23, Olsztynek - Elbląg - Malbork – 3 dni
CENA: od 770 zł


HARMONOGRAM PROGRAMU1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Olsztynka. Zwiedzanie z przewodnikiem Huty Szkła Artystycznego. Szklarz wkłada do rozgrzanego pieca żeliwną rurkę i nabiera na jej koniec masę szklaną w postaci bombki. Za chwilę wydmuchuje figurkę ptaszka… W niewielkiej  hucie można obejrzeć  na żywo  proces powstawania szklanych wyrobów m.in. figurek oraz szkła dekoracyjno-użytkowego: wazonów, salaterek, świeczników, karafek. Wykonane w hucie niepowtarzalne szklane cuda można zakupić jako pamiątkę. Zobacz jak wyrabia się prawdziwe szklane cudeńka!

- Przejazd do hotelu w Elblągu. Czas wolny na korzystanie z hotelowego SPA.

- Obiadokolacja. Nocleg.2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Elbląga. Ok. 2,5 godz. rejs „statkiem po trawie”- z przewodnikiem. Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno.

- Przejazd na Stare Miasto. Zwiedzanie z przewodnikiem. Starówka Elbląska z historycznym układem urbanistycznym, podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym, z charakterystyczną dla Elbląga Ścieżką Kościelną, z zespołem zrekonstruowanych kamieniczek, to jest miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta. Od kilkunastu lat prowadzona jest jej rekonstrukcja. Kamieniczki, które powstają nawiązują do dawnego stylu. Na Starym Mieście na turystów czekają liczne kawiarenki, puby i pizzerie. Można tu także znaleźć m.in. budowle gotyckie: katedra pw. Św. Mikołaja, Centrum Sztuki - Galeria El, Brama Targowa. Elbląskie Stare Miasto to również jeden z największych w Europie pod względem powierzchni teren objęty kompleksowymi badaniami archeologicznymi.

- Czas wolny.

- Powrót do miejsca zakwaterowania.

- Uroczysta kolacja biesiadna z DJ.

- Nocleg.3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Malborka. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego. Największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Najpiękniejszy widok na zamek jest od strony rzeki – Nogatu, a z zamkowej wieży roztacza się przeurocza panorama okolicy. Zamek w Malborku to imponujące mury z czerwonej cegły jak również pas murów obronnych z wieżami i bramami. Zwiedzający mogą podziwiać pomysłowość średniowiecznych budowniczych podczas oglądania ciekawego i dość innowacyjnego jak na tamte czasy system centralnego ogrzewania. Zamczysko wzbudziło uznanie na świecie dlatego też obiekt został wpisany na Listę UNESCO w 1997 r.

- Obiad.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych.Cena od 770  zł  zawiera:  

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje (statkiem po trawie-65 zł, Malbork- 31,50),
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 2 noclegi w pokojach z łazienkami w luksusowym 4* hotelu,
- wyżywienie (1x obiadokolacja, 2x śniadanie, 1x kolacja biesiadna, 1x obiad),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


Cena z Open Barem od 4-7 h - 845 zł/os  


Cena obowiązuje przy grupie min. 40 osób


Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji