Drukuj
 

21, Inowrocław - Bydgoszcz - Toruń – 3 dni
CENA: od 400 zł

< Wróć do ofert wycieczek integracyjnych

HARMONOGRAM PROGRAMU



1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Inowrocławia. Czas wolny w kompleksie Tężni Solankowych.  Druga,  co  do   wielkości   tężnia w Polsce, otwarta w 2001 r. Ma ona kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków o obwodzie 322 m i wysokości 9 m. Na szczycie, podobnie jak w Ciechocinku, znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i Parku Solankowego. Pompowana na szczyt tężni solanka spływa po tarninie, którą  wyłożone są jej  ścianyi pod wpływem wiatru i słońca powstaje naturalny solankowy aerozol. Zasięg oddziaływania szacowany jest na 300 m, a zalecane jest przebywanie w odległości minimalnej od tężni (około 30 m) nie dłużej niż 15-30 minut. Przebywanie w pobliżu tężni pomaga osobom chorym na nadciśnienie tętnicze, choroby układu oddechowego, stany ogólnego wyczerpania. Wskazane również dla osób zdrowych, gdyż wzmacnia odporność oraz zabezpiecza przed chorobami.W kompleksie zobaczymy m.in.: Tężnię wraz z Parkiem Solankowym, Pijalnię Wód, Palmiarnię, Ogrody Papieskie oraz Amfiteatr.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Bydgoszczy. Zwiedzanie z przewodnikiem Exploseum – Centrum Techniki Wojennej. Pierwotnie fabryka, w której budynkach powstała ekspozycja, przeznaczona była do zadań militarnych III Rzeszy produkując m.in. trotyl, nitroglicerynę i proch bezdymny, obecnie zaś jest jednym z najciekawszych atrakcji turystycznych nie tylko w skali województwa kujawsko-pomorskiego, ale całego kraju (uhonorowany nagrodą Polskiej Organizacji Turystycznej). Zwiedzający kompleks siedmiu budynków pofabrycznych, połączonych siecią wąskich tuleni i korytarzy, mamy świadomość historycznej wyjątkowości miejsca, bowiem już same budynki i ich surowe wnętrza snują mroczną opowieść o niewolniczej pracy przymusowej ok. 40 tys. robotników. W pustych wnętrzach budynków fabrycznych znalazły swoje miejsce ekspozycje muzealne poświęcone zagadnieniom związanym z historią zakładów. Nowoczesne środki przekazu, oparte o ikonografię, multimedia i rozwiązania interaktywne, posłużyły do stworzenia opowieści o fabryce DAG Bromberg, Na całość ekspozycji składają się: budynek przygotowania produkcji (1133) – Alfred Nobel i jego dziedzictwo, Fabryki Dynamit Aktien-Gesellschaft; budynek nitracji – Produkcja nitrogliceryny; budynek denitracji – Historia broni i uzbrojenia; płuczki kaskadowe fabryki DAG Duneberg i Krummel; budynek stabilizacji – Historia materiałów wybuchowych, budynek żelatynizacji– Praca przymusowa w zakładach III Rzeszy; walce osuszające i magazyn – Konspiracja w DAG Fabryk Bromberg oraz Armia Czerwona.

- Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Stare Miasto w Bydgoszczy zbudowano według gotyckich wzorców, a jego serce stanowi Rynek (przebiega przez niego 18 południk długości geograficznej wschodniej, który łączy Bydgoszcz m.in. ze Sztokholmem i Kapsztadem). Przyciąga on urokliwą atmosferą, zabytkowymi kamieniczkami oraz okazałym gmachami. Ponadto spacerując Starym Miastem zobaczymy m.in.: fragmenty murów miejskich - pozostałości, wznoszonych od XV wieku, ceglanych murów; Kościół Katedralny pw. św. Marcina i Mikołaja - znajduje się w nim drewniany, barokowy ołtarz główny z 1700 roku z jednym z piękniejszych polskich wizerunków maryjnych – obrazem Matki Boskiej z Różą; Wyspa Młyńska - przestrzenne serce Bydgoszczy. Zielona enklawa w samym centrum miasta. Aleje starych drzew: kasztanów, lip. A pośród nich zabytkowe, dawne: młyny, magazyny zbożowe, kaszarnie, spichrze. Tworzą niezwykły, historyczny krajobraz przemysłowy; Wenecja Bydgoska - przepiękne miejsce, zawdzięczające swą nazwę podobieństwu do tej prawdziwej, północnowłoskiej Wenecji. Stanowi ją ciąg XIX w. kamienic, ustawionych wzdłuż rzeki Młynówki.

- Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.



3 dzień


- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Torunia. 40 min. rejs statkiem po Wiśle z przewodnikiem. Niepowtarzalna możliwość podziwiania panoramy toruńskiej starówki z pokładów statku. Statek pływa po Wiśle na długości całego toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego i jest dobrym sposobem do podziwiania z jednej strony panoramy starówki, z drugiej niemal dzikiego, zalesionego brzegu Wisły - Kępy Bazarowej.

- Czas wolny na Starym Mieście. Możliwość zakupu słynnych toruńskich pierników. Drugi po Krakowie największy i oryginalny (nie uległ zniszczeniu podczas wojen tak, jak np. stolica) średniowieczny zespół architektoniczny. Dlatego też przez wielu znawców sztuki jest nazywany Krakowem Północy lub Małym Krakowem. Gotyk na dotyk – oj tak!!! Ratusz Staromiejski, Dwór Bractwa św. Jerzego, liczne kamienice, spichrze, mury obronne, baszty i bramy – wszystko oryginalne, niepowtarzalne, piękne…

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.



Cena 400 zł  zawiera:  

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 2 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2x obiadokolacja, 2x śniadanie),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

+ możliwość zamówienia obiadu na trasie - 20 zł

Cena obowiązuje przy grupie min. 40 osób

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach!









UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji