20, Łódź filmowa – 1 dzień
CENA: od 109 zł
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Łodzi. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Kinematografii wraz z Państwową Wyższą Szkołą Filmową. Muzeum Kinematogafii zapoczątkowało swoją działalność w 1976 r. W 1986 roku placówka zyskała nową  siedzibę -   dawny  pałac  K.  Scheiblera    niedaleko   Szkoły   Filmowej   zwanej   popularnie   „Filmówką”.
W zbiorach muzeum znajduje się ok. 1000 filmów na taśmach celuloidowych i wideo, prezentowane są urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery) oraz wystawa „60 lat animacji polskiej”, prezentująca materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii i zaaranżowane plany filmowe, a także urządzenia do animacji filmowej. Łódzka Filmówka to jedna z najlepszych w świecie szkół aktorskich. Składa się z kilku budynków: nowoczesnego studia filmowego, fabrykanckiego pałacyku O. Kona, gdzie znajdują się najsłynniejsze łódzkie schody, na których siadali R. Polański, K. Kieślowski czy A. Wajda. Zdjęcie w tym miejscu to pamiątka obowiązkowa!  Zwiedzanie ekspozycji muzealnej wraz z budynkiem łódzkiej „Filmówki”.

- Przejazd na Ulicę Piotrkowską, spacer z przewodnikiem. Ulica Piotrkowska jest reprezentacyjną ulicą Łodzi. Ma długość ok. 4,2 km i biegnie południkowo w linii prostej, pomiędzy Placem Wolności a Placem Niepodległości. Ulica ta stanowiła od samego początku oś centralną, wokół której rozbudowywało się miasto, a jej rozwój spontanicznie nadał obecny kształt jego centrum. Początkowo stanowiła głównie trakt komunikacyjny, jednak z czasem zamieniła się ona w „wizytówkę miasta”, centrum rozrywki i handlu, gdzie koncentrowało się całe życie rozrastającej się aglomeracji przemysłowej. Obecnie wzdłuż najdłuższego deptaka w Polsce, oprócz sklepów można odwiedzić ok. 100 pubów i restauracji. W sezonie letnim kolorowe ogródki gastronomiczne zachęcają do odpoczynku. Po ulicy można przejechać się rikszą lub trambusem i zobaczyć pomniki, np. Trzech Fabrykantów, czy Ławeczkę J. Tuwima.

- Przejazd do dawnej Fabryki Izraela Poznańskiego. Pobyt w kompleksie Centrum Manufaktura. Zrewitalizowany   kompleks   dawnej    fabryki   włókienniczej   wybudowanej    przez     XIX  -  w.  przedsiębiorcę
I. Poznańskiego, należy dziś do najpopularniejszych atrakcji miasta i jest jednym z najcenniejszych obiektów postindustrialnych w Polsce. Przebudowa dawnej fabryki została tak wykonana, aby częściowo zachować dawną atmosferę tego miejsca. Dominują tu zatem stare, pofabryczne budynki z czerwonej, nieotynkowanej cegły, które zostały jednak całkowicie przebudowane wewnątrz. Zamysł wpisuje się w rewitalizacyjne działania, popularne w miastach o przeszłości przemysłowej – mające na celu zachować atmosferę urbanistyczną z przeszłości. Manufaktura jest największym centrum w Polsce, oferującym nie tylko możliwość zakupów ze wszystkich branż handlowych, lecz także aktywny wypoczynek i różnorodne usługi. Czas wolny na posiłek i zakup pamiątek.

- Powrót do miejsca zbiórki.
Cena od 109 zawiera:   


- transport komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, DVD,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu do wszystkich obiektów,
- opiekę pilota,
- usługi przewodnika,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.+ możliwość zamówienie obiadu w drodze powrotnej – 20zł

Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców/opiekunów (gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji