03, Na sudeckim szlaku – 4 dni
CENA: 575 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Suchej. Zwiedzanie Zamku Czocha. Obronny zamek graniczny położony na skałach należących do metamorfiku izerskiego. Przez wieki przebudowywany na rezydencję przez zamieszkujące tu szlachetne rody rycerskie. Swoje znaczenie militarne ostatecznie utracił po wojnie trzydziestoletniej. W nocy z 17 na 18 sierpnia 1793 r. wielki pożar zamienił zamek w ruinę, kładąc kres jego świetności. Ostatni przedwojenny właściciel zamku, na początku XX w. zlecił przebudowę obiektu wybitnemu architektowi Erhardtowi. Dzięki tej przebudowie, zamek stał się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Specyficzny klimat miejsca zachęca turystów do przyjazdu w przyjazne progi Zamku Czocha. Malownicze zabudowania zamku były tłem powstania filmów m.in.: „Gdzie jest generał?”, „Wiedźmin”, „Tajemnica twierdzy szyfrów” oraz serialu „Pierwsza Miłość”. Zwiedzanie z przewodnikiem.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Szklarskiej Poręby. Wjazd wyciągiem na Halę Szrenicką. Polana rozciągająca się po obu stronach Głównego Grzbietu Karkonoszy. Początkowo była to naturalna łąka górska, która została powiększona przez wypasy owiec. Pod koniec XVIII w. zbudowano tu chatę, która została przekształcona w schronisko „Na Hali Szrenickiej” (wewnątrz stacja GOPR). Ha hali istnieją dobre warunki narciarskie, występują liczne trasy zjazdowe i wyciągi. Jeden z wyciągów dochodzi prawie pod sam szczyt Szrenicy (1361 m n.p.m.). Roztacza się stąd piękna panorama na Góry Izerskie. Wędrówka z przewodnikiem górskim.
- Zejście do Wodospadu Kamieńczyka i Szklarki. Jedną z górskich atrakcji są wodospady, które tworzą potoki spływające z gór. W okolicy Szklarskiej Poręby znajdują dwa wodospady, które są łatwo dostępne i licznie odwiedzane przez turystów. Kamieńczyk to najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Zaś Wodospad Szklarki znajduje się w środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. Spada w dół kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie. Strumień wody ma wysokość 13,3 m. Wzmianki o Wodospadzie Szklarki pochodzą już ze średniowiecza. Przez wszystkie stulecia wodospad był uwieczniany w opisach, rycinach i obrazach, bowiem uważano to miejsce za szczególnie romantyczne i piękne. W 1868 roku przy wodospadzie wybudowano gospodę, która z czasem przekształcona została w dzisiejsze Schronisko „Kochanówka”. Wędrówka z przewodnikiem górskim.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Jeleniej Góry. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Jelenia Góra to miasto niezwykle malowniczo położone w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej. Nie da się ukryć, że Jelenia Góra jest jednym z najpiękniej położonych miast w Polsce. Co roku przyciąga wielu turystów z całej Europy, a jej główne atrakcje znajdują się oczywiście na terenie Starego Miasta. Tutaj, na szczególną uwagę zasługują: Rynek Starego Miasta - centralny punkt miasta otoczony barokowymi kamieniczkami, rzeźba Neptuna -  upamiętnia dawne kontakty kupców jeleniogórskich z krajami zamorskimi, pozostałości XIV w. murów obronnych, wieża bramy zamkowej czy baszta grodzka z XV w.

- Przejazd do Term Cieplice. Kompleks basenów rekreacyjno – sportowych, unikalny w skali województwa dolnośląskiego. Wyjątkowość Term Cieplickich polega na tym, że wykorzystują wody termalne o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze, co ma nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu. W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami oraz gabinet do masażu. Zapraszamy do odpoczynku i zabawy w basenach Term Cieplickich na łącznej powierzchni 1155 m2!

- Powrót o miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.

- Dyskoteka. Nocleg.
4 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Walimia. Zwiedzanie Sztolni Walimskiej. Jedno z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich. Kompleks ten położony jest na wschodnim zboczu góry Ostrej (653,3 m).  Niemcy przeniosły dużą część swej strategicznej produkcji zbrojeniowej dlatego też zdecydowano się tutaj utworzyć nową kwaterę główną Hitlera. Ogromny kompleks w tym sztolnie, podziemia, bunkry i wiele innych konstrukcji o do dziś nie poznanym przeznaczeniu powstawał w promieniu 5km na zboczach Gór Sowich. Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. W kompleksie Sztolni Walimskich zobaczymy wartownię z ekspozycją eksponatów i nielicznych dokumentów dotyczących projektu „Riese” oraz zabezpieczone korytarze i hale podziemi. Imponujące są rozmiary hal. Dla przykładu, tzw. „komora techniczna”, łącząca sztolnie I i II, ma 32 m długości i 6 m wysokości. Udostępnione ciągi podziemne mają 500 m długości. Surowość wydrążonych skał i betonowych zabezpieczeń, duża wilgotność powietrza i typowy dla sztolni chłód wywołują u zwiedzającego przedziwne uczucie niezrozumienia wobec przeznaczenia budowli umieszczonej w głębi gór. Uczucie to potęguje świadomość, że w tym wielkim przedsięwzięciu budowlanym olbrzymi udział mieli więźniowie obozu koncentracyjnego Gross Rosen. Dodatkowo wewnątrz zainstalowano efekty multimedialne imitujące nalot bombowy oraz pokazujące nieludzkie warunki pracy, w których zamęczono pracujących tam więźniów. Zwiedzanie z przewodnikiem.

- Wyjazd w drogę powrotną.

- Powrót do miejsca zbiórki.


Cena 575 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem wyposażonym  DVD, klimatyzację,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- usługi pilota,
- 3 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (3x śniadania, 3x obiadokolacje),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu po trasie – 20zł



Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców (gratis).
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809

 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji