Drukuj

23, Atomowa Warszawa – 1 dzień
CENA: od 99 zł

< Wróć do ofert wycieczek 1-dniowych



- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Otwocka. Zwiedzanie z przewodnikiem Narodowego Centrum Badań Jądrowych. W trakcie zobaczymy m.in. jedyny w Polsce reaktor Maria, laboratoria naukowe  (Laboratorium Badań Materiałowych, Pomiarów Dozymetrycznych). Narodowe Centrum Badań Jądrowych jest jednym z największych instytutów naukowych w Polsce, dysponującym m.in. jedynym w Polsce jądrowym reaktorem badawczym Maria. Zatrudniająca ponad 1000 fizyków, inżynierów i pracowników pomocniczych. NCBJ to nie tylko energetyka jądrowa. Placówka zajmuje się także produkcją urządzeń dla rozmaitych gałęzi nauki i gospodarki, w tym medycyny. Centrum tworzy infrastrukturę informatyczna i laboratoryjną niezbędną dla wsparcia eksperckiego programu budowy energetyki jądrowej w Polsce. Uwaga: Zwiedzanie skierowane do grup powyżej 11 roku życia.

- Przejazd do Warszawy. Zwiedzanie indywidualne Centrum Nauki Kopernik. Jedno z najnowocześniejszych tego typu muzeów w Europie. Tu możemy nie tylko obejrzeć, ale przede wszystkim wziąć udział w doświadczeniach, dzięki czemu skomplikowane zjawiska zachodzące w przyrodzie stają się zrozumiałe jak nigdy dotąd. Na wystawie „Świat w ruchu” można przekonać się na własnej skórze, co odczuwa człowiek podczas trzęsienia Ziemi. Na wystawie „Re:Generacja” dowiemy się czego i dlaczego się boimy. Wystawa „Strefa światła” to miejsce dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, co łączy czarny kryminał z fotonami, a w galerii „Człowiek i środowisko” możemy zajrzeć w głąb własnego ciała i spotkać się oko w oko z wątrobą. Tutaj poznamy granicę własnych możliwości, tajniki zmysłów i ciała. Ciekawostką Centrum Nauki Kopernik jest element wystawy „Korzenie cywilizacji” czyli Teatr Robotyczny, w którym grają w pełni programowalne, humanoidalne roboty naturalnej wielkości, naśladujące sposób poruszania się i mimikę człowieka.


- Przejazd do Muzeum Gazownictwa. Zwiedzanie z przewodnikiem. Zespół budynków „Gazowni na Woli” jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksów zabytkowej architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX w. Ekspozycja muzeum jest bardzo urozmaicona i unikalna. Główną jej część stanowią XIX w. urządzenia związane z produkcją gazu z węgla kamiennego, zwanego „gazem świetlnym”. Oprócz bardzo bogatej ekspozycji muzealnej na szczególną uwagę, zasługuje otoczenie muzeum. Wystarczy stanąć pośród zabytkowych budynków z czerwonej cegły, aby przenieść się w czasie. Gazowe latarnie, urocze aleje pełne różnorodnej zieleni, ozdobne fasady budynków i wieży ciśnień czy też charakterystycznych i wyniosłych zbiorników gazowych, tworzą niepowtarzalną atmosferę Warszawy sprzed lat.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.




Cena od 99 zł  zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


+ możliwość zamówienie obiadu w drodze powrotnej – 20zł

Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców/opiekunów (gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!


 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji