06, Poznaj Pomorze Zachodnie – 5 dni
CENA: 665 zł



HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Międzyzdrojów. Spacer po Promenadzie Gwiazd i Molo. Aleja Gwiazd wzorowana jest na tych najsłynniejszych – hollywoodzkiej oraz w Cannes. Nad Bałtykiem można obejrzeć odciski dłoni polskich gwiazd. Pierwsze tabliczki powstały w 1996 r., w ramach Festiwalu Gwiazd. Wówczas swoje dłonie odcisnęli m.in.: Beata Tyszkiewicz, Krzysztof Kieślowski, Bogusław Linda, czy też Daniel Olbrychski. Od tamtego czasu impreza odbywa się co roku i co roku też w Alei pojawiają się nowe odciski dłoni.  Zaś Molo to żelbetonowy pomost o długości 395 m.  Właśnie taki dystans można pokonać suchą stopą w Międzyzdrojach. Tych, którzy myślą, że Bałtyk w tym miejscu wysechł, uspokajamy, że mamy na myśli molo – prawdziwą wizytówkę tego nadmorskiego kurortu. Dlaczego warto wybrać się na spacer po molo? Ci, którzy cierpią na chorobę morską albo nie potrafią pływać z pewnością docenią fakt, iż dzięki molo można jak nigdzie indziej zasmakować morskiej bryzy i zafundować sobie widoki, których na próżno szukać, siedząc na plaży. Z kolei dla wiecznie zakochanych, wieczorny spacer przy świetle gwiazd oraz urokliwych latarni będzie spełnieniem marzeń o romantycznych chwilach we dwoje. Dodajmy, że pozycją obowiązkową dla każdej szanującej się pary jest pozostawienie na balustradzie molo kłódki – symbolu nierozerwalności ich związku.

- Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.
- Przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem Zagrody Pokazowej Żubrów. Zagroda usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym i  zajmuje 28 ha, z czego żubry mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni 20 ha, w tym 0,5 ha stanowi zagroda kwarantannowa. Na tak przygotowany teren przywieziono w lipcu 1976 r. cztery żubry z Borek i Białowieży: krowę „Pominę”, byka „Podskakiewicza” oraz dwie jałówki „Pompeję” i „Podwyżkę”. Obecnie większość żubrów żyjąca na terenie zagrody tu właśnie się urodziła. Przeciętnie co roku rodzą się 1-2 cielaki. Żubry nizinne, do których zaliczane są także żubry wolińskie, są wpisywane i specjalnie oznaczane w Księdze Rodowodowej Żubrów. Chociaż sama zagroda została stworzona w ramach programu hodowli zachowawczej żubra w zagrodzie przebywają również wyleczone, bądź wychowane przez człowieka zwierzęta, które są niezdolne do samodzielnego bytowania w swoim środowisku naturalnym. Obecnie możemy spotkać tam: dziki, jelenie i bieliki. 
- Przejście na punkt widokowy Piaskowa Góra. Znajduje się on na zboczu stromego, piaszczysto-kredowego urwiska istniejącego na południowym brzegu Jeziora Turkusowego. Miejsce te stwarza niepowtarzalną okazję obejrzenia różności krajobrazowej Wolińskiego Parku Narodowego. Na pierwszym planie widzimy szmaragdową toń wody oraz zabudowania wiejskie Wapnicy. Dalej ukazuje się nam rozszerzające się ku Zalewowi obniżenie tzw. Doliny Trzciągowskiej, pasmo wzniesień góry Wyżnicy, a po jej zachodniej stronie jezioro Wicko Małe i fragment delty wstecznej Świny.

- Spacer z przewodnikiem do Jeziora Turkusowego. Jezioro to zwane także Szmaragdowym , zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter i jednocześnie stanowi magnes przyciągający niezliczone rzesze turystów. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50 odkrywkowej kopalni kredy. Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami oraz porośnięte lasem i śródziemnomorską roślinnością. Jezioro  to  jest zbiornikiem sztucznym, położonym na wysokości 2,6 m n.p.m. Jego głębokość to 21,2 m. Mamy więc tu do czynienia ze zjawiskiem kryptodepresji - dno jeziora leży poniżej poziomu morza (18,6m). Jednocześnie powierzchnia wynosi 6,74 ha, co czyni je największym akwenem leżącym na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Świnoujścia. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Obrony Wybrzeża. Byliście w pruskim wojsku? Chodziliście po polu minowym lub po linie zawieszonej nad fosą? A może strzelaliście z działa? Jeżeli nie to koniecznie musicie odwiedzić Fort Gerharda – nadmorską twierdzę na wyspie Wolin, w której do dnia dzisiejszego urzęduje pruski Generał a na placach musztry ćwiczą Pruscy żołdacy! Fort wybudowano w połowie XIX w. i jest jednym z najlepiej zachowanych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie! I na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Turyści zwiedzają fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka . W czasie marszu po terenie i wnętrzach obiektu zwiedzający poznają jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzą czy kandydat nadaje się do wojskowej służby! Odwagi, ciemności i .. TAJEMNICA WOJSKOWA! Program szkolenie każdorazowo dopasowywany jest do wieku kadetów! Wśród przeszkolonych wiarusów są kilku miesięczne dzieci, a wśród seniorów 102- letnia dzierlatka!

- Spacer po Promenadzie. Przez całą długość nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia biegnie malownicza promenada łącząca tradycję z nowoczesnością, będąca jedną z licznych atrakcji, jakie można znaleźć w mieście. Promenada nadmorska w Świnoujściu to przedwojenny bulwar graniczący z dzielnicą uzdrowiskową. To tu koncentruje się życie nie tylko nocne. Na promenadzie odbywa się wiele koncertów, a nawet ulicznych przedstawień. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wspaniale położone wśród zieleni ławeczki, ścieżki rowerowe umożliwiające bezpieczną jazdę, sklepiki z pamiątkami i fantastyczną biżuterią z bursztynu. W licznych restauracjach można skosztować potraw z bałtyckich ryb, ale również z rekina łowionego w odleglejszych wodach. Przede wszystkim jednak spacer promenadą doprowadzi turystów do okolicznych lasów i niemal do samej granicy polsko-niemieckiej.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

 
4 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Pogorzelicy. Podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową. Niebywałe przeżycie. To jedyna kolej w Europie poruszająca się po nowych, wąskich torach, zatrzymująca się na pięknych stacjach i w tak malowniczej okolicy jaką jest Wybrzeże Rewalskie. W skład Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej wchodzi linia kolejowa o długości 40 km, dworce kolejowe, drezyny, mosty, perony, zaplecze warsztatowe oraz lokomotywownia usytuowana w Gryficach. Kolej porusza się po torach o szerokości 1000 mm. W trakcie naszej godzinnej podróży pokonamy ok. 20km odcinek na trasie Pogorzelica – Trzęsacz.

- Zwiedzanie ruin kościoła na klifie. Trzęsacz zasłynął w całej Polsce dzięki zachowanemu fragmentowi ostatniej, południowej ściany kościoła św. Michała, który od ponad pięciu stuleci stoi na klifowym brzegu, nękanym podcinającymi falami i ulewami. Klif cofa się z każdym rokiem coraz głębiej w stronę lądu, zaś morze po kawałku zabiera zabytek do siebie.  Kościół  na klifie powstał w 1250 lub 1270 r., w odległości 1800 m od brzegu morskiego. Początkowo drewniana później murowana świątynia była jedną z pierwszych budowli sakralnych w regionie. W roku 1750 według zapisków miejscowych pastorów opiekujących się świątynią, znajdowała się ona zaledwie 58 m od morza. Pierwsze, poważne osunięcie klifu nastąpiło na początku roku 1901 wówczas to runęła północna ściana. Ostatnie osunięcie, które stało się sposobnością do podjęcia wysiłków zmierzających do uratowania zabytkowego kościoła, miejsce miało 1994 r. Nad urwiskiem został już tylko fragment muru długości 12 m i 6 m wysokości, w postaci trzech wnęk ostrołukowych okien...

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskoteką. Nocleg.
5 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Koszalina. Czas wolny na zwiedzanie indywidualne Parku Książąt Pomorskich. Koszalin znajduje się w krainie przyrodniczo - leśnej i jest prawdziwą oazą przyrodniczo - krajobrazową, a to dzięki ogromnej powierzchni obszarów zajętych przez zieleń oraz wyróżniającą się ciekawą i bogatą szatą roślinną. Park to ulubione miejsce spacerów koszalinian i turystów odwiedzających miasto. Centralna część parku znajduje się przy ulicy Młyńskiej, tuż obok zabytkowych, częściowo zachowanych do naszych czasów murów miejskich. Staw zamkowy wraz z rzeką Dzierżęcinką tworzy znakomitą ostoję dla ptactwa wodnego, tu co roku para łabędzi na stworzonej specjalnie dla nich wyspie dochowuje się potomstwa.  Szczególną atrakcją jest zabytkowy jawor, nazywany „Drzewem Czarownic”. Mimo, że  już znacznie  zniszczony, jest okazałym świadkiem historii Koszalina. Tuż obok stoi  Domek  Kata - dziś mieści się tu teatr, ale w dawnych wiekach była to  siedziba koszalińskiego kata.       

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena 665 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu do wszystkich obiektów,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 4 noclegi w pokojach z łazienkami
- wyżywienie (4x śniadanie, 3x obiadokolacja, 1x ognisko z kiełbaskami),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ dodatkowo możliwość wykupienia obiadu w drodze powrotnej – 20zł



Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców (gratis). 
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji