9, Gołdap – 2 dni
CENA:  od 275 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU1 dzień:

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godz. porannych.

- Przejazd do Rapy. Zwiedzanie z przewodnikiem słynnej Piramidy - grobowca baronów von Fahrenheid. Baron von Fahrenheit był ponoć najbogatszym człowiekiem Prus Wschodnich. Ludzie mówili, że jadąc tylko przez swoje włości mógł dotrzeć z rodzinnego pałacu wprost do Królewca. Kiedy więc umarła mu córka, postanowił jej kupić nieśmiertelność. I zbudował na Rysich Bagnach piramidę (proporcjami odpowiada piramidzie w Gizie). A może było zupełnie inaczej… W Rapie kończy się Polska. Niespełna 2 km dalej biegnie granica z Rosją. Wieś ma swoją tajemnicę. Wystarczy zboczyć z drogi w las i nagle człowiek ląduje w innej rzeczywistości. Powietrze nasycone wilgocią z okolicznych bagien stoi niemal nieruchomo, cisza wwierca się w uszy, a przed oczami wyrasta kamienna piramida. Grobowiec jest wysoki na blisko 16m, jego podstawa ma kształt kwadratu o boku 10m. Zbudowano go z polnego kamienia wykończonego czerwoną cegłą. Podobno w miejscu tym koncentruje się potężna energia płynąca z wnętrza ziemi, zaś promieniowanie sprawia, że giną owady i drobne zwierzęta. W środku spoczywa 7 członków rodziny von Farenheid. Wszystkie złożone tam ciała uległy mumifikacji pomimo wilgoci...

- Przyjazd do Gołdapi. Zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu Mazurskich Tężni Solankowych - czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 m, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi -  leczymy przede wszystkim górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze. Istnieje także możliwość skosztowania wód leczniczych (chlorkowo-sodowe, fluorkowe) czerpanych z odwiertów Gołdap Zdrój 1 z głębokości 646 m., Jezioro Gołdap - położone w zachodniej części parku krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Północna jego część znajduje się na terenie obwodu kaliningradzkiego i nosi tam nazwę Oziero Krasnoje, czyli Czerwone Jezioro. Zwierciadło wody ma powierzchnię 149 ha. Średnia głębokość to ponad 5 m, z kolei w najgłębszym odcinku zbiornika głębokość wody sięga ponad 10 m. Doskonale zagospodarowana plaża miejska stanowi idealne miejsce do wypoczynku i wodnej rekreacji dla najbardziej wymagających turystów.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.2 dzień:

- Śniadanie.Wykwaterowanie.

- Przejazd do Ełku. Przejażdżka Ełcką Koleją Wąskotorową. 30 km wycieczka na trasie Ełk-Sypitki-Ełk.  Jedna z nielicznych kolei tego typu na terenie Polski, funkcjonującą do dnia dzisiejszego. Jej głównym zadaniem był przewóz mieszkańców okolicznych wsi do Ełku, czasem transportowano również towary. Jej działalności nie przerwała II wojna światowa ani zmiana przynależności państwowej – aż do lat 90. XX w. nadal służyła jako regionalne źródło transportu. W 1992 kolej ełcka została uznana za zabytek. Trasa Kolei prowadzi przez malownicze mazurskie tereny, między jeziorami: Selment Wielki i Regielskie. Podczas nieśpiesznej podróży kolejką goście mogą podziwiać piękną i dziką przyrodę, która zostanie na długo w pamięci.

- Spływ kajakowy pod opieką wykwalifikowanego przewodnika oraz ratownika wodnego. Trasa Sypitki – Stacze. Stacze to malownicza wioska koło Ełku, położona nad samym brzegiem rzeki Legi (strefa ciszy). Rzeka ta łączy Jezioro Selmęt Wielki z zespołem Jezior Rajgrodzkich. Podczas pływu możemy obserwować malownicze meandry rzeki, roślinność i ptactwo wodne oraz podziw dla myśli ludzkiej towarzyszącej podczas zagospodarowania tych ziem.

- Wyjazd w drogę powrotną.

- Przyjazd do miejsca zbiórki.
Cena od 275 zł zawiera:
   
- transport komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu do wszystkich obiektów,
- opiekę pilota,
- usługi przewodników, ratownika wodnego,
- 1 nocleg w 2,3 os. pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (1x śniadanie, 1x obiadokolacja),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ możliwość zamówienia obiadu po trasie  w cenie 20zł


Minimalna liczba uczestników 45 osób.  

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia!


 
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji