15, Kosmiczny Olsztyn – 1 dzień
CENA: od 100 zł

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Olsztyna. Zwiedzanie Planetarium oraz Obserwatorium Astronomicznego. Czy można przenieść się do roku 1542 i opowiedzieć Mikołajowi Kopernikowi o wynikach badań, które potwierdziły jego model budowy świata? Może nie wszędzie, ale w Olsztynie istnieje taka możliwość dzięki Planetarium, które jest pomnikiem zbudowanym w hołdzie temu wielkiemu astronomowi. W bardzo przystępny i ciekawy sposób prezentuje pod srebrzystą kopułą, różnego rodzaju zjawiska astronomiczne oraz efekty lotów kosmicznych. Gwiezdne seanse przy udziale podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych to główna atrakcja tego miejsca. Oprócz Planetarium w mieście znajduje się również Obserwatorium Astronomiczne, w którym turyści mają szansę podziwiać rozgwieżdżone niebo i plamy na Słońcu. Można też ujrzeć cztery najjaśniejsze księżyce Jowisza i pierścienie. To również wspaniała okazja do obejrzenia pięknej panoramy Olsztyna.

- Przejazd na Stare Miasto, spacer z przewodnikiem. Jedno z najstarszych miejsc Olsztyna. Rynek otaczają przepiękne kamienice, w których mieszczą się liczne sklepy i restauracje. Na środku zaś znajduje się Stary Ratusz, który przyciąga wzrok ze względu na umieszczone na elewacji zegary słoneczne. Ponadto kręcono w nim część zdjęć do kultowego serialu „Stawka większa niż życie”. W północno-wschodniej części Starówki znajduje się jeszcze jedna atrakcja – Wysoka Brama. Jest ona jedyną ocalałą z trzech średniowiecznych bram.

- Przejazd do Zamku Kapituły Warmińskiej. Zwiedzanie z przewodnikiem. XIV w. zamek gotycki stanowiący siedzibę administratora dóbr ziemskich kapituły warmińskiej. Najsławniejszym pełniącym te obowiązki był Mikołaj Kopernik. Napisał tu swą rozprawę o monecie, tu dokonywał obserwacji ruchu planet, a na krużganku sporządził tablicę umożliwiającą mu śledzenie wiosennych i jesiennych zrównań dnia z nocą. Obecnie obiekt jest siedzibą Muzeum Warmii i Mazur. Obiekt prezentuje zabytki tego regionu z zakresu: archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej. Charakter zbiorów tworzą m.in. kolekcje: rzeźby gotyckiej, malarstwa religijnego Warmii, portretu holenderskiego, wyrobów konwisarskich i ludwisarskich oraz grafiki współczesnej.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.Cena od 100 zł zawiera:  

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodnika,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


+ możliwość zamówienie obiadu w drodze powrotnej – 20zł

Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców/opiekunów (gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji