19, Garbate Mazury– 3 dni
CENA: od 470 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Rapy. Zwiedzanie z przewodnikiem słynnej Piramidy - grobowca baronów von Fahrenheid. Baron von Fahrenheit był ponoć najbogatszym człowiekiem Prus Wschodnich. Ludzie mówili, że jadąc tylko przez swoje włości mógł dotrzeć z rodzinnego pałacu wprost do Królewca. Kiedy więc umarła mu córka, postanowił jej kupić nieśmiertelność. I zbudował na Rysich Bagnach piramidę (proporcjami odpowiada piramidzie w Gizie). A może było zupełnie inaczej… W Rapie kończy się Polska. Niespełna 2 km dalej biegnie granica z Rosją. Wieś ma swoją tajemnicę. Wystarczy zboczyć z drogi w las i nagle człowiek ląduje w innej rzeczywistości. Powietrze nasycone wilgocią z okolicznych bagien stoi niemal nieruchomo, cisza wwierca się w uszy, a przed oczami wyrasta kamienna piramida. Grobowiec jest wysoki na blisko 16m, jego podstawa ma kształt kwadratu o boku 10m. Zbudowano go z polnego kamienia wykończonego czerwoną cegłą. Podobno w miejscu tym koncentruje się potężna energia płynąca z wnętrza ziemi, zaś promieniowanie sprawia, że giną owady i drobne zwierzęta. W środku spoczywa 7 członków rodziny von Farenheid. Wszystkie złożone tam ciała uległy mumifikacji pomimo wilgoci...

- Przyjazd do Gołdapi. Zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu Mazurskich Tężni Solankowych - czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 m, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi -  leczymy przede wszystkim górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze. Istnieje także możliwość skosztowania wód leczniczych (chlorkowo-sodowe, fluorkowe) czerpanych z odwiertów Gołdap Zdrój 1 z głębokości 646 m., Jezioro Gołdap - położone w zachodniej części parku krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Północna jego część znajduje się na terenie obwodu kaliningradzkiego i nosi tam nazwę Oziero Krasnoje, czyli Czerwone Jezioro. Zwierciadło wody ma powierzchnię 149 ha. Średnia głębokość to ponad 5 m, z kolei w najgłębszym odcinku zbiornika głębokość wody sięga ponad 10 m. Doskonale zagospodarowana plaża miejska stanowi idealne miejsce do wypoczynku i wodnej rekreacji dla najbardziej wymagających turystów.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.2 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Ełku. Przejażdżka Ełcką Koleją Wąskotorową. 30 km wycieczka na trasie Ełk-Sypitki-Ełk.  Jedna z nielicznych kolei tego typu na terenie Polski, funkcjonującą do dnia dzisiejszego. Jej głównym zadaniem był przewóz mieszkańców okolicznych wsi do Ełku, czasem transportowano również towary. Jej działalności nie przerwała II wojna światowa ani zmiana przynależności państwowej – aż do lat 90. XX w. nadal służyła jako regionalne źródło transportu. W 1992 kolej ełcka została uznana za zabytek. Trasa Kolei prowadzi przez malownicze mazurskie tereny, między jeziorami: Selment Wielki i Regielskie. Podczas nieśpiesznej podróży kolejką goście mogą podziwiać piękną i dziką przyrodę, która zostanie na długo w pamięci.

- Spływ kajakowy pod opieką wykwalifikowanego przewodnika oraz ratownika wodnego. Trasa Sypitki – Stacze. Stacze to malownicza wioska koło Ełku, położona nad samym brzegiem rzeki Legi (strefa ciszy). Rzeka ta łączy Jezioro Selmęt Wielki z zespołem Jezior Rajgrodzkich. Podczas pływu możemy obserwować malownicze meandry rzeki, roślinność i ptactwo wodne oraz podziw dla myśli ludzkiej towarzyszącej podczas zagospodarowania tych ziem.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Mikołajek. 1,5 h rejs statkiem po jeziorze Śniardwy - największym polskim jeziorze słynącym z wielu wysepek oraz urokliwych zatoczek. Zbiornik ten to największe jezioro w Polsce o powierzchni 114 km². Jezioro leży w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w południowej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Najpiękniej wyglądają Śniardwy o świcie, gdy lekka mgła unosi się nad wodą. Często nie widać wtedy brzegu i odnosi się wrażenie, że otwiera się przed nami bezmiar wód... Rejs po mazurskich jeziorach zapewnia wspaniałe widoki oraz niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci.

- Spacer po mieście, czas wolny na zakup pamiątek. Mikołajki często zwane żeglarską stolicą Mazur ściągają do siebie przede wszystkim amatorów sportów wodnych. Miasto najbardziej znane jest żeglarzom, gdyż właśnie tędy przebiega główny szlak szuwarowych wędrówek. W wiosce żeglarskiej znajduje się duży, dobrze wyposażony port, liczne tawerny, smażalnie i bistro. W sezonie odbywa się tutaj wiele imprez cyklicznych, regat itp. Ta niewielka miejscowość leży nad Jeziorem Mikołajskim stanowiącym odnogę największego z jezior mazurskich - Jeziora Śniardwy. Zwiedzając okolice jeziora warto za mostem dla pieszych przespacerować się promenadą po wschodniej stronie akwenu. Na trasie tej znajduje się kilkanaście sklepików z pamiątkami.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.Cena  470 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu do wszystkich obiektów,
- opiekę pilota,
- usługi przewodników, ratownika wodnego,
- 2 nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2x śniadanie, 2x obiadokolacja),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu po trasie – 20zł

Cena obowiązuje przy grupie min. 40 osób

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!

UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji