20, Sandomierz – 3 dni
CENA: od 370 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd w okolice Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem winnicy połączone z degustacją 4 rodzajów wina. Choć region sandomierski trudno nazwać polską Toskanią, to tradycje winiarskie sięgają na tym terenie XIII w., kiedy to dominikanie zaczęli uprawiać winorośl. Okolice Sandomierza już w średniowieczu były znane z rozległych sadów i winnic. Chętnie jeździli tu nasi monarchowie i pomieszkiwali na sandomierskim zamku „dla zdrowego powietrza a obfitości fruktów i wina”. Bardzo długo sandomierskie winnice uchodziły za najlepsze w kraju. Wielu autorów podkreślało wysoką jakość tutejszych win np. Marcin z Urzędowa stawiał je na równi z trunkami morawskimi, a Jakub Haur porównywał je do win węgierskich... Podczas pobytu w winnicy zapoznamy się z dziejami winiarstwa na sandomierszczyźnie, jak funkcjonuje winnica, z jakich odmian produkowane jest wino. Istnieje również możliwość szkolenia z  pielęgnacji winnych krzewów.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.  Nocleg.2 dzień


- Śniadanie.

- Przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta z Bramą Opatowską. Sandomierz, czyli miasto filmowego „Ojca Mateusza” jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie będącej stromym zakończeniem Gór Świętokrzyskich. Rynek miejski o całkiem sporych wymiarach wita turystów pięknymi kamieniczkami, przyjazną atmosferą oraz wspaniałym renesansowym ratuszem o gotyckim  rodowodzie. Brama Opatowska - prawdziwy symbol miasta, jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce. Stamtąd widać piękną panoramę Sandomierza...

- Przejście Podziemna Trasą Turystyczną. System dawnych IV i XV w. piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi 470 m. Sandomierskie lochy owiane są legendami. Najsłynniejsza legenda mówi o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach…

- Spacer po dziedzińcu zamkowym wraz z przejściem przez słynne Ucho Igielne. Sandomierski zamek został zbudowany w XIV w. z fundacji Kazimierza Wielkiego na miejscu wcześniejszego grodu, przebudowywany II wieki później  na rezydencję renesansową. Obecnie mieści się w nim Muzeum Okręgowe, a z  dziedzińca zamkowego rozciąga się wspaniały widok na katedrę i Wisłę. Furta Dominikańska zwana również Uchem Igielnym jest ostatnią istniejącą furtą w muchach obronnych miasta. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Sandomierza. Pamiątkowe zdjęcia robią tu zakochani. Jest opowieść, mówiąca o tym, że czasami Ucho Igielne lubi zamknąć się, szczególnie wtedy, gdy przechodzi przez nie osoba mająca wiele na sumieniu. Ucho Igielne – ze względu na kształt furty przypominające ucho igły – zwężone na dole i rozszerzające się ku górze, natomiast nazwa z członem „dominikańska” odnosi się do faktu, iż dawniej było to miejsce ułatwiające komunikację pomiędzy braćmi z dwóch klasztorów dominikańskich – tego wewnątrz murów obronnych i tego poza nimi.
- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Nałęczowa. Zwiedzanie indywidualne Parku Zdrojowego. Możliwość skosztowania lokalnych wód leczniczych. Tu kuruje się serce, koi nerwy, poprawia samopoczucie. Nałęczów pod Lublinem, nazywany miasteczkiem zdrowia, już ponad sto lat temu przyciągał kuracjuszy, w tym licznych artystów. Mieszkał tu Stefan Żeromski, leczył się Bolesław Prus. Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej urokliwych zakątków tego miejsca jest Park Zdrojowy. Powstał w XVIII w. z inicjatywy Stanisława Małachowskiego, a na przestrzeni kolejnych stuleci był rozbudowywany na potrzeby kuracjuszy. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest owalny staw oraz szereg ścieżek i alei. Dodatkowym atutem jest bogaty drzewostan i palmiarnia. W centrum znajduje się zabytkowy budynek sanatoryjny – Stare Łazienki. Bogato zdobiony kolumienkami, balkonami oraz tarasami. Park Zdrojowy w Nałęczowie to istna oaza spokoju, a często spotykanym widokiem są spacerowicze dokarmiający oswojone wiewiórki i łabędzie.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.
Cena od 370 zł zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 2 nocleg w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2x obiadokolacja, 2x śniadanie),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu na trasie - 20 zł

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Cena obowiązuje przy grupie min. 40 osób

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji