04, Pomorze Zachodnie klasycznie – 4 dni
CENA: 540 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Międzyzdrojów. Spacer po Promenadzie Gwiazd i Molo. Aleja Gwiazd wzorowana jest na tych najsłynniejszych – hollywoodzkiej oraz w Cannes. Nad Bałtykiem można obejrzeć odciski dłoni polskich gwiazd. Pierwsze tabliczki powstały w 1996 r., w ramach Festiwalu Gwiazd. Wówczas swoje dłonie odcisnęli m.in.: Beata Tyszkiewicz, Krzysztof Kieślowski, Bogusław Linda, czy też Daniel Olbrychski. Od tamtego czasu impreza odbywa się co roku i co roku też w Alei pojawiają się nowe odciski dłoni.  Zaś Molo to żelbetonowy pomost o długości 395 m.  Właśnie taki dystans można pokonać suchą stopą w Międzyzdrojach. Tych, którzy myślą, że Bałtyk w tym miejscu wysechł, uspokajamy, że mamy na myśli molo – prawdziwą wizytówkę tego nadmorskiego kurortu. Dlaczego warto wybrać się na spacer po molo? Ci, którzy cierpią na chorobę morską albo nie potrafią pływać z pewnością docenią fakt, iż dzięki molo można jak nigdzie indziej zasmakować morskiej bryzy i zafundować sobie widoki, których na próżno szukać, siedząc na plaży. Z kolei dla wiecznie zakochanych, wieczorny spacer przy świetle gwiazd oraz urokliwych latarni będzie spełnieniem marzeń o romantycznych chwilach we dwoje. Dodajmy, że pozycją obowiązkową dla każdej szanującej się pary jest pozostawienie na balustradzie molo kłódki – symbolu nierozerwalności ich związku.

- Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem Zagrody Pokazowej Żubrów. Zagroda usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym i  zajmuje 28 ha, z czego żubry mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni 20 ha, w tym 0,5 ha stanowi zagroda kwarantannowa. Na tak przygotowany teren przywieziono w lipcu 1976 r. cztery żubry z Borek i Białowieży: krowę „Pominę”, byka „Podskakiewicza” oraz dwie jałówki „Pompeję” i „Podwyżkę”. Obecnie większość żubrów żyjąca na terenie zagrody tu właśnie się urodziła. Przeciętnie co roku rodzą się 1-2 cielaki. Żubry nizinne, do których zaliczane są także żubry wolińskie, są wpisywane i specjalnie oznaczane w Księdze Rodowodowej Żubrów. Chociaż sama zagroda została stworzona w ramach programu hodowli zachowawczej żubra w zagrodzie przebywają również wyleczone, bądź wychowane przez człowieka zwierzęta, które są niezdolne do samodzielnego bytowania w swoim środowisku naturalnym. Obecnie możemy spotkać tam: dziki, jelenie i bieliki. 

- Przejście na punkt widokowy Piaskowa Góra. Znajduje się on na zboczu stromego, piaszczysto-kredowego urwiska istniejącego na południowym brzegu Jeziora Turkusowego. Miejsce te stwarza niepowtarzalną okazję obejrzenia różności krajobrazowej Wolińskiego Parku Narodowego. Na pierwszym planie widzimy szmaragdową toń wody oraz zabudowania wiejskie Wapnicy. Dalej ukazuje się nam rozszerzające się ku Zalewowi obniżenie tzw. Doliny Trzciągowskiej, pasmo wzniesień góry Wyżnicy, a po jej zachodniej stronie jezioro Wicko Małe i fragment delty wstecznej Świny.

- Spacer z przewodnikiem do Jeziora Turkusowego. Jezioro to zwane także Szmaragdowym , zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter i jednocześnie stanowi magnes przyciągający niezliczone rzesze turystów. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50 odkrywkowej kopalni kredy. Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami oraz porośnięte lasem i śródziemnomorską roślinnością. Jezioro  to  jest zbiornikiem sztucznym, położonym na wysokości 2,6 m n.p.m. Jego głębokość to 21,2 m. Mamy więc tu do czynienia ze zjawiskiem kryptodepresji - dno jeziora leży poniżej poziomu morza (18,6m). Jednocześnie powierzchnia wynosi 6,74 ha, co czyni je największym akwenem leżącym na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Świnoujścia. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Obrony Wybrzeża. Byliście w pruskim wojsku? Chodziliście po polu minowym lub po linie zawieszonej nad fosą? A może strzelaliście z działa? Jeżeli nie to koniecznie musicie odwiedzić Fort Gerharda – nadmorską twierdzę na wyspie Wolin, w której do dnia dzisiejszego urzęduje pruski Generał a na placach musztry ćwiczą Pruscy żołdacy! Fort wybudowano w połowie XIX w. i jest jednym z najlepiej zachowanych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie! I na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Turyści zwiedzają fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka . W czasie marszu po terenie i wnętrzach obiektu zwiedzający poznają jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzą czy kandydat nadaje się do wojskowej służby! Odwagi, ciemności i .. TAJEMNICA WOJSKOWA! Program szkolenie każdorazowo dopasowywany jest do wieku kadetów! Wśród przeszkolonych wiarusów są kilku miesięczne dzieci, a wśród seniorów 102- letnia dzierlatka!
 
- Spacer po Promenadzie. Przez całą długość nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia biegnie malownicza promenada łącząca tradycję z nowoczesnością, będąca jedną z licznych atrakcji, jakie można znaleźć w mieście. Promenada nadmorska w Świnoujściu to przedwojenny bulwar graniczący z dzielnicą uzdrowiskową. To tu koncentruje się życie nie tylko nocne. Na promenadzie odbywa się wiele koncertów, a nawet ulicznych przedstawień. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wspaniale położone wśród zieleni ławeczki, ścieżki rowerowe umożliwiające bezpieczną jazdę, sklepiki z pamiątkami i fantastyczną biżuterią z bursztynu. W licznych restauracjach można skosztować potraw z bałtyckich ryb, ale również z rekina łowionego w odleglejszych wodach. Przede wszystkim jednak spacer promenadą doprowadzi turystów do okolicznych lasów i niemal do samej granicy polsko-niemieckiej.

- Czas wolny na plażowanie lub zakup pamiątek.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskoteką. Nocleg.
4 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Szczecina. Zwiedzanie z przewodnikiem  Zamku Książąt Pomorskich. Jedno z największych centrów kulturowych woj. zachodniopomorskiego. Udając się do centrum Szczecina zobaczymy jasnoszarą sylwetę renesansowego zamku wraz z zielonymi hełmami wież – byłą siedzibę książąt z pomorskiej dynastii Gryfitów. Odbudowany po wojnie stał się siedzibą wielu urzędów i instytucji kulturalnych m.in.  Zamku Książąt Pomorskich obejmujących salę koncertową, sale wystawowe, kino „Zamek” , Teatr Krypta i kabaret Piwnica Przy Krypcie, stałe wystawy wnętrz, oraz Operę na Zamku. Na wieży zamkowej można podziwiać wahadło Foucaulta − doświadczalny dowód na ruch obrotowy Ziemi, umieszczone tam w ramach cyklu obrazującego „10 najpiękniejszych eksperymentów z fizyki”. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: Promenadę północną + taras wschodni, dziedziniec duży z zegarem zamkowym, dziedziniec menniczy .

- Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście oraz Wałach Chrobrego. Starówka szczecińska to główny element Miejskiego Szlaku Turystycznego. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej atrakcji turystycznych. Jest ona nieustannie odrestaurowywana. Remonty mają nadać zabytkom nowoczesny charakter. Wykonawcy nie skupiają się na przywróceniu historycznego wyglądu danym budowlom. Najważniejsze zabytki Starego Miasta w Szczecinie to przede wszystkim Ratusz Staromiejski, Zamek Książąt Pomorskich, Brama Królewska, Bazylika Archikatedralna św. Jakuba, Fontanna z orłem, Baszta Siedmiu Płaszczy, Kamienica Loitzów oraz Pałac Sejmu Stanów Pomorskich. Zaś Wały Chrobrego to taras widokowy o długości ok. 500 m., z którego roztacza się piękna, rozległa panorama na Odrę i port. Wały zostały zaprojektowane i wzniesione na początku XX w.. Z tarasu na brzeg Odry prowadzą szerokie schody. Przy nich postawiono dwa pawilony przekształcone obecnie na restauracje. W latach 1906-1912, w północnej części tarasu, zbudowano kompleks architektoniczny, w którym obecnie urzędują władze województwa zachodniopomorskiego. W południowej części Wałów mamy kompleks zabytkowych budynków Akademii Morskiej oraz budynek Teatru Współczesnego i Oddział Morski Muzeum Narodowego. Wały Chrobrego są prawdziwą chlubą i wizytówką miasta Szczecina. Każdy turysta powinien odwiedzić to miejsce co najmniej dwa razy: raz - w ciągu dnia, drugi – późnym wieczorem, aby móc podziwiać rzekę i port przy blasku księżyca. Wały Chrobrego to doskonałe miejsce na spacer, lody, często rozbrzmiewa tutaj muzyka na żywo.

- Wyjazd w drogę powrotną. Czas wolny na ciepły posiłek.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.


Cena 540 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu do wszystkich obiektów,
- opiekę pilota,
- usługi licencjonowanego przewodnika,
- 3 noclegi w pokojach z łazienkami
- wyżywienie (3x śniadanie, 2x obiadokolacja, 1x ognisko z pieczeniem kiełbasek),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ możliwość zamówienia obiadu po trasie – 20zł



Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców (gratis).
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809

 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji