28, Wrocław zabytkowo i nowocześnie - 3 dni
CENA: od 380 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godz. porannych.

- Przyjazd do Wrocławia. Czas wolny na Starym Mieście. Jedno z najładniejszych miejsc we Wrocławiu. Otoczona z czterech stron kamienicami tworzy niesamowity klimat spokoju i harmonii. Wśród wielu ogródków każdy znajdzie dla siebie miejsce by w spokoju i w odpowiednim towarzystwie miło spędzić czas. Uliczni grajkowie, sprzedawcy rękodzieła artystycznego, turyści - można tam spotkać każdego. Jak w większości polskich miast, jedną z najcenniejszych budowli na Starym Mieście jest Ratusz. We Wrocławiu jest on doskonałym przykładem gotycko-renesansowej architektury mieszczańskiej. W jego południowej fasadzie zlokalizowana jest Piwnica Świdnicka, gdzie zakosztować można miodów pitnych. W zachodniej części mieści się zbudowana ze szklanych płyt fontanna - jeden z symboli miasta. W granicach Starówki znajduje się również żydowska dzielnica z piękną synagogą pod Białym Bocianem oraz licznymi koszernymi restauracjami. Zwiedzając Stare Miasto warto również przyjrzeć się kamieniczkom, a także zajrzeć na Plac Solny – średniowieczny plac targowy z klasycystycznym gmachem Starej Giełdy. Rynek Główny we Wrocławiu przez cały rok zapewnia liczne atrakcje kulturalne i rozrywkowe. Dlatego jest miejscem, którego żaden turysta nie powinien ominąć będąc w stolicy Dolnego Śląska.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Hydropolis. Zwiedzanie indywidualne. Jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Hydropolis jest ultranowoczesnym centrum wiedzy pełnym nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. To dawny zbiornik wody czystej wybudowany w 1893 r. W roku 2015 stał się zbiornikiem wiedzy o wodzie w czystej postaci. Przygoda zaczyna się już przy wejściu, które prowadzi przez ścianę wody. Ale spokojnie fotokomórka przerywa strumień w taki sposób, aby zwiedzający mogli wejść na wystawę suchą stopą. W środku wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. W sali „Planeta wody” poznamy teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we Wszechświecie. W kolejnych pomieszczeniach prezentowane są nieco bliższe i równie ciekawe obszary. Można posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwójka śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego. Tuż obok prezentowane są „stwory” zamieszkujące morza i oceany, od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Odgłosy wody słychać niemal ciągle, płynące strumienie, burzę, deszcz, szum fal na rajskiej plaży. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka. Nie zapomniano o motywie wody w religiach i w sztuce.  Osobny dział dotyczy urządzeń hydrotechnicznych i systemów zarządzania wodą współcześnie. Interaktywny stół z mapami  Wrocławia m.in. podczas powodzi tysiąclecia, czy systemu wodociągów miejskich, przyciąga uwagę starszych i młodszych. Zwiedzający mogą także zagrać w grę „Sonar”, obejrzeć atlas chmur oraz instalację, która pokazuje obieg wody w przyrodzie.

- Przejazd na Ostrów Tumski. Zwiedzanie z przewodnikiem. Najstarsza część Wrocławia pełna zabytków i zapraszająca wspaniałą architekturą, malowniczymi widokami i wieloma restauracjami. Nazwa „ostrów” pochodzi od staropolskiego słowa określającego wyspę. Najstarsza część Ostrowa Tumskiego to okolice kościoła św. Marcina, który stoi w tym miejscu od XI w. Wyspa ma charakter obronny – nie dość, że naturalną fosą jest Odra, to jeszcze można przespacerować się wzdłuż ruin zamkowych umocnień obronnych. Ale najpiękniejsze na w Ostrowie Tumskim we Wrocławiu są kościoły – pozostałości po działającym na wyspie biskupstwie. Najwspanialszym z nich jest katedra św. Jana Chrzciciela, zbudowana w stylu gotyckim, ale prezentująca również wspaniałe barokowe kaplice. Ostrów  to miejsce magiczne, gdzie wolniej płynie czas,  wieczorem latarnik zapala gazowe latarnie, a  zakochani na moście Tumskim zamykają swoje uczucia na kłódkę.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Ogrodu Japońskiego. Zwiedzanie indywidualne. Miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa. Przez ostatnie stulecie  ogród przechodził liczne przemiany, jednak prawdziwie japońskiego charakteru nabrał dopiero po ostatnich renowacjach, pod koniec XX w. Dziś jest on kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin. Do ogrodu prowadzi ozdobna brama główna i szeroka aleja kierująca zwiedzających do centralnej części i jednocześnie największej atrakcji ogrodu - pięknego, zwieńczonego ozdobnym dachem mostu spinającego dwa brzegi stawu. Ogród zyskał też, między innymi: nową wyspę, kamienne latarnie oraz dodatkowe ścieżki pozwalające zbliżyć się do stawu i podziwiać widoki z samego brzegu. Kolejną atrakcją jest część południowa ogrodu nawiązująca do japońskich ogrodów przydomowych, z domkiem - pawilonem typu Sukija oraz strzyżonymi żywopłotami i fragmentem ogrodu kamienno - trawiastego. Do położonego w Parku Szczytnickim ogrodu zaglądają chętnie turyści z całej Polski i świata, a sami mieszkańcy Wrocławia uznają go za jeden z najładniejszych punktów w mieście.

- Wyjazd w drogę powrotną.

- Powrót do miejsca zbiórki w godz. wieczornych.


Cena od 380 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodnika z licencją
- opiekę pilota,
- 2x nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu w drodze powrotnej – 20zł


Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców (gratis). 


Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji