14, Olsztyn z Grunwaldem – 1 dzień
CENA: od 100 zł

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Stębarku. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz Wzgórza Pomnikowego. Bitwa pod Grunwaldem była jedną z największych w historii średniowiecznej Europy stoczona  w czasie trwania wielkiej wojny między siłami zakonu krzyżackiego, a połączonymi siłami polskimi i litewskimi. Muzeum rozpoczęło swoją działalność z dniem odsłonięcia Pomnika Grunwaldzkiego w lipcu 1960 r. w 550 rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Eksponowana jest w nim wystawa stała „Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411 r.”, której podstawową częścią są mapy, fotografie oraz duża ilość oryginalnych egzemplarzy broni oraz uzbrojenia średniowiecznego. W części archeologicznej prezentowane są zabytki odkryte na Polach Grunwaldu: groty kusz, strzał łuków, fragmenty mieczy, ostrogi. Zwiedzanie Muzeum urozmaica pokaz fragmentu filmu „Krzyżacy”. Jest to 23 min. wycinek filmu, przedstawiający Bitwę grunwaldzką. Kolejnymi obiektami Muzeum, udostępnionymi do zwiedzania, są ruiny kaplicy wzniesionej przez Krzyżaków oraz zbiór kamieni z Pomnika Grunwaldzkiego.

- Przyjazd do Olsztyna. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście. Jedno z najstarszych miejsc Olsztyna. Rynek otaczają przepiękne kamienice, w których mieszczą się liczne sklepy i restauracje. Na środku zaś znajduje się Stary Ratusz, który przyciąga wzrok ze względu na umieszczone na elewacji zegary słoneczne. Ponadto kręcono w nim część zdjęć do kultowego serialu „Stawka większa niż życie”. W północno-wschodniej części Starówki znajduje się jeszcze jedna atrakcja – Wysoka Brama. Jest ona jedyną ocalałą z trzech średniowiecznych bram.  

- Przejazd do Parku Wodnego „Aquasfera”. 2 godzinny pobyt na basenie. Nowoczesny kompleks wodny oferujący sport, rekreację i odnowę biologiczną. W skład obiektu wchodzą: jeden z najnowocześniejszych w Europie basenów olimpijskich (może być zamieniany w wielką strefę rekreacji o łącznej powierzchni 1250 m2, składającą się m.in. ze strefy dla maluchów, dzieci i młodzieży, aqua aerobiku oraz wodnych gier sportowych), basen rozgrzewkowy, sztuczna rzeka, masaże podwodne, bicze i kaskady wodne, whirlpoole (wiry wodne). Ponadto trzy rodzaje saun, studnia lodowa, klub fitness, sklep sportowy oraz restauracja. Od momentu powstania odbyło się tu wiele imprez najwyższej krajowej rangi m.in. mistrzostwa Polski w młodzieżowych kategoriach czy zawody smoczych łodzi.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.Cena od 100 zł zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- opiekę pilota,
- usługi przewodnika,
- ubezpieczenie NNW, podatek VAT.+ możliwość zamówienie obiadu w drodze powrotnej – 20zł

Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców/opiekunów (gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji