2, Trzy stolice: Praga - Wiedeń - Budapeszt – 7 dni
CENA: od 1360 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU

 

1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Wrocławia.  Przejście do Browaru Spiż. Czas wolny na degustację piwa. Spiż funkcjonuje już prawie 20 lat, we wrocławskim Ratuszu, warzenie piwa rozpoczęto w czerwcu 1992 r. Miejsce jest niezwykle klimatyczne, oprócz smacznego trunku, goście mogą również podziwiać niezwykle interesujący kocioł warzelny oraz kadź filtracyjną, zaś inne urządzenia technologiczne można oglądać przez szklane ściany. Obecnie w Spiżu możemy posmakować 6 gatunków piwa (jasne pełne, pszeniczne, mocne, karmelowe, ciemne, miodowe). Jest ono ważone według 500-letniej receptury, niefiltrowane, niepasteryzowane, bez konserwantów. Prawdziwą wizytówką miejsca jest również ciemny chleb z firmowym smalcem, dodawany do każdego spiżowego piwa.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.2 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Czech. Całodziennie zwiedzanie Pragi z przewodnikiem. W programie m.in.: Zamek Praski - dawna siedziba królów czeskich oraz wg księgi rekordów Guinessa największy pod względem zajmowanej powierzchni zamek na świecie; katedra św. Wita – przepiękna katedra gotycka będąca jedną z największych tego typu świątyń w Europie; Loreta – należący do kapucynów barokowy kompleks klasztorny, z którego o każdej pełnej godzinie rozlega się hejnał wygrywany przez 27 dzwonków; Wyspa Kampa – czyli „Praska Wenecja” wyspa w sercu Pragi  słynąca z zabytkowych kół młyńskich oraz przepięknych kamieniczek; Most Karola - najbardziej rozpoznawalny znak Pragi, będąc na nim poczujecie się jak w bajce patrząc na czerwone dachy kamieniczek, wieżyczki bram, kościołów i wzgórze z Zamkiem Praskim; ratusz staromiejski ze słynnym zegarem „Orloj” - mechanizm figurynkowy zapewnia zebranemu tłumowi co godzinę krótkie przedstawienie: Śmierć jedną ręką pociąga za sznur dzwonka, drugą podnosi zegar piaskowy. Turek w geście protestu kręci głową. W tym czasie w okienkach górnej części zegara odbywa się procesja 12 apostołów. A wszystkiemu przyglądają się Próżność i Chciwość. I pomyśleć tylko, że to widowisko powtarza się z niewielkimi przerwami od pięciu wieków...; Parlament - to tutaj obradowała izba wyższa Zgromadzenia Narodowego za pierwszej republiki i to tutaj 14 listopada 1918 r. raz na zawsze od tronu czeskiego odsądzeni zostali Habsburgowie;

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Austrii. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Wiednia. W programie m.in.: Pałac Schoenbrunn - dawna rezydencja letnia cesarzowej Sisi, uchodząca za jedną najpiękniejszych barokowych budowli w Europie; objazd po Ringstrasse – tzw. Ring Wiedeński, czyli słynny bulwar o długości 5,5 km, gdzie mieści się wiele znanych instytucji jak np.: obserwatorium astronomiczne Urania, Opera, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Parlament; spacer po Starym Mieście - historyczny kompleks wiedeńskiego centrum zalicza się do najpiękniejszych pomników urbanistycznych Europy. Cesarski klimat wiedeńskiej starówki tworzą także liczne kościoły, pałace i parki. Bogate kolekcje zbierane przez majętnych władców i wielowiekowa tradycja muzyczna, przez klasykę Mozarta aż do walców Straußów są równie nierozerwalnie związane z wiedeńską Starówką jak smaki wiedeńskiej kuchni czy przytulność kawiarni.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd na Węgry. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Budapesztu. W programie m.in.: Wzgórze Gellerta z pomnikiem Wyzwolenia i Cytadelą - nazwę zawdzięcza biskupowi Gellertowi, który właśnie tutaj miał zostać zamordowany przez pogan. Góra zawsze cieszyła się zła opinią wśród mieszkańców - uważano, że zbierają się na niej czarownice i odprawiają sabat; kościół św. Macieja - jeden z najważniejszych i najbardziej znanych kościołów węgierskich.  To tu odbywały się koronacje madziarskich władców; Baszta Rybacka - nazwana rybacką na cześć rybaków, którzy bronili średniowiecznych murów Wzgórza Zamkowego. To z tego miejsca wykonano 90% zdjęć parlamentu znajdujących się w wyszukiwarce Google; Zamek Królewski - monumentalny budynek zachwyca pięknymi barokowymi zdobieniami oraz pomnikami i fontannami rozlokowanymi w różnych miejscach budowli. Warto go także odwiedzić by zobaczyć bogatą historię węgierską – zaobserwujecie tam niemal każdy okres istnienia państwa od średniowiecza począwszy.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.5 dzień

- Śniadanie.

- Dalsze zwiedzanie Budapesztu. W tym m.in.: Centrum handlowe Pesztu – dawniej samodzielne miasto oddzielone od Budy rzeką Dunaj. Znaczącym krokiem do połączenia go z Budą było zbudowanie w 1849r. pierwszego stałego mostu łańcuchowego, który połączył te dwie miejscowości; Parlament - jeden z najstarszych gmachów państwowych i drugi co do wielkości budynek parlamentu w Europie; Plac Bohaterów - jeden z największych i najpiękniejszych placów w Budapeszcie. W jego centrum stoi Pomnik Tysiąclecia, będący symbolem państwowości węgierskiej.

- Przejazd na Bazar Vasarcsarnok. Czas wolny na zakup pamiątek oraz lokalnych produktów. Ta ogromna hala targowa powstała w 1897 r. Można tu kupić prawie wszystko - od pamiątek, przez regionalne specjały, po owoce i warzywa. Można tu także skosztować kuchni węgierskiej np. Langosza, czyli smażonego pączka posypanego serem i polanego sosem czosnkowym, słynnych węgierskich torcików marcepanowych, salami no i oczywiście win z obowiązkowym Tokajem włącznie!

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.6 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Polski. Zwiedzanie indywidualne Parku Zdrojowego w Jastrzębiu Zdroju. IX w. Park Zdrojowy położony jest w malowniczej dzielnicy Zdrój. Zajmuje powierzchnię 18 ha i należy do największych parków na Śląsku. Charakteryzuje się bogatym drzewostanem oraz zabytkami (m.in.: domem zdrojowym, muszlą koncertową, łazienkami, pijalnią wód). Warto zobaczyć również ciekawą rzeźbę przedstawiającą tańczącą parę.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.7 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Częstochowy. Zwiedzanie indywidualne Klasztoru na Jasnej Górze. Początki sanktuarium sięgają drugiej połowy XIV w., kiedy książę Władysław Opolczyk sprowadził z Węgier do Częstochowy paulinów, którzy „przynieśli” ze sobą nazwę macierzystego klasztoru - św. Wawrzyńca na Jasnej Górze w Budzie. Dziś Jasna Góra jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz najważniejszym centrum pielgrzymkowym katolików w Polsce ze znajdującym się cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej oraz zbiorem wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej, stanowiących w większości dary wotywne wiernych.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.
Cena od 1360 zł  zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- usługi pilota,
- 6 noclegów w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (6 x śniadania, 6 x obiadokolacje),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Każdy uczestnik musi posiadać aktualny dowód osobisty lub paszport.
Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych


UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji