25, Poznaj Małopolskę - 3 dni
CENA: 440 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd Bochni. Zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli. Bocheńska kopalnia to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli i jednocześnie najstarsze w Europie przedsiębiorstwo solne, działające nieprzerwanie od 1284 r. Jej zwiedzanie to niezwykła wyprawa przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska znajdujące się na poziomie IV August (176 m) i poziomie VI Sienkiewicz (223 m). Obejmują one unikatowe komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, surowe kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami, a także narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami. Dla turystów dostępna jest jedyna na świecie Podziemna Ekspozycja Multimedialna, której zwiedzanie ma charakter podróży w czasie. W opowiadaniu o historii przewodnikowi pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a nawet duch cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się początek kopalni w Bochni. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych prezentowany jest rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków, zawody górnicze oraz podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią. Całość sprawia wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok zwiedzających.

- Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Zakopanego. Wędrówka z przewodnikiem do Morskiego Oka. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego. To największe i zarazem najpiękniejsze jezioro w Tatrach leżące w Dolinie Rybiego Potoku. Jezioro jest pochodzenia polodowcowego i ma powierzchnię 35h, a największa głębokość to 51m. Woda jest bardzo przejrzysta, widoczność sięga 12m w głąb. Dawniej nazywane Rybim Stawem ze względu na naturalne zarybienie jeziora, co jest zjawiskiem rzadkim w jeziorach tatrzańskich – żyją w nim głównie pstrągi. Zimą w okresie od listopada do kwietnia jezioro jest zamarznięte i można po nim spacerować. Nad brzegami Morskiego Oka rośnie wiele rzadko występujących w Polce roślin, w tym tojad kosmaty, wełnianeczka alpejska. W pobliżu jeziora położone jest najstarsze tatrzańskie schronisko, którego budynek wybudowany został w roku 1891r.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskoteką.

- Nocleg.

3 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Niedzicy. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Dunajec. Pięknie położony nad Dunajcem okazały zamek w Niedzicy (również nazwany Dunajcem) stoi na stromej skale o wysokości 566 m n.p.m. Wygląd jego otoczenia został znacznie zmieniony w latach 90-tych XX w., gdy na rzece ukończono budowę potężnej zapory. Ten węgierski niegdyś zamek oraz pobliska polska warownia w Czorsztynie bardziej efektownie górowały nad okolicą i przypominały typowe "orle gniazda". Zamek zachował się prawie w całości. Dzisiaj spełnia funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne, będąc jedną z największych atrakcji historycznych południowej części województwa małopolskiego. Do zamku prowadzi "aleja". Za bramą wejściową i sienią znajduje się dziedziniec zamku dolnego. W obrębie tej części zamku mieszczą się pokoje gościnne, kawiarnia, a w dawnej sali balowej restauracja. W części muzealnej można zobaczyć tzw. komnaty Salamonów, wyposażone w przedmioty z XVI-XIX w. Drewniane schody prowadzą na taras widokowy. Przez koleją bramę wiedzie wejście do zamku górnego i do zamkowych lochów, które służyły jako piwnice, a także jako więzienie (obecnie urządzono tu tzw. izbę tortur). Na skraju dziedzińca zamku górnego znajduje się studnia wykuta w litej wapiennej skale na głębokość ponad 60 m. W tzw. Izbach Pańskich na zamku górnym zobaczyć można: salę myśliwską, izbę żupną i izbę straży. Po drugiej stronie Dunajca na lewym brzegu jeziora Czorsztyńskiego znajdują się ruiny zamku w Czorsztynie.

- Spacer z przewodnikiem po zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim. Ma 56 metrów wysokości, trzyma w ryzach około 200 mlm m3 wody, a pod deptakiem pracują dwie potężne turbiny i generatory o wadze około pół tys. ton. Robi wrażenie, prawda? Pomysł zbudowania zapory na rzece Dunajec pojawił się już w 1905 r. Z biegiem lat pojawiły się plany budowy 4 zbiorników na najgroźniejszych dopływach karpackich górnej Wisły: w Rożnowie i Czorsztynie na Dunajcu, Porąbce na Sole i Mucharzu na Skawie. W 1919 r. plany budowy czorsztyńskiej zapory opiniował specjalista i budowniczy wielu obiektów tego typu, późniejszy prezydent Gabriel Narutowicz. Sama zapora to konstrukcja ziemna, choć jej betonowa korona wprowadza w błąd. Przy budowie użyto prawie 2 mlm m3 żwiru. Poniżej  zapory znajduje się elektrownia wodna z dwiema potężnymi turbinami i generatorami, o mocy 46 megawatów i wadze 250 ton każda. Sam budynek elektrowni sięga 40 m pod ziemię i ma 7 kondygnacji, a jego powierzchnia to ponad 171 tys. m3. Z korony zapory rozciąga się piękny widok na okolicę. Z jednej strony na Jezioro Czorsztyńskie i położone nad jego brzegiem zamki, a drugiej w stronę Jeziora Sromowieckiego i Pienin.

- Wyjazd w drogę powrotną. Czas wolny na ciepły posiłek.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.


Cena 440 zł zawiera + możliwość zamówienia obiadu w drodze powrotnej – 20zł

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- usługi pilota,
- 2 nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2x śniadanie, 1x obiadokolacja, 1x ognisko z pieczeniem kiełbasek),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców (gratis). 


Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji