14, Łódź – Bydgoszcz – Toruń 4 dni
CENA: 489 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Łodzi. Seans w Planetarium EC1. Najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Znajduje się w murach nieczynnej już elektrowni EC1 w kompleksie Łódź Miasto Kultury. Pod kopułą o średnicy 18 m znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 m., zaawansowany system projekcyjny o rozdzielczości 8K oraz 110 wygodnych foteli. Tematyka pokazów jest bardzo zróżnicowana. Dotyczą one rozwoju astronautyki, historii, teraźniejszości i przyszłości eksploracji kosmosu, rozwoju cywilizacji i wynalazków, które zmieniły jej dzieje. Możliwości techniczne łódzkiego Planetarium EC1 są tak ogromne, że jest nawet szansa przemierzenia odległej galaktyki z „Gwiezdnych Wojen”. W planetarium można odbyć podróż właściwie do granic wyobraźni! Ciekawostka jest, że Planetarium w 2016 r. wygrało w plebiscycie „Siedem cudów Polski” organizowanym przez National Geografic.

- Przejazd do Centrum Wspinaczkowego Startosfera. Jeden wspin pod opieką instruktora z zastosowanie odpowiedniego sprzętu. Stratosfera to miejsce dla każdego. Zarówno dla osób które chcą pierwszy raz spróbować wspinania, jak i dla tych którzy wspinają się regularnie. Ponad 10m wysokości i 500m2 powierzchni wspinaczkowej o zróżnicowanych nachyleniach i formacjach pozwala wspinać się osobom w każdym wieku dysponującym nawet minimalną kondycją fizyczną. Ponad 30 stanowisk wspinaczkowych, specjalnie ułożone drogi wspinaczkowe i ścianka bulderowa zaspokoją potrzeby osób trenujących. Kadra to wykwalifikowani Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Instruktorzy Sportu i Operatorzy Ściankowi, którzy chętnie udzielą wszelkich niezbędnych porad i wskazówek. Pobyt pod opieką instruktorów na ściance wspinaczkowej dostosowanej do umiejętności.

- Czas wolny w Centrum Manufaktura. Zrewitalizowany   kompleks   XIX w.  fabryki   włókienniczej   wybudowanej    przez   Izraela Poznańskiego, należy dziś do najpopularniejszych atrakcji miasta i jest jednym z najcenniejszych obiektów postindustrialnych w Polsce. Przebudowa dawnej fabryki została tak wykonana, aby częściowo zachować dawną atmosferę. Dominują tu zatem stare, pofabryczne budynki z czerwonej, nieotynkowanej cegły, które zostały jednak całkowicie przebudowane wewnątrz. Manufaktura jest największym centrum w Polsce, oferującym nie tylko możliwość zakupów ze wszystkich branż handlowych, lecz także aktywny wypoczynek i różnorodne usługi.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Muzeum Kanału „Dętka”. Zwiedzanie z przewodnikiem. Byliście kiedyś w kanałach ? Myśleliście kiedykolwiek, żeby tam zejść? A może zastanawialiście się jak one wyglądają? Chcielibyśmy dzisiaj pokazać Wam historię o nietypowym muzeum. Historię o Muzeum Kanału w Łodzi. Kanał został nazwany Dętką od jego owalnego kształtu. Wybudowany został w 1926 r. z czerwonej, specjalnie wypalanej cegły i ma 142 m długości. Dętka służyła do płukania sieci kanalizacyjnej. Dzięki zasuwom napełniano ją wodą, aby móc wyczyścić sąsiadujące z nią kanały. Wkrótce po znalezieniu bardziej wydajnych sposobów oczyszczania, kanał osuszono i stworzono z niego atrakcję turystyczną. Dętka stała się przez to pierwszym tunelem wodociągowym w Polsce otwartym dla zwiedzających. Podobno podczas prac znaleziono tutaj czaszkę tura i kieł mamuta! Podczas zwiedzanie z przewodnikiem zapoznamy się z historią kanału. Nie zabraknie także tradycyjnego już w podziemiach gaszenia światła, słuchania kapiącej wody i odgłosów ulicy nad nami.


- Czas wolny na Ulicy Piotrkowskiej. Ulica Piotrkowska jest reprezentacyjną ulicą Łodzi. Ma długość ok. 4,2 km i biegnie południkowo w linii prostej, pomiędzy Placem Wolności, a Placem Niepodległości. Ulica ta stanowiła od samego początku oś centralną, wokół której rozbudowywało się miasto, a jej rozwój spontanicznie nadał obecny kształt jego centrum. Początkowo stanowiła głównie trakt komunikacyjny, jednak z czasem zamieniła się ona w „wizytówkę miasta”, centrum rozrywki i handlu, gdzie koncentrowało się całe życie rozrastającej się aglomeracji przemysłowej. Obecnie wzdłuż najdłuższego deptaka w Polsce, oprócz sklepów można odwiedzić ok. 100 pubów i restauracji. W sezonie letnim kolorowe ogródki gastronomiczne zachęcają do odpoczynku. Po ulicy można przejechać się rikszą lub trambusem i zobaczyć pomniki, np. Trzech Fabrykantów, czy Ławeczkę J. Tuwima.

- Przejazd do Bydgoszczy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień:
 
- Śniadanie.

- Przejazd do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Pobyt na warsztatach wyrobu mydła. W muzeum można zobaczyć między innymi średniowieczną łaźnię, obejrzeć XIX-w. pokój kąpielowy i kolekcję mydeł, wejść do wielkiej drewnianej balii, a także zobaczyć proces tworzenia mydeł sodowych w wykonaniu mistrza mydlarskiego.
Po zwiedzaniu pachnącego muzeum zaprasza na warsztaty mydlane - każdy zrobi swoje pamiątkowe mydełko! Zajęcia, które przeniosą Was w czasy, kiedy mydło nie było czymś tak codziennym jak dziś. Poznacie historie zaklęte w małych kostkach, nauczycie się rozróżniać mydła, a przede wszystkim sami stworzycie swoje  unikalne mydełko o wybranym kształcie, kolorze, zapachu i z wyjątkowymi dodatkami w środku! Warsztaty składają się z:
poznania zapachów i dodatków do zrobienia mydełka, wyboru własnej formy i dodatków, wykonania mydła, opowieści „Skąd się wzięło mydło i jak myto się dawniej”.

- Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta oraz Wyspy Młyńskiej. Stare Miasto to najstarsza część Bydgoszczy, wywodząca się z XIV w. miasta lokacyjnego. Jego cechą charakterystyczną jest malownicze rozlokowanie nad Brdą, Młynówką oraz Międzywodziem. Z tego wynika stosunkowo duża liczba bulwarów oraz budowli stojących w bezpośrednim sąsiedztwie rzek, które odbijają w przepływającym nurcie. Wyspa Młyńska to jeden z piękniejszych krajobrazowo zakątków Bydgoszczy ze względu na liczne nabrzeża, szumiące jazy wodne, kaskady Międzywodzia, zieleń oraz Wenecję Bydgoską. Położona w strefie staromiejskiej jest symbolem ścisłej symbiozy miasta z rzekami i kanałami. Wyspa pełni funkcje rekreacyjne oraz kulturalne ze względu na obecność licznych obiektów muzealnych. Otrzymała ponadto Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny nadany przez Polską Organizację Turystyczną.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień:
 
- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Torunia. 40 min. rejs statkiem po Wiśle. Niepowtarzalna możliwość podziwiania panoramy toruńskiej starówki z pokładów statku. Statek pływa po Wiśle na długości całego toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego i jest dobrym sposobem do podziwiania z jednej strony panoramy starówki, z drugiej niemal dzikiego, zalesionego brzegu Wisły - Kępy Bazarowej.

 
- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.


Cena 489 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 3 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (3x obiadokolacja, 3x śniadanie),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ możliwość zamówienia obiadu na trasie - 20 zł



Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców (gratis).
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!



Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809

 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji