prowadzony na sąd. Schody te przywiezione zostały z Jerozolimy do Rzymuw r. 326 przez św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna I. Od kilku wieków, miliony wiernych przemierzają je wyłącznie na kolanach (schody częściowo niedostępne z powodu remontu).

- Spacer do Koloseum, prawdziwej wizytówki i symbolu Wiecznego Miasta zbudowanego za rządów cesarza Wespazjana w latach 72-79. Zwiedzanie z zewnątrz. Łuk Konstantyna, który jest ostatnim wzniesionym łukiem triumfalnym starożytnego Rzymu i jednym z ostatnich wielkich dzieł architektury starorzymskiej. Forum Romanum (z zewnątrz), Palatyn- jedno z siedmiu wzgórz Rzymu, według tradycji i ostatnich badań archeologicznych uważane za miejsce najstarszej osady rzymskiej gdzie w grocie zwanej Lupercal miała wilczyca karmić Romulusa i Remusa- z zewnątrz. Plac Wenecki - centralny plac Wiecznego Miasta z gigantycznym Ołtarzem Ojczyzny. Kapitol- pod względem historycznym najważniejsze wzgórze Rzymu, które w czasach antycznych było głównym miejscem kultu- z zewnątrz.

- W trakcie zwiedzania czas na posiłek.

- Powrót do hotelu na nocleg.4 dzień

- Śniadanie.
- Czas wolny na zakupy. Dla chętnych spacer z pilotem. Przejazd do Placu Kawalerów Maltańskich-brama ze słynną „dziurką od klucza”.
- Wymeldowanie z hotelu.
- Transfer na lotnisko.
- Przelot do WarszawyUwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Przy przekraczaniu granicy obowiązuje aktualny dowód osobisty lub paszport.

Dodatkowo płatne: Podatek klimatyczny obowiązkowy dla miasta Rzym płatny w hotelu-12 euro (4 euro za os. x 3 noce), koszt biletu na przejazdu komunikacją miejską 18 euro, wstęp do Muzeum Watykańskiego-21 euro, Panteon-2 euro, dla chętnych kolacja z muzyką na żywo-33 euro.
Średnia cena obiadu to 10-15 euro.Cena 1678 zł

W cenie:
- bilety lotnicze z bagażem podręcznym 10 kg. i wykupioną usługą Priority,
- indywidualny transfer z lotniska w Rzymie i z powrotem,
- 3 noclegi w pokojach z łazienkami w hotelu 3*
- wyżywienie (3x śniadanie),
- opiekę pilota,
- usługi licencjonowanego przewodnika,
- ubezpieczenie NNW oraz KL,
- obowiązkowy podatek turystyczny TFG,
- podatek VAT.
    * Cena obowiązuje przy grupie min 20 osób. 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji