07, Sandomierz z plecakiem – 5 dni
CENA: 618 zł



HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Lublina do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego UP. Pobyt na Ściance Wspinaczkowej. Ścianka wspinaczkowa CSR UP jest najlepszym tego typu obiektem w woj. lubelskim. Wysokość ok. 12m, ogromna różnorodność tras, jama bulderingowa, trasa sprinterska tworzą doskonałe warunki do wspinaczki sportowej zarówno dla początkujących jak i dla zawodników zaawansowanych.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem Starówki z Bramą Opatowską. Sandomierz, czyli miasto filmowego „Ojca Mateusza” jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie będącej stromym zakończeniem Gór Świętokrzyskich. Rynek miejski o całkiem sporych wymiarach wita turystów pięknymi kamieniczkami, przyjazną atmosferą oraz wspaniałym renesansowym ratuszem o gotyckim  rodowodzie. Brama Opatowska - prawdziwy symbol miasta, jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce. Stamtąd widać piękną panoramę Sandomierza...

- Przejście Podziemna Trasą Turystyczną. System dawnych czternasto- i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi 470 m. Sandomierskie lochy owiane są legendami. Najsłynniejsza legenda mówi o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach…

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień:
 
- Śniadanie.

- Rejs statkiem po Wiśle (ok. 30 min.). Płynąc w górę rzeki podziwiamy przyrodę i zachodnią część Starego Miasta z kościołem Świętego Jakuba, zamkiem, synagogą. Kiedy zmienimy kierunek, z lewej strony odsłania się widok Collegium Gostomianu, zamku, katedry i Domu Długosza. Widzimy miasto od strony wschodniej. Z Wisły doskonale widać już Góry Pieprzowe. Warto przepłynąć się najdzikszą rzeką Europy. Rejs statkiem po Wiśle jest niezapomnianą przygodą!

- Przejście w Góry Pieprzowe. Około 2 km wędrówka z przewodnikiem. Góry te stanowią wschodnią, krańcową partię Gór Świętokrzyskich. Zbudowane są z liczących około 500 mlm lat skał kambryjskich, tak zwanych łupków i kwarcytów o charakterystycznej, brunatno-szarej barwie. Mają wysokość około 199 m.n.p.m. Osobliwością gór są skupiska dzikiej, róży występującej w 15 gatunkach, stanowiące unikalne w skali europejskiej naturalne rosarium. Wszystkie te walory sprawiają, że Góry Pieprzowe - pod wieloma względami unikalne - zostały uznane w 1979 r. za rezerwat przyrody, który obejmuje powierzchnię liczącą 18,01 ha. W Górach jest pięknie wiosną, latem i zimą.  W maju - czerwcu kwitną róże, a jesienią Góry płoną…

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Ujazdu. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzysztopór. Krzysiek miał marzenie. Chciał zbudować zamek. W zasadzie miał wszystko czego było mu do tego trzeba – znane nazwisko, rodową fortunę, ugruntowaną pozycję i fantazję. Zapewne domyślacie się, że nasz bohater, to Krzysztof Ossoliński – wojewoda sandomierski, brat kanclerza wielkiego koronnego Jerzego Ossolińskiego, członek wyśmienitego polskiego rodu. Nic więc dziwnego, że marzenie udało mu się zrealizować. Powstała konstrukcja monumentalna, z przepychem, rozmachem i widocznym nakładem finansowym. Zamek został wybudowany w typie palazzo infortezza, czyli łącząc cechy rezydencji z cechami obronnymi. Obiekt wzniesiony z miejscowego kamienia, stanowił zespół pałacowy i mieszkalno - gospodarczy z bastionowym systemem fortyfikacji. Założenie wyznaczał obwód oskarpowanych wałów ziemnych z pięcioma bastionami. Zespół warowny uzupełniała sucha fosa. Ziemne wały wokół zamku oskarpowane murem z kamienia były posadowione na płycie skalnej. Łączna powierzchnia murów wynosiła 3730m2.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskoteką. Nocleg.
5 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Krzemionek Opatowskich. Zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Krzemienia Pasiastego. Wiecie, że kamień może rozweselać? Jest pewna odmiana kamienia – krzemień pasiasty, który dzięki swoim szczególnym właściwościom (dodaje energii, usuwa zmęczenie, zwiększa pewność siebie, zapewnia spokojny sen) jest uważany za „kamień optymizmu”. Czy to zatem z powodu magicznego działania krzemienia pasiastego, czy też z tytułu rzadkości występowania i walorów użytkowych, jakie pełnił w pradawnych czasach, warto odwiedzić jego rodzime strony tym bardziej, że czeka na Was nie lada atrakcja – zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie „Krzemionki”. Obecna trasa podziemna liczy ok. 1,5 km długości i prezentuje oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego, hałdy górnicze oraz zagłębienia poszybowe składające się na wyjątkowy krajobraz przemysłowy sprzed 5000 lat! Podziemna trasa turystyczna w Krzemionkach jest stosunkowo najlepiej poznanym zabytkiem pradziejowej sztuki górniczej w Europie i jedynym tego typu obiektem na świecie otwartym dla szerszej publiczności.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena 618 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 4 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (4x śniadanie, 3x obiadokolacja, 1x ognisko z kiełbaskami),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ możliwość zamówienia obiadu w drodze powrotnej – 20zł



Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców (gratis). 
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji