Drukuj
 

5, Sandomierskim szlakiem winiarskim – 2 dni
CENA: od 350 zł

< Wróć do ofert wycieczek integracyjnych

HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień:

 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Puław. Zwiedzanie z przewodnikiem Zespołu Pałacowo-Parkowego Czartoryskich. Miejsce to od lat ściąga rzesze turystów z całego świata. To piękny zakątek zadumy, rozmyślań i odpoczynku. Klasycystyczny pałac wzniesiony w latach 1785-1810 na miejscu wcześniejszego, barokowego budynku to centralny obiekt wielkiego zespołu. Czartoryscy nie tylko przebudowali rezydencję, ale przede wszystkim przekształcili wielki park ją otaczający. 40-hektarowy park, pierwotnie założony jako park regularny, ostatecznie urządzony został w stylu angielskim. Na jego terenie rozrzucone są budynki –„kopie” dość swobodnie naśladujące oryginały znanych budowli, głównie z Europy Zachodniej. Są to m.in. Świątynia Sybilli (naśladująca Świątynię Westy w Tivoli), Domek Grecki (dawną oranżeria pałacowa), Brama Rzymska (stylizowana na antyczną ruinę), Altana Chińska (wzorowana na chińskiej pagodzie, niegdyś herbaciarnia). Obie części parku, góry i dolny, łączą malownicze schody - angielskie i tarasowe. W samej skarpie wykute zostały w wapieniu groty (w których mieszkał specjalnie zatrudniony przez księżną Izabelę „pustelnik”... Spacer po puławskim zespole pałacowo – parkowym będzie przyjemną wędrówką w świat klasycystyczno- romantycznej architektury i przyrody.

- Przejazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie z przewodnikiem Starówki oraz Zamku. Kazimierz Dolny przez wielu uznawany jest za najpiękniejsze miasto w Polsce. Czerwone dachówki, białe kamieniczki, mnóstwo przepięknych zabytków. Miasto urzeka nie tylko wspaniałą architekturą, ale także krążącymi po tutejszych brukowanych uliczkach historiami. Starówka w Kazimierzu Dolnym jest bardzo malownicza i słynie ze swojego uroku. Rynek jest otwarty, stąd też roztacza się widok na zamek. Został on zbudowany w połowie XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Powyżej góruje wieża strażnicza, nazywana popularnie „basztą”, która sytuowana jest w jednym z najlepszych punktów widokowych miasteczka. Mury zamku, sięgające wysokości 7 metrów otaczają obszerny - nieregularny, dostosowany do konfiguracji wzgórza - dziedziniec o wymiarach 56x22 m, od południa zamknięty parterowym budynkiem mieszkalnym tzw. Domem Wielkim. Zamek został zniszczony w okresie najazdu szwedzkiego w XVII wieku i w następnych stuleciach. Dziś stanowi trwałą ruinę, częściowo zaadaptowaną, udostępnianą turystom i miłośnikom sztuki. Zwiedzanie połączone z czasem wolnym na Rynku – możliwość zakupu pamiątek czy też przejazdu bryczką.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania.

- Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień:
 
- Śniadanie, wykwaterowanie.

- Przejazd w okolice Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem winnicy. Choć region sandomierski trudno nazwać polską Toskanią, to tradycje winiarskie sięgają na tym terenie XIII w., kiedy to dominikanie zaczęli uprawiać winorośl. Okolice Sandomierza już w średniowieczu były znane z rozległych sadów i winnic. Chętnie jeździli tu nasi monarchowie i pomieszkiwali na sandomierskim zamku „dla zdrowego powietrza a obfitości fruktów i wina”. Bardzo długo sandomierskie winnice uchodziły za najlepsze w kraju. Wielu autorów podkreślało wysoką jakość tutejszych win np. Marcin z Urzędowa stawiał je na równi z trunkami morawskimi, a Jakub Haur porównywał je do win węgierskich... Podczas pobytu w winnicy zapoznamy się z dziejami winiarstwa na sandomierszczyźnie, jak funkcjonuje winnica, z jakich odmian produkowane jest wino. Istnieje również możliwość szkolenia z  pielęgnacji winnych krzewów. Zwiedzanie połączone z degustacją 4 rodzajów wina.

- Przyjazd do centrum Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem Starówki z Bramą Opatowską. Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie będącej stromym zakończeniem Gór Świętokrzyskich. Rynek miejski o całkiem sporych wymiarach wita turystów pięknymi kamieniczkami, przyjazną atmosferą oraz wspaniałym renesansowym ratuszem o gotyckim  rodowodzie. Brama Opatowska - prawdziwy symbol miasta, jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce. Stamtąd widać piękną panoramę Sandomierza...

- Obiad.

- Przejazd do Nałęczowa. Zwiedzanie Parku Zdrojowego ze Starymi Łazienkami. Tu kuruje się serce, koi nerwy, poprawia samopoczucie. Nałęczów pod Lublinem, nazywany miasteczkiem zdrowia, już ponad sto lat temu przyciągał kuracjuszy, w tym licznych artystów. Mieszkał tu Stefan Żeromski, leczył się Bolesław Prus. Jednym
z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej urokliwych zakątków tego miejsca jest Park Zdrojowy. Powstał
w XVIII w. z inicjatywy Stanisława Małachowskiego, a na przestrzeni kolejnych stuleci był rozbudowywany na potrzeby kuracjuszy. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest owalny staw oraz szereg ścieżek i alei. Dodatkowym atutem jest bogaty drzewostan i palmiarnia. W centrum znajduje się zabytkowy budynek sanatoryjny – Stare Łazienki. Bogato zdobiony kolumienkami, balkonami oraz tarasami. Park Zdrojowy w Nałęczowie to istna oaza spokoju, a często spotykanym widokiem są spacerowicze dokarmiający oswojone wiewiórki i łabędzie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie, możliwość skosztowania lokalnych wód leczniczych.

- Powrót do miejsca zbiórki.


Cena od 350 zł zawiera:
   
- transport komfortowym autokarem wyposażonym  DVD, klimatyzację,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodnika,
- usługi pilota,
- nocleg,
- wyżywienie (1x kolacja, 1x śniadanie, 1x obiad),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych


 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji