12, Śladem pieniądza po Warszawie – 1 dzień
CENA: od 92 zł



- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.  

- Przyjazd do Warszawy. Pobyt na warsztatach „Wymiana dóbr, czyli niecodzienna ekonomia” w Muzeum Etnograficznym. Czy można coś kupić za garść muszli? Dlaczego Argonauci zachodniego Pacyfiku nie mogą przetrzymywać cennych przedmiotów? Wspólnie przyjrzymy się szlakom handlowym oraz płacidłom, po czym przemierzymy jeden z najbardziej znanych szlaków wymiany dóbr, jakim są Karpaty. Zastanowimy się, co znaczy być gospodarnym, i sprawdzimy, czy pieniądze wszędzie wyglądają tak samo. Przekonamy się, czy ekonomia to wynalazek współczesności.

- Przejazd na Giełdę Papierów Wartościowych. Zwiedzanie z przewodnikiem. Tradycje rynku kapitałowego w Polsce sięgają 1817 r., kiedy to powołano do działania pierwszą w Warszawie Giełdę Kupiecką. Swoją działalność w obecnej formie Giełda rozpoczęła 16 kwietnia 1991 r. Budynek Giełdy można zwiedzać w godzinach trwania sesji. Z galerii dla publiczności na III piętrze można na bieżąco obserwować pracę maklerów i wyświetlane na elektronicznych tablicach notowania spółek. Podczas wizyty zapoznamy się z prezentacją na temat giełdy, poznamy fakty i zdarzenia z życia giełdy, a także obejrzymy figurę giełdowego byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Na koniec wizyty prezentowany jest film, który został wyprodukowany na podstawie scenariusza przygotowanego przez młodzież licealną.

- Przejazd do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzanie indywidualne jednego z najnowocześniejszych tego typu muzeów w Europie. Tu możemy nie tylko obejrzeć, ale przede wszystkim wziąć udział w doświadczeniach, dzięki czemu skomplikowane zjawiska zachodzące w przyrodzie stają się zrozumiałe jak nigdy dotąd. Na wystawie „Świat w ruchu” można przekonać się na własnej skórze, co odczuwa człowiek podczas trzęsienia Ziemi. Na wystawie „Re:Generacja” dowiemy się czego i dlaczego się boimy. Wystawa „Strefa światła” to miejsce dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, co łączy czarny kryminał z fotonami, a w galerii „Człowiek i środowisko” możemy zajrzeć w głąb własnego ciała i spotkać się oko w oko z wątrobą. Tutaj poznamy granicę własnych możliwości, tajniki zmysłów i ciała. Ciekawostką Centrum Nauki Kopernik jest element wystawy „Korzenie cywilizacji” czyli Teatr Robotyczny, w którym grają w pełni programowalne, humanoidalne roboty naturalnej wielkości, naśladujące sposób poruszania się i mimikę człowieka.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.



Cena od 92 zł  zawiera :

- transport autokarem z klimatyzacją, ,
- opłaty parkingowe
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodnika,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT.

 
+ możliwość zamówienie obiadu w drodze powrotnej – 20zł


Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców/opiekunów (gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!


 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji