08, Karkonosze – Góry Izerskie - 3 dni
CENA: 410 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Książ. Program tematyczny „Baśniowy Książ” dostosowany do różnych grup wiekowych. Stanowi wyjątkową okazję do poznania greckich i rzymskich zbiorów mitów, pełnych niezwykłych metafor i symboliki, dzięki czemu wycieczka jest wspaniałą zabawą i nauką równocześnie. Zajęcia zakończone konkursem. Szkoła podstawowa: podczas wycieczki dzieci poznają książańskie legendy, historie o smokach, bohaterach bajek - zwierzętach ukrytych na zamkowych plafonach i w herbach. W ramach zwiedzania najmłodsi zobaczą najpiękniejsze, barokowe sale zamkowe oraz miejsca, w których zamkowe legendy ożywają i zostawiły swój ślad. Gimnazjum/Liceum: podczas wycieczki młodzież pozna mitycznych bohaterów przedstawionych na zamkowych rzeźbach i plafonach oraz usłyszą niezwykłe mitologiczne historie. Do zwiedzanie zamku już na Dziedzińcu Honorowym zapraszają Apollo (bóg piękna) oraz Diana (bogini łowów). 

- Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Szklarskiej Poręby. Zwiedzanie z przewodnikiem Wodospadu Kamieńczyka i Szklarki. Jedną z górskich atrakcji są wodospady, które tworzą potoki spływające z gór. W okolicy Szklarskiej Poręby znajdują dwa wodospady, które są łatwo dostępne i licznie odwiedzane przez turystów. Kamieńczyk to najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Zaś Wodospad Szklarki znajduje się w środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. Spada w dół kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie. Strumień wody ma wysokość 13,3 m. Wzmianki o Wodospadzie Szklarki pochodzą już ze średniowiecza. Przez wszystkie stulecia wodospad był uwieczniany w opisach, rycinach i obrazach, bowiem uważano to miejsce za szczególnie romantyczne i piękne. W 1868 roku przy wodospadzie wybudowano gospodę, która z czasem przekształcona została w dzisiejsze Schronisko „Kochanówka”.

- Przejazd do Świeradowa Zdrój. Wędrówka z przewodnikiem na Stóg Izerski. Położony na 1107 m.n.p.m. na zachodnim krańcu Wysokiego Grzbietu, jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich. Masyw Stogu zbudowany jest ze skał metamorficznych (jeden z trzech rodzajów skał budujących skorupę ziemską). Stóg porośnięty jest prawie w całości lasem świerkowym. Tuż pod szczytem, na północnym zboczu znajduje się Schronisko na Stogu Izerskim. Z uwagi na bliskie położenie w stosunku do Świeradowa Zdroju góra ta jest częstym celem wycieczek. Ze szczytu tej góry rozciąga się przepiękny widok na okolicę: widać stąd inne góry, piękne lasy, okoliczne miejscowości itd.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Złotoryi. Zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Złota Aurelia. Wydobycie złota w okolicach Złotoryi datuje się od II poł. XII w. Prowadzono je w piaskach złotonośnych lub kopiąc sztolnie wzdłuż żył okruszcowanych złotem. Przykładem takiej formy eksploatacji jest kopalnia "Aurelia", której część chodników wykutych ok. 1660 r. w skale diabazowej pod górą Św. Mikołaja stanowi Podziemną Trasę Turystyczną. Od głównego chodnika odchodzą liczne boczne korytarze oraz szyb wentylacyjny, zamieszkały przez nietoperze Z kopalnią związane są liczne tajemnice, w czasie II wojny światowej z niewiadomych przyczyn część korytarzy zamknięto zawałami. Dlatego też przeprowadzane są tam na bieżąco prace poszukiwawcze. Trasa turystyczna, choć ma tylko ok. 100 m długość, stwarza niepowtarzalną atmosferę co sprawia, że jest szczególnie interesująca dla turystów.

- Wyjazd w drogę powrotną. Czas wolny na ciepły posiłek po trasie.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.


Cena 410 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 2 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2 x śniadania, 2 x obiadokolacje),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu na trasie - 20 zł


Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców (gratis). 

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!


Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji