4 dniowa wycieczka - Włochy Szwajcaria (Mediolan/St Moritz/Como) - wycieczka lotnicza


Mediolan określany światowym centrum mody jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie Czarujące, romantyczne miasteczka, palmy, dużo kwiatów, błękitna woda, a w tle szczyty Alp- to jest to, co czyni to miejsce wyjątkowym. Dla spragnionych niezwykłych wrażeń jedna z najbardziej spektakularnych podróży przez Alpy, najwyżej położoną linią kolejową która łączy różniące się pod względem języka i kultury obszary. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. To tutaj przyjemność z obcowania z przyrodą łączy się z przeżyciem kulturowym, zapewniając najpiękniejsze alpejskie doświadczenia.


 
      

         


HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień

- Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu (wczesne godziny poranne). Odprawa.

- Przylot do Bergamo.

- Prywatny transfer z lotniska do hotelu. W miarę możliwości zakwaterowanie lub pozostawienie bagaży. Krótki odpoczynek.

- Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie: Piazza del Duomo-gotycka perełka Mediolanu, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy i jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych na świecie, którą budowano przez ponad 600 lat. Usytuowanie na ogromnym placu w otoczeniu pięknych pałaców oraz kamienic pozwala w pełni podziwiać misterne zdobienia, oraz bogactwo detali. Zwiedzanie katedry, wjazd windą (lub wejście schodami) na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. - Galeria Wiktora Emanuela II – pierwsza galeria handlowa na świecie. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie - La Scala. Wizyta w muzeum. Wizyta
w Zamku rodu Sforzów, z której wywodzi się królowa Bona. Tam zobaczymy też ostatnie dzieło Michała Anioła Pieta' Rondanini i fragment fresków Leonarda da Vinci, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Kościół Santa Maria presso San Satiro z optyczną iluzją renesansowego mistrza architektury – Bramante. Przejazd tramwajem do dzielnicy kanałów Navigli, gdzie widać że Mediolan, podobnie, jak Wenecja, był kiedyś miastem na wodzie. Spacer po mieście.

- Dla chętnych możliwość wejścia do Teatru La Scala na operę „Aliba i 40 rozbójników”. Bilety płatne dodatkowo.

- Czas wolny na kolację.

- Nocleg.
2 dzień

- Śniadanie,

- Przejazd środkami komunikacji publicznej do miejscowości Como, która swoim pięknem przyciągnęło także wielkie hollywodzkie gwiazdy. To tutaj znajdziemy wille, takich sław, jak George Clooney, Madonna i Brad Pitt. Jezioro Como uznane zostało za jedno z najpiękniejszych jezior w świecie. Jego czyste wody otoczone są zalesionymi pagórkami i skalistymi szczytami Alp. Podziwianie malowniczych krajobrazów. Spacer po miasteczku m.in. Katedra, ratusz, dzwonnica,

- Przepłynięcie do miejscowości Lenno. Spacer uroczymi uliczkami miejscowości. Villa del Balbianello – dla chętnych zwiedzanie ogrodu. Kręcono tu m.in. ostatnie sceny z „Casino Royale” oraz „Miesiąc nad jeziorem” z Umą Thurman w roli głównej.

- Rejs statkiem do Bellagio. Spacer po miasteczku, zwanym perłą jeziora Como. To luksusowy kurort, pełen eleganckich hoteli i willi. U jego nasady dominują wzgórza i góry a na końcu rozpościera się zjawiskowy widok na główne ramię jeziora i amfiteatralnie zamykające go od północy ośnieżone szczyty Alp.

- Powrót do miejscowości Como.

- Powrót do Mediolanu.

- Czas wolny na posiłek.

- Nocleg.
3 dzień

- Śniadanie,

- Czas wolny do dowolnego wykorzystania w Mediolanie lub wycieczka fakultatywna do Szwajcarii (wyjazd ok. 06.00-powrót ok. godz. 21.00) Przejazd do miejscowości Tirano. Przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie Bernina Express czyli słynnym "czerwonym pociągiem" z Tirano-rajskiej Italii porośniętej palmami do mieniących się lodowcami gór (St Moritz). Trasa kolejowa harmonijnie wtapia się w górski krajobraz pasm Albula i Bernina. Pociąg pokonuje z łatwością tunele, mosty i wzniesienia o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Kolej w Szwajcarii - maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. To tutaj przyjemność z obcowania z przyrodą łączy się z przeżyciem kulturowym, zapewniając najpiękniejsze alpejskie doświadczenia.

- Trzygodzinny pobyt w słynnym, ultra luksusowym szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz.

- Powrót do Tirano a następnie do Mediolanu.

- Powrót do hotelu.

- Czas na obiadokolację. Nocleg.4 dzień

- Śniadanie.

- Wymeldowanie z hotelu.

- Transfer na lotnisko.

- Przelot do Warszawy


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Podczas zwiedzania konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Przy przekraczaniu granicy obowiązuje aktualny dowód osobisty lub paszport.

Dodatkowo płatne: Przed wylotem-płatne w biurze ok. 70 euro (koszt biletu na przejazdy komunikacją miejską-13 euro, przejazd do Como 10 euro w 2 strony, rejsy 15 euro, katedra Duomo 16 euro, Muzeum w zamku Sforzów- 5 euro, muzeum w teatrze La Scala- 9 euro) Na miejscu: obowiązkowy podatek klimatyczny płatny w hotelu-12 euro. Dla chętnych wycieczka fakultatywna Szwajcaria. Koszt biletów 92 CHF(ok. 346 zł) + 23 euro dojazd do Tirano i z powrotem.
*Ceny biletów mogą ulegać zmianie.
Średnia cena obiadu to 10-15 euro.


W cenie:

- bilety lotnicze z bagażem podręcznym 10 kg,
- indywidualny transfer z lotniska w Bergamo do Mediolanu i z powrotem,
- 3 noclegi w pokojach z łazienkami w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych (pokój 1-osobowy za dopłatą),
- wyżywienie (3x śniadanie),
- opiekę pilota,
- usługi licencjonowanego przewodnika,
- zwiedzanie Mediolanu w systemie audio-guide,
- ubezpieczenie NNW oraz KL,
- obowiązkowy podatek turystyczny TFG,
- podatek VAT.
*Cena obowiązuje przy grupie min. 10 osób 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji