19, Łomża z lalkami – 1 dzień
CENA: od 90 zł
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Łomży. Spektakl w Teatrze Lalki i Aktora. Teatr Lalki i Aktora w Łomży jest miejską instytucją kultury, która od 1987 r.  prężnie funkcjonuje na mapie kulturalnej miasta, regionu i kraju. Teatr Lalki i Aktora w Łomży cieszy się dużym zainteresowaniem i frekwencją widzów. Gra rocznie około 300 spektakli, które ogląda ponad 25 tys. widzów. W każdym sezonie teatralnym wystawia, co najmniej dwie nowe premiery, wykorzystując rozmaite techniki lalkowe (kukła, pacynka, jawajka, marionetka, formy plastyczne i niekonwencjonalne), formy teatru wizualnego, teatru przedmiotu, teatru maski i teatru aktorskiego. Najważniejszą widownią Teatru są dzieci i młodzież. Z myślą o nich dokonywany jest dobór repertuaru: klasyka baśniowa i sztuki współczesne. Dzięki dobrej literaturze i ciekawych przedstawieniach realizowanych przez współpracujących ze sceną twórców Teatr rozwija wyobraźnię, samodzielne myślenie, kształtuje gust estetyczny. Przygotowuje młodego człowieka otwartego na współczesny świat, rozumiejącego jego dynamikę, problemy, uczestniczącego w pełni w kulturze europejskiej.

- Przejazd do Muzeum Północno-Mazowieckiego. Muzeum powstałe 14 marca 1948 z inicjatywy polskiego etnografa Adama Chętnika. Obecnie w zbiorach znajduje się ponad 25 tys. muzealiów, zgromadzonych w działach: etnograficznym, historycznym, archeologicznym, numizmatycznym, sztuki, oraz bursztynu. Przy czym najbardziej znaną kolekcją Muzeum jest bursztyn. Prezentowany jest surowiec bursztynowy, narzędzia do jego obróbki i gotowe wyroby. Wśród naturalnych form bursztynu przeważają bryłki o zróżnicowanej formie i wielkości – największa o wadze 640 g. Wśród numizmatów zdecydowaną większość stanowią monety i banknoty polskie. Najstarszymi monetami w zbiorach są rzymskie denary, najmłodsze to współczesne emisje polskie. Muzeum mieści się z XIX w. kamienicy, która kiedyś pełniła funkcję carskiego urzędu skarbowego. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum połączone z warsztatami.

- Obiad.

- Przejazd do sali zabaw „Magiczny Świat”. Największa w regionie całoroczna sala zabaw dla dzieci. Wyposażona m.in. w: bujaki, samochodziki, trampoliny, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, ściankę wspinaczkową, tor przeszkód, interaktywną podłogę, konsolę do gier, maty do tańczenia. W celu aktywizowania dzieci lokal został zaprojektowany tak, by pobudzał nieograniczoną wyobraźnię i twórczość maluchów, a także stanowił bezpieczne miejsce szalonych zabaw umożliwiających prawidłowy rozwój psychomotoryczny. Pobyt w „Magicznym Świecie” to nie tylko dobra zabawa, ale także praca nad poprawą koordynacji ruchowej dzieci, ćwiczenia sprawnościowe, elementy gimnastyki korekcyjnej. 2 godz. pobyt w sali zabaw.

 - Powrót do miejsca zbiórki.
Cena od 90 zł  zawiera:  
 
- transport komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, DVD,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu do wszystkich obiektów,
- opiekę pilota,
- usługi przewodnika,
- obiad w trakcie zwiedzania,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców (gratis)
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.


Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!


 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji