1, Szlakiem nadbałtyckich stolic – 7 dni
CENA: od 1140 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Augustowa. Spacer po mieście. W programie: Rynek – pochodzący z XVI-w. plac otoczony ciągiem niskich, eklektycznych kamieniczek, z których najstarsza (pod nr 28), wybudowana w 1801 r., gościła Napoleona Bonaparte. W centrum rynku usytuowane są fontanna oraz Kolumna Zygmunta Augusta; Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego - trójnawowy neoromański kościół z lat 1906-1911. Wewnątrz znajduje się pięć dębowych ołtarzy, warto zobaczyć również witraże nawiązujące do obchodów tysiąclecia przyjęcia przez Polskę chrztu oraz ołtarzyk z relikwiami św. Faustyny; bulwary nad rzeką Nettą i jeziorem Necko – atrakcyjna promenada prowadząca z centrum miasta wzdłuż rzeki Netty, która tworzy tu fragment Kanału Augustowskiego. Dalej bulwar prowadzi nas na plażę miejską z nowoczesnym molo położonymi nad jeziorem Necko.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.2 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd na Litwę. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Wilna. W programie m.in. Stare Miasto - największa i najpiękniejsza starówka w Europie Środkowo - Wschodniej ze względu na swą unikatową wartość kulturową dla ludzkości wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; Ostra Brama – najcenniejszy skarb, słynący z cudów i łask obraz Matki Miłosierdzia. To właśnie on w szczególny sposób przyciąga turystów i pielgrzymów z całego świata; cerkiew św. Trójcy i klasztor Bazylianów – funkcjonowało tu kiedyś więzienie carskie. Podczas procesu filaretów w latach 1823-1824 przebywał w nim Adam Mickiewicz. Tu znajdowała się także znana z „Dziadów” cela Konrada; Uniwersytet Wileński – jedna z najstarszych uczelni w Europie i najważniejszej placówka oświatowa Litwy, która wykształciła wiele sławnych na całym świecie osób. Po dziś dzień słynie z wysokiego poziomu nauczania i bogatej oferty akademickiej; kościół św. Anny – nazywany „śpiewającym kamieniem”, gdyż zbudowano go z 33 gatunków cegieł. Ma piękną oryginalną fasadę i jest największym klejnotem wileńskiej starówki zatem nic dziwnego, że sam Napoleon chciał go na swej dłoni przenieść aż do Paryża; wjazd kolejką na Wzgórze zamkowe - górująca nad krajobrazem Góra Giedymina, opasana wstęgą Wilenki, to według legendy miejsce założenia miasta. Tu zlokalizowane są najstarsze budowle Wilna, tu „mówią wieki”. Zachowane do dziś zabudowania zamkowe składają się z kilku budowli gotyckich: baszty zachodniej, Pałacu Władców na przeciwległym krańcu dziedzińca oraz fragmentów muru obronnego opasującego zamek.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
 


3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

-  Przejazd na Łotwę. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Rygi. W programie m.in.: Stare Miasto - znane jest ze swoich świątyń i budynków historycznych; Dom Bractwa Czarnogłowych -  przepiękna gotycka budowla z początku XVI w., której nazwa pochodzi od działającego w Rydze i Tallinie zrzeszenia nieżonatych kupców, którzy przybrali miano Bractwa Czarnogłowych; kościół św. Jakuba – wg legendy dzwon znajdujący się na jego wieży bije zawsze, gdy w jego pobliżu przechodzi niewierna żona; zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka - są doskonałym przykładem domów kupieckich, które spełniały jednocześnie funkcje mieszkalne i magazynowe; katedra luterańska - największa średniowieczna świątynią krajów bałtyckich, dzieło gotyku ceglanego słynąca z ogromnych organów z 6768 piszczałkami.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Estonii. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Tallina. W programie m.in.: Dolne i Górne Stare Miasto – dwu poziomowa starówka połączona schodkami od lat 90 ubiegłego wieku figuruje na Liście UNESCO; Wzgórze Toompea - stąd będziemy mogli zobaczyć niebieskie wody Zatoki Tallińskiej oraz starówkę z iglicami wież kościelnych, ceglastymi dachami kamienic i średniowiecznych baszt; sobór św. Aleksandra Newskiego -  główna rosyjska cerkiew w Estonii i zarazem najpiękniejsza. Świątynia może się pochwalić się także najsilniejszym zespołem kościelnych dzwonów ( jeden z nich waży aż 15 ton!); wybrane baszty obronne – w Tallinie jest ich aż 20 i wszystkie pochodzą z okresu średniowiecza; Plac Ratuszowy z ratuszem i Domem Wielkiej Gildii - główną atrakcją jest tu XIV w. ratusz, który na początku pełnił funkcję magazynu, a potem teatru. Przy placu znajduje się także. dawna siedziba Wielkiej Gildi, pochodząca z początków XV w.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.5 dzień

- Śniadanie.

- Dalsze zwiedzanie Tallina m.in.: dzielnica Pirita – znajdują się tutaj imponujące ruiny klasztoru św. Brygidy, a także długa plaża i morze oraz nieduża przystań ze szczątkami instalacji z Igrzysk Olimpijskich 1980 r.; Pałac Kadriorg – letnia rezydencja cara Piotra I Wielkiego wzniesiona na cześć jego żony Katarzyny. Obiekt otoczonym jest ogrodem japońskim i drewnianymi domami z ozdobnymi drzwiami, nad którymi pochylają się gałęzie rozkwitających drzew.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.6 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd na Litwę. Spacer po Starym Mieście w Kiejdanch. Jedno z najstarszych miast Litwy wspominane w kronikach Długosza. Znane u nas przede wszystkim z „Potopu” Sienkiewicza, Kiejdany były siedzibą Radziwiłłów, ważnym ośrodkiem handlu oraz centrum kalwinizmu na Litwie. Obecne Kiejdany to przede wszystkim Stare Miasto z zachowanymi zabytkami świadczącymi o barwnej przeszłości miejscowości. Fara św. Jerzego, wzniesiony w stylu gotyckim, pochodzi jeszcze sprzed Reformacji i jest jednym z najstarszych na Litwie kościołów, XVII w. zbór kalwiński wzniesiony przez Radziwiłłów, mieszczący ich kryptę nagrobną. Drewniany kościół św. Jakuba z XVIII w., dwie synagogi (XVII i XIX w.), ratusz oraz liczne domy na starówce (tzw. dom burmistrza, domy rektorskie, domy osadników szkockich oraz inne kamienice). Na rynku znajduje się też okazały pomnik Janusza Radziwiłła, postaci kontrowersyjnej, której ocena nie jest jednoznaczna.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.7 dzień

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach porannych.
Cena od 1140 zł  zawiera:  
 
- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 5 noclegów w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (5 x śniadania, 5 x obiadokolacje),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać aktualny dowód osobisty lub paszport.Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych


UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji