Drukuj
 

4, Tajemnice Gór Pieprzowych – 2 dni
CENA: od 290 zł

< Wróć do ofert wycieczek integracyjnych

HARMONOGRAM PROGRAMU



1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem Starówki z Bramą Opatowską. Sandomierz, czyli miasto filmowego „Ojca Mateusza” jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie będącej stromym zakończeniem Gór Świętokrzyskich. Rynek miejski o całkiem sporych wymiarach wita turystów pięknymi kamieniczkami, przyjazną atmosferą oraz wspaniałym renesansowym ratuszem o gotyckim  rodowodzie. Brama Opatowska - prawdziwy symbol miasta, jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce. Stamtąd widać piękną panoramę Sandomierza...

- Przejście Podziemna Trasą Turystyczną. System dawnych czternasto- i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi 470 m. Sandomierskie lochy owiane są legendami. Najsłynniejsza legenda mówi o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach…

- Spacer po dziedzińcu zamkowym wraz z przejściem przez słynne Ucho Igielne. Sandomierski zamek został zbudowany w XIV w. z fundacji Kazimierza Wielkiego na miejscu wcześniejszego grodu, przebudowywany II wieki później  na rezydencję renesansową. Obecnie mieści się w nim Muzeum Okręgowe, a z  dziedzińca zamkowego rozciąga się wspaniały widok na katedrę i Wisłę. Furta Dominikańska zwana również Uchem Igielnym jest ostatnią istniejącą furtą w muchach obronnych miasta. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Sandomierza. Pamiątkowe zdjęcia robią tu zakochani. Jest opowieść, mówiąca o tym, że czasami Ucho Igielne lubi zamknąć się, szczególnie wtedy, gdy przechodzi przez nie osoba mająca wiele na sumieniu. Ucho Igielne – ze względu na kształt furty przypominające ucho igły – zwężone na dole i rozszerzające się ku górze, natomiast nazwa z członem „dominikańska” odnosi się do faktu, iż dawniej było to miejsce ułatwiające komunikację pomiędzy braćmi z dwóch klasztorów dominikańskich – tego wewnątrz murów obronnych i tego poza nimi.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.




2 dzień

- Śniadanie, wykwaterowanie.

- Przejazd w Góry Pieprzowe. Około 2 km wędrówka z przewodnikiem. Góry te stanowią wschodnią, krańcową partię Gór Świętokrzyskich. Zbudowane są z liczących około 500 mlm lat skał kambryjskich, tak zwanych łupków i kwarcytów o charakterystycznej, brunatno-szarej barwie. Mają wysokość około 199 metrów nad poziomem morza. Osobliwością gór są skupiska dzikiej, róży występującej w 15 gatunkach, stanowiące unikalne w skali europejskiej naturalne rosarium. Wszystkie te walory sprawiają, że Góry Pieprzowe - pod wieloma względami unikalne - zostały uznane w 1979 r. za rezerwat przyrody, który obejmuje powierzchnię liczącą 18,01 ha. W Górach jest pięknie wiosną, latem i zimą.  W maju - czerwcu kwitną róże, a jesienią Góry płoną…

- Przejazd do Nałęczowa. Zwiedzanie Parku Zdrojowego ze Starymi Łazienkami. Tu kuruje się serce, koi nerwy, poprawia samopoczucie. Nałęczów pod Lublinem, nazywany miasteczkiem zdrowia, już ponad sto lat temu przyciągał kuracjuszy, w tym licznych artystów. Mieszkał tu Stefan Żeromski, leczył się Bolesław Prus. Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej urokliwych zakątków tego miejsca jest Park Zdrojowy. Powstał w XVIII w. z inicjatywy Stanisława Małachowskiego, a na przestrzeni kolejnych stuleci był rozbudowywany na potrzeby kuracjuszy. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest owalny staw oraz szereg ścieżek i alei. Dodatkowym atutem jest bogaty drzewostan i palmiarnia. W centrum znajduje się zabytkowy budynek sanatoryjny – Stare Łazienki. Bogato zdobiony kolumienkami, balkonami oraz tarasami. Park Zdrojowy w Nałęczowie to istna oaza spokoju, a często spotykanym widokiem są spacerowicze dokarmiający oswojone wiewiórki i łabędzie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie, możliwość skosztowania lokalnych wód leczniczych.

- Obiad.

- Wyjazd w drogę powrotną.

- Powrót do miejsca zbiórki.




Cena od 290 zł  zawiera:   

- transport komfortowym autokarem wyposażonym  DVD, klimatyzację,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodnika,
- usługi pilota,
- 1 nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (1x obiadokolacja, 1x śniadanie),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.





Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych


UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji