18,Zielona Góra-Tropical Islands-Biskupin-Kruszwica-Inowrocław– 4dni
CENA: od 1499 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Zielonej Góry. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Wina. Ekspozycja daje możliwość pełnego, kompleksowego i wszechstronnego zapoznania się z się z kolejnymi etapami rozwoju winiarstwa od średniowiecza po czasy współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem winiarstwa w Zielonej Górze. Wystawa ukazuje zarówno pracę na winnicy, jak i w piwnicy winiarskiej, zaprezentowany jest zatem pełen proces produkcji wina.W największej sali prezentowana jest unikatowa kolekcja 10 rzeźb głów boga wina, Bachusa. Po wejściu do Muzeum Wina przyciągają dwa dna beczek ze znakami firmowymi wytwórni „Grempler & Co” – najstarszej w Niemczech wytwórni win musujących oraz Lubuskiej Wytwórni Win w Zielonej Górze. W drugiej części wystawy zrekonstruowano linię technologiczną produkcji wina. Eksponaty takie jak: napędzana silnikiem elektryczną miazgownicą, prasy winiarskie, filtry, pompy, urządzenia do korkowania i etykietowania tworzą ciąg produkcyjny wina. Osobną grupę stanowią narzędzia wykorzystywane do uprawy winorośli na winnicy (szpadle, motyki, sekatory, kilofy, opylacze, opryskiwacze oraz kosze do noszenia winogron). We wnętrzach Muzeum Wina pojawiły się także niedawno pozyskane obiekty, w tym obrazy Jerzego Fedry ilustrujące różne epizody i anegdoty związane z winiarskimi tradycjami Zielonej Góry.Całość uzupełniają plansze edukacyjne ukazujące poszczególne odmiany winorośli, proces produkcji wina oraz rozmieszczenie winnic w Zielonej Górze pod koniec XIX w., a także znaczenie wina dla kultury europejskiej.

- Obiad.

- Przejazd na Wzgórze Winne. Spacer po Parku Winnego z Palmiarnią. Na Wzgórzu Winnym, gdzie od wieków hodowano winorośl i dziś można zobaczyć winnice. Młode, nieokrzepłe jeszcze krzaczki pną się po zboczu wzgórza poprzedzielane alejkami dla spacerowiczów. Na szczycie wzgórza stoi spory murowany pawilon, dawny domek winiarza.Teraz jest on bazą dla zielonogórskiej palmiarni. Rośnie tu największa w Polsce palma daktylowa i ponad 120 innych roślin tropikalnych. Przed naszym, niesprzyjającym egzotycznym roślinom klimatem chroni je ogromna cieplarnia – gigantyczna konstrukcja ze szkła i metalu skomponowana z domkiem winiarza. Parter zajmuje ekskluzywna restauracja, na 350 osób zaaranżowana w egzotycznej scenerii. Na otwartej na zielone kłębowisko roślin antresoli znajduje się kawiarnia, powyżej przeszklone rampy spacerowe, a pod szklanym dachem, na wysokości 18 m nad ziemią, taras widokowy, na który można wyjechać nowoczesną, przeszkloną windą. Zobaczymy stąd panoramę miasta i zajrzymy gościom restauracji do talerza.Wewnątrz obiektu można się także nacieszyć się widokiem kolorowych ryb, czy żółwi.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Kolacja. Nocleg.
2 dzień

- Śniadanie.

-Przejazd na teren Niemiec. Całodziennym pobyt w kompleksie rozrywkowo – basenowym Tropical Islands. Żar tropików w centrum Europy, miejsce, gdzie można się poczuć, jak na jednej z wysp Oceanu Spokojnego. Hala Tropical Islands ma 360 m długości, 210 m szerokości, 107 m wysokości i łączną pojemność 5,5 mlmm3. Hala jest budynkiem odpornym na wpływy atmosferyczne, to największa samonośna konstrukcja świata.Wewnątrz hali panuje temperatura 26°C, co w połączeniu z wilgotnością powietrza wynoszącą około 64% przyczynia się do ciepłego, „tropikalnego” mikroklimatu. W hali znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem z roślinnością tropikalną, a także plaża. Tropical Island słynie z licznych zjeżdżalni, wodospadów, grot skalnych, morskich prądów, rwących rzek i wielu innych fascynujących atrakcji. Na plażach, których długość przekracza 400m znajdziemy liczne leżaki i miejsca do wypoczynku. Wewnątrz Tropical Island znajduje się ponad 30000 roślin. Oprócz tego znajdziemy tutaj bary, restauracje, pasaż handlowy, strefę sauny i masażu i wiele innych ciekawych atrakcji. Temperatura wody w basenie imitującym ocean wynosi 30°C, a temperatura powietrza nie spada poniżej 25°C. Można również zasmakować spaceru wśród bujnej roślinności lasów tropikalnych, a także odpocząć na plaży pod palmami przy rajskiej lagunie.

- Obiad na terenie Tropical Islands.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Uroczysta kolacja biesiadna. Nocleg.
3 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Biskupina. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Archeologicznego. Biskupin to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny, Powstał w miejscu dawnej osady obronnej z przełomu epoki brązu i żelaza, zamieszkałej przez ludność kultury łużyckiej. Dziś jest najsłynniejszym obiektem polskiej archeologii, a od 1994 r. także Pomnikiem Historii.Osada obronna kultury łużyckiej powstała na wyspie Jeziora Biskupińskiego. Osiedle otaczał drewniany częstokół i wysoki na 6 m wał z drewna i ziemi. W obrębie obwarowań w 13 rzędach stało ponad 100 drewnianych domów, a dzielące je ulice wyłożono drewnem. Jednakże woda w jeziorze podniosła się i zalała domy. Dopiero w 1934 roku miejscowy nauczyciel Walenty Szwajcer dokonał niesamowitego odkrycia. W Biskupinie zobaczymy nie tylko rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic czy budynków mieszkalnych, ale zwiedzimy również ciekawe muzeum. Znajduje się tu także jedno z dwóch istniejących w Polsce laboratoriów konserwacji drewna mokrego wydobytego ze stanowisk archeologicznych.

- Przejazd do Kruszwicy. Zwiedzanie z przewodnikiem Mysiej Wieży. Jej nazwę jedni tłumaczą legendą, kiedy to król Popiel został zjedzony przez mściwe myszy. Inni uważają, że nazwa pochodzi od rodu Myszków, którzy panowali tu nad ludem goplańskim. Jest jeszcze inna wersja która głosi, że nazwę tę przynieśli ze sobą Krzyżacy. Widzieli oni w tej wieży zwierciadlane odbicie Mysiej Wieży w Bingen na wyspie Renu. Górująca nad miastem 32 m ceglana wieża to pozostałość zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego ok. 1350 r. Na szczyt Wieży dochodzi się 109 schodami. Początkowo schody wiodą na zewnątrz, jednak na wysokości murów prowadzą już wewnątrz wieży. W jej ścianach można zauważyć 14 kul armatnich. Zostały one wykopane po restauracji zamku u podnóża wieży. Obecnie Mysia Wieża znana jest jako centrum mocy. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, iż według twierdzeń radiestetów na ziemi występują specjalne miejsca tzw. czakramy, które odznaczają się szczególnie korzystnym oddziaływaniem na organizmy żywe, w tym ludzi.

- Rejs po Jeziorze Gopło (ok. 1h).Największe jezioro Pojezierza Wielkopolsko - Kujawskiego i dziewiąte pod względem wielkości jezioro w Polsce. Położone jest w dorzeczu Noteci Wschodniej. Rejs rozpoczynamy z przystani kierując się w stronę południową pozostawiają po obu stronach tereny Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Płynąc odcinkiem kanału Warta - Gopło, pokonujemy śluzę w Koszewie, a następnie Gawrony. Podczas śluzowania woda podnosi stateczek na wysokość 4 m.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przyjazd do Inowrocławia. Czas wolny w kompleksie Tężni Solankowych.  Druga,  co  do   wielkości   tężnia w Polsce, otwarta w 2001 r. Ma ona kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków o obwodzie 322 m i wysokości 9 m. Na szczycie, podobnie jak w Ciechocinku, znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i Parku Solankowego. Pompowana na szczyt tężni solanka spływa po tarninie, którą  wyłożone są jej  ścianyi pod wpływem wiatru i słońca powstaje naturalny solankowy aerozol. Zasięg oddziaływania szacowany jest na 300 m, a zalecane jest przebywanie w odległości minimalnej od tężni (około 30 m) nie dłużej niż 15-30 minut. Przebywanie w pobliżu tężni pomaga osobom chorym na nadciśnienie tętnicze, choroby układu oddechowego, stany ogólnego wyczerpania. Wskazane również dla osób zdrowych, gdyż wzmacnia odporność oraz zabezpiecza przed chorobami.W kompleksie zobaczymy m.in.: Tężnię wraz z Parkiem Solankowym, Pijalnię Wód, Palmiarnię, Ogrody Papieskie oraz Amfiteatr.

- Obiad.

- Wyjazd w drogę powrotna.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.
Cena 1499  zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- 3 x nocleg w pokojach z łazienkami w  hotelu 3* lub 4*,
- wyżywienie (3x śniadanie, 3x obiad, 1x obiadokolacja, 1x kolacja, 1x kolacja biesiadna),
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przy wjeździe do Niemiec niezbędne jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego lub paszportu.

Cena obowiązuje przy grupie min. 40 osób.

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!
UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji