31, Warszawa z gliną – 1 dzień
CENA: od 98 zł- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przyjazd do Królikarni. Udział w warsztatach „Gładkie i chropowate – poznajemy fakturę rzeźby”. Dlaczego jedne rzeźby wydają się przyjemne, a inne najchętniej omijalibyśmy z daleka? Czasami odpowiedź kryje się na powierzchni dzieła, czyli w jego fakturze. W Magazynach Studyjnych na podstawie wybranych dzieł nauczymy się opisywać fakturę rzeźby własnymi słowami, zastanowimy się nad tym z czym nam się kojarzy i jakie emocje wywołuje. Później przy użyciu gliny wykonamy swoją własną płaskorzeźbę i spróbujemy nadać konkretny charakter dzięki odpowiedniej fakturze.

- Przejazd do Manufaktury Cukierków. Udział w pokazie wytwarzania słodyczy. Zapraszamy na pokaz tworzenia małych, słodkich dzieł sztuki. Spektakl rozpoczyna się od wylania gorącej masy na granitowy blat, później dodanie do niej aromatów, barwników i ,,wyciąganie cukru na haku”. Podczas pokazu można zobaczyć cały proces tworzenia wzoru, aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci maleńkiego karmelka. Na koniec  każdy z uczestników otrzymuje opakowanie cukierków i lizaka. Metoda wykonywania cukierków pochodzi z XVII w., dlatego też nie używane są do produkcji żadne specjalistyczne maszyn. Pokaz jest bardzo widowiskowy i trudno go opisać słowami. To po prostu trzeba zobaczyć!

- Przejazd na Stare Miasto. Przejazd kolejką staromiejską po Placu Zamkowym. Podczas 30-minutowej wycieczki z przeszklonych wagoników kolejki można podziwiać piękno stolicy. Podczas przejażdżki ulicami Starego i Nowego Miasta przewodnik opowie o ciekawych budowlach, pomnikach i innych atrakcjach. Kolejka ma swój przystanek na Placu Zamkowym (obok Kolumny Zygmunta) i tam też kończy swój bieg.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.Cena od 98 zł  zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ możliwość zamówienia obiadu w drodze powrotnej – 20zł

Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób+4 wychowawców (gratis)
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.


 
 

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!


 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji