05, Łódź - Toruń – 5 dni
CENA: 620 zł



HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Łodzi. Seans w Planetarium EC1. Najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Znajduje się w murach nieczynnej już elektrowni EC1 w kompleksie Łódź Miasto Kultury. Pod kopułą o średnicy 18 m znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 m., zaawansowany system projekcyjny o rozdzielczości 8K oraz 110 wygodnych foteli. Tematyka pokazów jest bardzo zróżnicowana. Dotyczą one rozwoju astronautyki, historii, teraźniejszości i przyszłości eksploracji kosmosu, rozwoju cywilizacji i wynalazków, które zmieniły jej dzieje. Możliwości techniczne łódzkiego Planetarium EC1 są tak ogromne, że jest nawet szansa przemierzenia odległej galaktyki z „Gwiezdnych Wojen”. W planetarium można odbyć podróż właściwie do granic wyobraźni! Ciekawostka jest, że Planetarium w 2016 r. wygrało w plebiscycie „Siedem cudów Polski” organizowanym przez National Geografic.

- Przejazd do Centrum Wspinaczkowego Startosfera. Jeden wspin pod opieką instruktora z zastosowanie odpowiedniego sprzętu. Stratosfera to miejsce dla każdego. Zarówno dla osób które chcą pierwszy raz spróbować wspinania, jak i dla tych którzy wspinają się regularnie. Ponad 10m wysokości i 500m2 powierzchni wspinaczkowej o zróżnicowanych nachyleniach i formacjach pozwala wspinać się osobom w każdym wieku dysponującym nawet minimalną kondycją fizyczną. Ponad 30 stanowisk wspinaczkowych, specjalnie ułożone drogi wspinaczkowe i ścianka bulderowa zaspokoją potrzeby osób trenujących. Kadra to wykwalifikowani Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Instruktorzy Sportu i Operatorzy Ściankowi, którzy chętnie udzielą wszelkich niezbędnych porad i wskazówek. Pobyt pod opieką instruktorów na ściance wspinaczkowej dostosowanej do umiejętności.

- Czas wolny w Centrum Manufaktura. Zrewitalizowany   kompleks   XIX w.  fabryki   włókienniczej   wybudowanej    przez   Izraela Poznańskiego, należy dziś do najpopularniejszych atrakcji miasta i jest jednym z najcenniejszych obiektów postindustrialnych w Polsce. Przebudowa dawnej fabryki została tak wykonana, aby częściowo zachować dawną atmosferę. Dominują tu zatem stare, pofabryczne budynki z czerwonej, nieotynkowanej cegły, które zostały jednak całkowicie przebudowane wewnątrz. Manufaktura jest największym centrum w Polsce, oferującym nie tylko możliwość zakupów ze wszystkich branż handlowych, lecz także aktywny wypoczynek i różnorodne usługi.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Muzeum Kanału „Dętka”. Zwiedzanie z przewodnikiem. Byliście kiedyś w kanałach ? Myśleliście kiedykolwiek, żeby tam zejść? A może zastanawialiście się jak one wyglądają? Chcielibyśmy dzisiaj pokazać Wam historię o nietypowym muzeum. Historię o Muzeum Kanału w Łodzi. Kanał został nazwany Dętką od jego owalnego kształtu. Wybudowany został w 1926 r. z czerwonej, specjalnie wypalanej cegły i ma 142 m długości. Dętka służyła do płukania sieci kanalizacyjnej. Dzięki zasuwom napełniano ją wodą, aby móc wyczyścić sąsiadujące z nią kanały. Wkrótce po znalezieniu bardziej wydajnych sposobów oczyszczania, kanał osuszono i stworzono z niego atrakcję turystyczną. Dętka stała się przez to pierwszym tunelem wodociągowym w Polsce otwartym dla zwiedzających. Podobno podczas prac znaleziono tutaj czaszkę tura i kieł mamuta! Podczas zwiedzanie z przewodnikiem zapoznamy się z historią kanału. Nie zabraknie także tradycyjnego już w podziemiach gaszenia światła, słuchania kapiącej wody i odgłosów ulicy nad nami.

- Przejazd do Muzeum Kinematografii. Pobyt na warsztatach „Ocal seans”. Przygodowa gra w stylu detektywistycznym. Pomysł na alternatywne zwiedzanie Muzeum połączone z zabawą i seansem w kinie Kinematograf. Gra pełna niespodzianek, w trakcie której uczestnicy samodzielnie (pod okiem muzealnych edukatorów) zdobywają informacje z zakresu historii sztuki filmowej i filmowej tradycji miasta Łodzi. Z zapowiedzi gry: „To miało być zwykłe wyjście do kina – spotkanie z koleżankami i kolegami, wspólne oglądanie filmu, ale tym razem coś poszło nie tak jak powinno. Czyżby ktoś celowo próbował zepsuć zabawę? Jednak okazuje się, że nie wszystko stracone. Wystarczy podążać za wskazówkami i wykonać zadania, a seans może być ocalony”.

- Czas wolny na Ulicy Piotrkowskiej. Ulica Piotrkowska jest reprezentacyjną ulicą Łodzi. Ma długość ok. 4,2 km i biegnie południkowo w linii prostej, pomiędzy Placem Wolności, a Placem Niepodległości. Ulica ta stanowiła od samego początku oś centralną, wokół której rozbudowywało się miasto, a jej rozwój spontanicznie nadał obecny kształt jego centrum. Początkowo stanowiła głównie trakt komunikacyjny, jednak z czasem zamieniła się ona w „wizytówkę miasta”, centrum rozrywki i handlu, gdzie koncentrowało się całe życie rozrastającej się aglomeracji przemysłowej. Obecnie wzdłuż najdłuższego deptaka w Polsce, oprócz sklepów można odwiedzić ok. 100 pubów i restauracji. W sezonie letnim kolorowe ogródki gastronomiczne zachęcają do odpoczynku. Po ulicy można przejechać się rikszą lub trambusem i zobaczyć pomniki, np. Trzech Fabrykantów, czy Ławeczkę J. Tuwima.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Torunia do Żywego Muzeum Piernika. Pobyt na warsztatach wyrobu własnego piernika. Pierników bez mąki zrobić się nie da. Do młyna daleko, ale spokojna głowa – od czego mamy żarno? Chwytając za żerdkę (to ta drewniana laga) trzeba mieć sporo siły, by wprawić w ruch leżak (to ten ruszający się kamlot na górze). Mąka zemlona! Przyprawy sprawiają, że nasz toruński piernik pachnie całym światem. Kto jednak używa gotowej przyprawy piernikowej, ten nie godzien miana piernikarza! Każdy będzie mógł nie tylko zobaczyć i posmakować, ale i uczestniczyć w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, goździków, a nawet szczyptę pieprzu. Zagnieciemy ciasto, rozwałkujemy, zamkniemy w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekamy, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu (każdy uczestnik zabiera ze sobą swoje „dzieło”).

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Czas wolny.

- Przejazd na wieczorny pokaz wody i światła – Fontanna Cosmopolis. Układy wodne za dnia oraz kolorowe światła, efekty wodne i muzyka wieczorami i nocą. Widowiskowe pokazy fontanny Cosmopolis są jedną z najpopularniejszych atrakcji Torunia, przyciągającą tłumy turystów. Fontanna nawiązuje do słynnego dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”. Ma niewidoczną taflę wody, przysłoniętą granitowymi płytami z wyrytym łacińskim tekstem i schematem układu heliocentrycznego. Na okręgach - orbitach poszczególnych planet - umieszczono 113 dysz wodnych, z których woda może wydobywać się w połączeniu z efektami świetlnymi. Dysza znajdująca się w centrum - w miejscu Słońca - umożliwia wyrzucanie wody na wysokość 5 m, zaś dysze na orbitach - do 4,5 m. W trakcie pokazów odtwarzane są m.in. melodie filmowe z „Love Story”, „Gladiatora”, a także „Oda do Radości”.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień:
 
- Śniadanie. Przejazd do Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika. Pobyt na warsztatach „W cieniu kapelusza”. Zajęcia warsztatowe, w czasie których uczestnicy poznają kolekcję słynnego podróżnika: około 20–30 nakryć głowy z różnych zakątków świata. Dowiedzą się, jakie znaczenie pełnią nakrycia głowy w różnych kulturach i religiach, a następnie spróbują wykonać z różnych materiałów zaprojektowaną przez siebie czapkę lub kapelusz.

- Czas wolny na Starym Mieście. Spacerując po Starym Mieście można zobaczyć m.in.: Krzywą Wieżę, Rynek Staromiejski z Ratuszem, Dwór Artusa, Katedrę Świętojańską z wieżą katedralną, Zamek Krzyżacki, Smoka toruńskiego, Basztę Koci Łeb, ciekawe kamienice, mury oraz bramy miejskie oraz największą szafę w kraju - fasadę teatru lalek Baj Pomorski.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- 40 min. rejs statkiem po Wiśle. Niepowtarzalna możliwość podziwiania panoramy toruńskiej starówki z pokładów statku. Statek pływa po Wiśle na długości całego toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego i jest dobrym sposobem do podziwiania z jednej strony panoramy starówki, z drugiej niemal dzikiego, zalesionego brzegu Wisły - Kępy Bazarowej.

- Wyjazd w drogę powrotną. Czas wolny po trasie na ciepły posiłek.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena 620 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodnika,
- opiekę pilota,
- 4 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (4x obiadokolacja, 4x śniadanie),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu na trasie - 20 zł



Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób+4 wychowawców(gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji