17, Mazury wilczym tropem – 1 dzień
CENA: od 99 zł

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Gierłoży. Zwiedzanie z przewodnikiem Wilczego Szańca. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. 20 lipca 1944 roku pułownik Stauffenberg dokonuje tu nieudanego zamachu na Hitlera. Tu decydowano o budowie nowych obozów koncentracyjnych oraz wcielano w życie plan budowy Tysiącletniej Rzeszy. To tu przebywali m.in.: Hitler, Goring, Himmler, Goebbels. Ścisły obszar kwatery wynosił 250ha. Całość zabezpieczona była zaporami z drutu kolczastego oraz polami minowymi. Wywiad radziecki i aliancki nigdy nie zdołał zlokalizować jej położenia. Nawet okoliczna ludność zaintrygowana ruchliwym życiem w pobliskim lesie nie wiedziała, co naprawdę się tam kryje.. Zwiedzający zobaczą pozostałości betonowych budowli, których część zachowała się w bardzo dobrym stanie, a wśród nich m.in. schrony: Bormanna (ten ze ścianą podpartą patykami), Hitlera (z dawną kuchnią wegetariańską), Goeringa (z drabiną na dach - atrakcja tylko dla odważnych!).

- Przejazd do Kosewa. Zwiedzanie z przewodnikiem Stacji Badawcza Instytutu Parazytologii PAN /w międzyczasie obiad/. Spacer wśród oswojonych jeleni pasących się na pięknie położonych pastwiskach nad jeziorem Kuc. Wizyta u oswojonych danieli oraz muflonów. Ciekawym uzupełnieniem wrażeń terenowych jest niewątpliwie muzeum Stacji. Znajduje się tu imponująca ekspozycja poroży i trofeów jeleniowatych, obrazująca szereg zagadnień związanych z fenomenem poroża (mechanizmy powstawania, rozwój, typy, anomalie), oraz doświadczenia przeprowadzane w Stacji. Ekspozycję ilustrują barwne zdjęcia najlepszych polskich fotografików przyrodniczych, ukazujące piękno dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jeszcze pełniej ukazuje to seans specjalnie dobranych slajdów, uzupełnionych muzyką i odgłosami przyrody. Zwiedzanie połączone z obserwacją  i obcowaniem  ze zwierząt na wolnym wybiegu.

- Przejazd do Mikołajek. Rejs statkiem po jeziorze Śniardwy. Zbiornik ten to największe jezioro w Polsce o powierzchni 114 km². Jezioro leży w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w południowej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Najpiękniej wyglądają Śniardwy o świcie, gdy lekka mgła unosi się nad wodą. Często nie widać wtedy brzegu i odnosi się wrażenie, że otwiera się przed nami bezmiar morskich wód... Rejs  realizowany spełniającym wymogi unijne statkiem w zakresie bezpieczeństwa i ekologii, co potwierdzają aktualne certyfikaty. Rejs po mazurskich jeziorach zapewnia wspaniałe widoki oraz niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci. 1,5 godz. rejs po Jeziorze Śniardwy – największym polskim jeziorze słynącym z wielu wysepek oraz urokliwych zatoczek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.
Cena od 99 zł zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- opiekę pilota oraz  usługi przewodników,
- ubezpieczenie NNW oraz podatek VAT.


+ możliwość zamówienie obiadu w drodze powrotnej – 20złCena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców/opiekunów (gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!

Formularz rezerwacji