12, Poznań/Kórnik/Berlin/Poczdam – 5 dni
CENA: od 1249 zł


HARMONOGRAM PROGRAMUDzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych,

- Przejazd do Poznania. Zwiedzanie Palmiarni, gdzie odbędziemy podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Zobaczymy m.in. rozłożyste palmy, kaktusy, kwitnące orchidee, owocujący gaj cytrusowy, drzewo hebanowe, muraję i hurę – drzewo o pniu pokrytym kolcami a także rośliny użytkowe o apetycznych nazwach, takie jak trzcina cukrowa czy banan mądrości. Centralne miejsce pawilonu zajmuje basen do uprawy wiktorii królewskiej, której pływające, pokryte na spodniej stronie ostrymi kolcami liście dorastają do 2 m, a ich niezwykła konstrukcja i wyporność sprawia, że bez trudu utrzymują ciężar małego dziecka. Wrażenia wzbogacą dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb- 170 gatunków ryb tropikalnych (wśród nich piranie).

- Powrót do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg,Dzień 2

- Po śniadaniu zwiedzanie starego miasta w Poznaniu  z przewodnikiem - Stary Rynek z renesansowym Ratuszem i „koziołkami poznańskimi”, Kościół św. Stanisława (Fara), Biblioteka Raczyńskich, Ostrów Tumski, zwiedzanie Katedry z grobami pierwszych władców.

- Czas wolny na degustację słynnego poznańskiego Rogala Świętomarcińskiego,

- Przejazd do browaru „Lech”. Ta wycieczka to podróż od "serca browaru", czyli warzelni, przez centrum multimedialne i wielką linię do produkcji piwa, do wzorcowego pubu, gdzie nastąpi degustacja piwa. Na terenie browaru znajduje się także sklepik, oferujący szereg firmowych produktów,

- Powrót do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg,Dzień 3

- Po śniadaniu przejazd do Kórnika - zwiedzanie neogotyckiego zamku z XVIII wieku w którym ogromne wrażenie robią bogato zdobione drewniane podłogi, drzwi oraz sufity oraz jednego z największych w Europie ogrodów dendrologicznych liczącym ok. 3 tys. gatunków i odmian drzew i krzewów. Niezmienione, zachowane z pietyzmem wnętrza muzeum wyposażone są w meble różnych stylów i epok, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra, jak i obrazy.

- Przejazd do Rogalina. Zwiedzanie przepięknego barokowo-klasycystycznego pałacu Raczyńskich oraz parku i wozowni pochodzących z XVIII wieku. Następnie przejście pod dęby rogalińskie - największe w Europie skupisko pomnikowych dębów (ok. 2000 ), z których najpotężniejsze mają pnie o obwodzie sięgającym 9 m.  
- Przejazd pod granicę niemiecką, obiadokolacja, nocleg,Dzień 4

- Po śniadaniu wyjazd do BERLINA- zwiedzanie z przewodnikiem, budynek  Reichstagu, Bramę  Brandenburską  (najbardziej  znany  symbol  miasta),  fragmenty  muru  berlińskiego  - symboliczny  cmentarz  ofiar komunizmu, Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną-najwyższą budowlą Niemiec, Katedrę Berlińską, dzielnicę Europa Center,

- Przejazd do POCZDAMU-  miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Na barokowo-rokokowy  kompleks składają się między innymi:  Pałac  Sanssouci,  Nowy  Pałac,  Pałac  Charlottenhof,  Nowa  Oranżeria,  Galeria  Malarstwa,  Pawilon  chiński,  Kościół Pokoju, Świątynia Przyjaźni, Łaźnie rzymskie, Pawilon Smoków, Historyczny młyn Sanssouci, Grota Neptuna, Zielona Brama, Kompleks ruin na górze Ruinenberg, Forteca i Bażantarnia. Spacer po parku i obejrzenie wnętrz jednego z pałaców, Nowego Ogrodu, pałacu Cecilienhof. Spacer po zabytkowym śródmieściu – Stary Rynek, Kościół św. Mikołaja oraz Stary Ratusz i Nowy XVII i XVIII wieku.  Obejrzenie dwóch osobliwości miasta: dzielnicę Holenderską oraz Kolonię Rynek z Aleksandrowka z drewnianymi domami.

 - Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg,Dzień 5

- Po śniadaniu przejazd do TROPICAL ISLAND - to żar tropików w centrum Europy, miejsce, gdzie można się poczuć, jak na jednej z wysp Oceanu Spokojnego. Tropical Island słynie z licznych zjeżdżalni, wodospadów, grot skalnych, morskich prądów, rwących rzek i wielu innych fascynującyh atrakcji. Na plażach, których długość przekracza 400m znajdziemy liczne leżaki i miejsca do wypoczynku. Wewnątrz Tropical Island znajduje się ponad 30.000 roślin. Oprócz tego znajdziemy tutaj bary, restauracje, pasaż handlowy , strefę sauny i masażu i wiele innych ciekawych atrakcji. Temperatura wody w basenie imitującym ocean wynosi 30°C, a temperatura powietrza nie spada poniżej 25°C. Można również zasmakować spaceru wśród bujnej roślinności lasów tropikalnych, a także odpocząć na plaży pod palmami przy rajskiej lagunie,

- Obiad na terenie Tropical Island,

- Powrót do miejsca zbiórki .Cena od 1249 zł  zawiera: 

  
- przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd),
- wszystkie bilety wstępu,
- 4 noclegi w pokojach z łazienkami hotelu 3*
- 4 śniadania,
- 4 obiadokolacje,  
- opiekę pilota,
- usługi przewodników,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VATUwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Minimalna liczba uczestników 30 osób pełnopłatnych.

UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji