4 dniowa wycieczka - Perły Małopolski i ENERGYLANDIA

Aktywna rodzinna wycieczka autokarowa :-)

cena od : 468 zł

< Wróć do ofert wycieczek


Termin:  06–09.08.2020 (czwartek-niedziela)
Termin:  09–12.08.2020 (niedziela-środa)


ZAKWATEROWANIE:
Dom wypoczynkowy „Anna Maria” – Małe Ciche.
http://dwannamaria.pl/galeria/


 
       

        

         

HARMONOGRAM PROGRAMU

              
1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości; Katedra – jeden z najwspanialszych zabytkowych kościołów, o wyjątkowym znaczeniu historycznym w dziejach Polski (miejsce koronacji królów, ich chrztów, ślubów i pochówków). Wchodząc do katedry warto zwrócić uwagę na zdobione, kute w żelazie drzwi, ozdobione literą „K” - to monogram Kazimierza III Wielkiego. Drzwi są w dosłownym sensie wiekowe, gdyż pamiętają ostatniego Piasta!; rzeźba Smoka Wawelskiego - cieszy się wielką popularnością zarówno wśród turystów. Legenda mówi, że smoka pokonał szewczyk, który podłożył mu barana wypchanego siarką. Po zjedzeniu Smoka tak paliło w gardle, że „wypił pół Wisły” i pękł. Na pamiątkę tej legendy u podnóża Wzgórza Wawelskiego ustawiono pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem; Rynek - przez całe wieki stanowił główny plac handlowy i centrum administracyjne Krakowa. Dziś wokół tego największego średniowiecznego placu Europy kwitnie życie towarzyskie, a sama płyta jest doskonałym miejscem do organizacji targów okolicznościowych, a także przeróżnych festiwali i koncertów; Kościół Mariacki (wejście) - ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Z Hejnalicy (wyższa wieża kościoła), co godzinę rozbrzmiewa grany przez trębacza hejnał; Sukiennice - podwójny rząd kramów kupieckich, które z biegiem czasu utworzyły jeden budynek, nakryty zadaszeniem. Dziś Sukiennice stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Na dole znajdują się stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami, natomiast piętro zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX w.;
Bulwary Wiślane - pierwotnie miały służyć Krakowowi i Podgórzu jako umocnienia przeciwpowodziowe, ale były również elementem projektowanego kanału Dunaj - Dniestr. Charakter promenadowy bulwary przybrały znacznie później. Obecnie jest to malownicze miejsce spacerów i odpoczynku w centrum miasta u stóp Wawelu. Wraz z przyległymi fragmentami wałów Wisły, a także Rudawy, stanowią popularne miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe zarówno dla krakowian, jak i przyjeżdżających turystów. Znajdują się tu liczne alejki spacerowe, a wzdłuż biegną ścieżki rowerowe.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wędrówka z przewodnikiem Doliną Strążyska. Należy do najciekawszych i najliczniej odwiedzanych, tatrzańskich dolin reglowych. Dolina Strążyska, o powierzchni ok. 4 km2 i długości 3 km, powstała w wyniku uskoku tektonicznego. Od południa ogranicza ją masyw Giewontu, od zachodu Grzybowiec i Łysanki, a od wschodu grzbiet Grześkówki, Sarnia Skała i Suchy Wierch. Dnem doliny płynie wartki Potok Strążyski. Tworzy on liczne kaskady, a jedne z piękniejszych można podziwiać naprzeciwko Skały Edwarda Jedlinka. Jego wody tworzą również główną atrakcję turystyczną doliny – Wodospad Siklawica. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: Wodospad Siklawica - pomiędzy górną i dolną jego częścią istnieje skalna półka, w której w skale wymyte zostało siłą uderzenia wody i niesionych przez nią odłamków skalnych wgłębienie wypełnione wodą, tzw. kocioł eworsyjny.; Kominy Strążyskie (przed wiekami nazywane Dziadami lub Płaczkami) – pięć strzelistych, dolomitowych skał, które na początku XX w. były częstym celem wspinaczek; Sarnia Skała - skalista grań o długość ok. 300 m. Zbudowana z wapieni dolomitowych, z której roztacza się widok na Giewont.

- Przejście do Starego Kościoła (wejście) – najstarszy drewniany kościół w Zakopanem. Następnie spacer po zabytkowym Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, na którym spoczywają ludzie tworzący niegdyś rzeczywistość miasta i jego legendę, m.in. Stanisław Witkiewicz, Kazimierz Przerwa - Tetmajer, Kornel Makuszyński. Całość tworzy zespół obiektów sakralnych znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej.

- Przejście pod Wielką Krokiew (wjazd). Największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów. Skocznia jest ceniona przez zawodników, ponieważ mimo swoich dużych rozmiarów (obecnie punkt konstrukcyjny znajduje się na 120 m), jest bardzo bezpieczna i umożliwia oddawanie dalekich skoków. Wysokość obiektu to 134 m. Aktualny rekord wynosi 140,5m i został ustanowiony w 2010 r. podczas zawodów Pucharu Świata przez Szwajcara Simona Ammanna. Krokiew stała się nieodłącznym punktem w planach zwiedzania turystów, którzy odwiedzają Zakopane. Jest to często pierwsze miejsce, do którego udają się po przyjeździe do miasta. Ze szczytu skoczni roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę.

- Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego na Krzeptówkach (wejście). Jedno z miejsc, które z pewnością warto w Zakopanem. Początki Sanktuarium sięgają 1961 r., kiedy kardynał Wyszyński przekazał pallotynom z Zakopanego figurę Matki Bożej Fatimskiej. Była ona darem od biskupa Fatimy. Rzeźbę umieszczono w kaplicy, która znajdowała się przy siedzibie zakonu na Krzeptówkach. Z biegiem czasu powstało tutaj sanktuarium, do którego dziś tłumnie przyjeżdżają wierni z całej Polski. Miejsce to ściśle związane jest także z osobą papieża Polaka – Jana Pawła II. Kościół, który stanął w tym miejscu, wybudowano w latach 1987-1992, jako znak wdzięczności za uratowanie życia Ojca Świętego po zamachu z 13 maja 1981 r. Świątynię zbudowali miejscowi górale. Kościół konsekrował w 1997 r. sam papież. Powstał tutaj tzw. Park Fatimski, do którego przeniesiono ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę podczas swojej pielgrzymki. Obok niego ustawiono pomnik papieża.

- Czas wolny na Krupówkach. Ulica Krupówki liczy obecnie 1100 m. Jej nazwa pochodzi od polany Krupówki, przez, którą ulica ta przebiega. Polana znajdująca się mniej więcej w jej centralnej części, należała niegdyś do rodziny Krupowskich. Będąc w Zakopanem każdy turysta przynajmniej raz przejść się po Krupówkach, by spojrzeć na liczne witryny sklepowe i stragany oraz poczuć mieszankę kultury góralskiej i miejscowego folkloru. To tutaj często odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu, dzięki którym turyści mogą spędzić milej czas i ich
pobyt jest o wiele bardziej urozmaicony. Liczne restauracje i punkty gastronomiczne również dbają o to, żeby zwiedzający nie chcieli zbyt szybko opuszczać tego miejsca.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


3 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Pienińskiego Parku Narodowego. Wędrówka z przewodnikiem - Trzy Korony. Najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Na masyw składa się pięć turni szczytowych, które przypominają koronę. Najwyższa z nich Okrąglica (982 m n.p.m.) jest wyposażona w gniazdo widokowe, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Magury Spiskiej, Gorcy, Beskidu Sądeckiego oraz całych Pienin. Zbocza pocięte głębokimi dolinami potoków, porośnięte lasem. Wapienne podłoże, niedostępne turnie i różnorodność środowisk powoduje, że w masywie Trzech Koron występuje wiele rzadkich gatunków roślin (aż 7 gatunków roślin nie występujących poza tym nigdzie indziej w Pieninach!). Panorama Trzech Koron od południa stanowi jeden z najsłynniejszych motywów pienińskich, eksponowanych na zdjęciach. Trzy Korony są doskonale widoczne podczas spływu Dunajcem oraz malowniczej Drogi Pienińskiej.

- Przejazd do przystani Sromowce. Spływ przełomem Dunajca. Spływ łodziami flisackimi Przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji małopolski i jedna z najwygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Z przystani flisackiej łodzie zabierają nas w wyjątkową podróż. Przepłyniemy trasę ok. 18 km. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 3 godzin. Przez większość trasy popłyniemy neutralnym pasmem granicznym jaki stanowi Dunajec. Po drodze mijać będziemy m.in. słowacki cypel Upranek, Macelową Górę (ścisły rezerwat przyrody), Góry Aksamitki (przebywał tam Janosik), Sokolnicę oraz Trzy Korony. Przełom Dunajca ciągnie się na długości ok, 8 km pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Dunajec tworzy na tym odcinku liczne zakola, a ściany skalne osiągają nawet do 300 m wysokości! Spływ przełomem Dunajca na flisackich łodziach to wspaniała okazja obcowania z dziką niezmienioną od lat pienińską przyrodą, ponadto opowieści flisaków umilają czas spędzony na łodzi.

- Przejazd do Szczawnicy. Czas wolny. Szczawnica to znana miejscowość uzdrowiskowa, malowniczo położona w dolinie potoku Grajcarek, w pobliżu jego ujścia do Dunajca, gdzie znajduje się przystań końcowa spływu Przełomem Dunajca. O charakterze leczniczym Szczawnicy decyduje łagodny i ciepły klimat oraz źródła leczniczych wód mineralnych (m.in. Szymon czy Magdalena).

- Przejazd na Gawendę Góralską. Spotkanie w tradycyjnej góralskiej chałupie bogatej w zbiory sztuki podhalańskiej z pełną folkloru i muzyki Gawędą Góralską. W programie m.in. opowieści bacy o legendach zbójnickich, muzyce, stroju oraz prezentacja tradycyjnych instrumentów.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Zatoru – park rozrywki Energylandia. Energylandia jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To przede wszystkim największy Park Rozrywki w Polsce. Potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 he znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia. Na terenie Parku można także znaleźć niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.



Cena za dziecko w wieki 5-17 lat - 468 zł zawiera:
Cena za osobę dorosłą - 498 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- 3 x nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (3x śniadanie, 3x obiadokolacja),
- opłaty parkingowe,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

Cena obowiązuje przy grupie min. 30 osób.

*Cena nie zawiera:- bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie, usługi przewodników (płatne dodatkowo w biurze organizatora lub pilotowi w dniu wyjazdu).
*Uczestnik w wieku 5-17 lat, bilety wstępu i usługi przewodników + 118 zł,
*Uczestnik pełnoletni, bilety wstępu i usługi przewodników + 150 zł,
* BILET ULGOWY – Energylandia dla dziecka poniżej 140 cm wzrostu – 75 zł
* BILET NORMALNY – Energylandia dla dorosłego oraz dzieci powyżej 140 cm wzrostu – 123 zł

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji