28, Białystok aktywnie – 1 dzień
CENA: od 120 zł- Wyjazd z miejsca zbiórkiw godzinach porannych.

- Przyjazd do Białegostoku. Spektaklw Teatrze Lalek. Teatr istnieje nieprzerwanie od 1953r. Od tego czasu teatr – jako scena zawodowa – działa nieprzerwanie, przygotowując w każdym sezonie teatralnym 3-5 nowych premier W swoich inscenizacjach wykorzystuje rozmaite techniki lalkowe (kukła, pacynka, jawajka, marionetka, formy plastyczne i niekonwencjonalne), formy teatru wizualnego, teatru przedmiotu, teatru maski i teatru aktorskiego.

- Zwiedzanie indywidualne Piwnicy Lalek. Raz powołane do życia postaci, lalki, maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje, nie giną. Ukryte w magazynach teatralnych wspominają swoją sceniczną przygodę, czasem czekają na jej dalszy ciąg. W Piwnicy Lalek można spotkać tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze tetru. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX w. Nie brakuje tu kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które niejednego widza przeniosą w świat przeszłości. To istny labirynt, po którym można krążyć, oddawać się wspomnieniom, ale też rozkoszować się istnymi dziełami sztuki autorstwa najwybitniejszych scenografów teatru lalek drugiej połowy XX wieku i współczesności.

- Przejazd do Mc Donalda. Czas wolny na ciepły posiłek – płatne dodatkowo we własnym zakresie.

- Przejazd do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Zwiedzanie z przewodnikiem.Historia szpitalnictwa sięga w Białymstoku XVII w. Wśród aptecznych eksponatów, obok starych farmakopei (kodeks apteczny) jest całe mnóstwo dziwnie wyglądających urządzeń. Są tabletkarki, przyrządy do walcowania maści, prasy do wyciskania soków, autoklawy, perkolatory (do uzyskiwania nalewek i wyciągów), miechy do rozsypywania proszków i wiele wiele innych. W szufladach wyłożono oryginalne leki z okresu międzywojennego. Prawdziwa zabawa zaczyna się, kiedy wchodzimy do dawnego gabinetu dentystycznego. Stare fotele, nożna wiertarka dentystyczna, rozwieracz szczękowy z przytrzymywaczem języka … brrr… Nazwy narzędzi brzmią jak z horroru! Jest też kącik weterynaryjny.

- Pobyt na warsztatach mydlarskich. W trakcie warsztatów dzieci prócz wyrobu własnego mydełka wybiorą się w fascynującą podróż po historii wody i brudu. Dowiedzą się m.in.: Czy woda szkodziła? Ile razy w roku mył się król? Od kiedy chirurdzy używają rękawiczek?A na koniec nie lada gratka! Każdy zabierze swoje własne mydło na pamiątkę do domu!

- Przejazd do Jumper Park. To trzeci taki obiekt w Polsce i pierwszy w Białymstoku. W dawnej hali mięsnej otworzono park trampolin, w którym znajdują się m.in. sektory do dowolnego skakania, boisko do gry w zbijaka, sektor z basenem wypełnionym piankami, boiska do koszykówki. Każdy chętny może przyjść i poskakać po trampolinach, lub zaliczyć kąpiel w basenie z piankami. Na początek jeden z instruktorów przeprowadza 5 min. rozgrzewkę, a później już hulaj dusza, każdy może robić co tylko mu się podoba, oczywiście w granicach rozsądku!
- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.Cena od 120 zł zawiera:


- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie,
- opłaty parkingowe,
- usługi przewodnika,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


*Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 opiekunów/wtchowawców (gratis)

Uwaga!Kolejność zwiedzania oraz godziny może ulec zmianie.Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.Każdy uczestników powinien posiadać ze sobą aktualną legitymację szkolną.
 
 

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!


 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji