24, Pieniny - 3 dni
CENA: 450 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Niedzicy. Spacer z przewodnikiem po zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim. Ma 56 m wysokości, trzyma w ryzach około 200 mlm m3 wody, a pod deptakiem pracują dwie potężne turbiny i generatory o wadze około pół tys. ton. Robi wrażenie, prawda? Pomysł zbudowania zapory na rzece Dunajec pojawił się już w 1905 r. Z biegiem lat pojawiły się plany budowy 4 zbiorników na najgroźniejszych dopływach karpackich górnej Wisły: w Rożnowie i Czorsztynie na Dunajcu, Porąbce na Sole i Mucharzu na Skawie. W 1919 r. plany budowy czorsztyńskiej zapory opiniował specjalista i budowniczy wielu obiektów tego typu, późniejszy prezydent Gabriel Narutowicz. Sama zapora to konstrukcja ziemna, choć jej betonowa korona wprowadza w błąd. Przy budowie użyto prawie 2 mlm m3 żwiru. Poniżej  zapory znajduje się elektrownia wodna z dwiema potężnymi turbinami i generatorami, o mocy 46 megawatów i wadze 250 ton każda. Sam budynek elektrowni sięga 40 m pod ziemię i ma 7 kondygnacji, a jego powierzchnia to ponad 171 tys. m3. Z korony zapory rozciąga się piękny widok na okolicę. Z jednej strony na Jezioro Czorsztyńskie i położone nad jego brzegiem zamki, a drugiej w stronę Jeziora Sromowieckiego i Pienin.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd w okolice Szczawnicy. Wejście z przewodnikiem na Trzy Korony. Najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Na masyw składa się pięć turni szczytowych, które przypominają koronę. Najwyższa z nich Okrąglica (982 m n.p.m.) jest wyposażona w gniazdo widokowe, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Magury Spiskiej, Gorcy, Beskidu Sądeckiego oraz całych Pienin. Zbocza pocięte głębokimi dolinami potoków, porośnięte lasem. Wapienne podłoże, niedostępne turnie i różnorodność środowisk powoduje, że w masywie Trzech Koron występuje wiele rzadkich gatunków roślin (aż 7 gatunków roślin nie występujących poza tym nigdzie indziej w Pieninach!). Panorama Trzech Koron od południa stanowi jeden z najsłynniejszych motywów pienińskich, eksponowanych na zdjęciach. Trzy Korony są doskonale widoczne podczas spływu Dunajcem oraz malowniczej Drogi Pienińskiej.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Ognisko połączone z obiadokolacją. Nocleg.

3 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Sromowic. Spływ przełomem Dunajca. Z przystani flisackiej łodzie zabierają nas w wyjątkową podróż. Przepłyniemy trasę ok. 18 km. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 3 godzin. Przez większość trasy popłyniemy neutralnym pasmem granicznym jaki stanowi Dunajec. Po drodze mijać będziemy m.in. słowacki cypel Upranek, Macelową Górę (ścisły rezerwat przyrody), Góry Aksamitki (przebywał tam Janosik), Sokolnicę oraz Trzy Korony. Uwaga! Organizator spływu zastrzega sobie możliwość odwołania go w przypadku wysokiego poziomu wód.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.


Cena 450 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników z licencją,
- opiekę pilota,
- 2 nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2x śniadanie, 1x obiadokolacja, 1x obiadokolacja z ogniskiem),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu w drodze powrotnej – 20zł

Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców (gratis). 


Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji