4 dniowa wycieczka - Norweskie fiordy wiosną - wycieczka lotnicza
Żeby uwierzyć, trzeba to zobaczyć na własne oczy…..
CENA: 1995 zł

Ta magiczna wycieczka, to delektowanie się spektakularnymi widokami wiosennej Norwegii zarówno od strony wody i lądu, podjazdy autokarem i pociągiem jednymi z najbardziej stromych i zachwycających tras świata. Rejsy fiordami z pięknymi krajobrazami wysokich gór z podpłynięciem pod potężny wodospad oraz długie spacery klimatycznymi uliczkami Bergen.

 
       

         


HARMONOGRAM PROGRAMU


1 dzień

- Spotkanie z pilotem na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa. Wylot do Norwegii o godz. 08.35 przylot 10.55.

- Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek.

- Spacer po Bergen. Z racji obchodzonego 17 maja norweskiego Święta Konstytucji (w miarę możliwości) obserwacja niezwykle barwnych i wesołych parad pięknie ubranych w lokalne stroje, rozradowanych mieszkańców Norwegii.

- Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Bergen „Miasta Siedmiu Wzgórz”: Stary port Bryggen, Starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Wędrówka po wąskich uliczkach, wśród małych budynków to przeżycie, które na długo zapamiętamy. Kolorowe drewniane domki (w sumie 61) nad nadbrzeżem portowym pochodzą w większości z XV oraz XVI wieku. Spacerując wąskimi uliczkami między ciasno ustawionymi, drewnianymi domami kupców hanzeatyckich możemy niemal przenieść się w czasie i poczuć klimat tamtych lat, dodatkowo spotęgowany przez panujący miejscami półmrok., Kościół Św. Marii-najstarszy budynek w Bergen (zewn), wieża Rosenkrantza- zewn, Przejście główną ulicą Torgallmeningen w stronę Sceny Narodowej, pierwszego teatru w Norwegii ufundowanego przez Ole Bull`a. Spacer po mieście.

- Dla chętnych przejazd kolejką Floibanen na wzgórze Fløyen (320 m n.p.m), skąd roztacza się znakomity widok na całe miasto i okolice. (dodatkowo płatne 95 NOK) w zależności od pogody możliwość 45-minutowego spaceru po tamtejszych szlakach pieszych.

- Wizyta na Torget – barwnym targu rybnym. Są tu świeże śledzie, dorsze i żabnice, wędzone łososie i halibuty, a także krewetki, mule, żywe kraby, homary i langustynki, a nawet pieczone mięso z wieloryba przypominające najlepsza wołową polędwicę. Ponadto kawior, rybne i krewetkowe sałatki, śledzie w różnych zalewach i smakach i wiele innych przysmaków. Czas wolny na zakupy i posiłek.

- Powrót do hotelu.

- Nocleg.
2 dzień

- Śniadanie.

- Rejs Bergen-Mostraumen 3-godzina wycieczka, podczas której w pełni doświadczymy piękna fiordów i otaczających je gór. Malownicze krajobrazy okolicznych miejscowości z pojedynczymi domkami oraz wąskie gardła fiordów wprawiają w zachwyt! Podczas rejsu podpływamy statkiem bardzo blisko pod monumentalne wodospady aby zaczerpnąć wody płynącej prosto z gór. (dodatkowo płatne 650 NOK)

- Spotkanie z przewodnikiem. Spacer po mieście-w miarę możliwości pogodowych- (dla chętnych wjazd) na Ulriken, najwyższy szczyt pasma De syv fjell, które otaczają Bergen. Wysokość szczytu, który jest fenomenalnym punktem widokowym na Bergen wynosi 643 m n.p.m.. W trakcie wędrówki mijamy jeziora i ściany gór. Wycieczka w tym wariancie trwa 4-5 godzin. Ze szczytu Ulriken można zjechać kolejką. (115 NOK) Wjazd i zjazd kolejką linową Ulriksbanen na górę Ulriken (175 NOK)

- Czas wolny na mieście (m.in. na posiłek).

- Powrót do hotelu.

- Nocleg.3 dzień

- Śniadanie.

- Wyjazd z dworca kolejowego w Bergen. Całodzienna wycieczka do Nærøyfjord z przejazdem pociągiem, autokarem i statkiem. Trasa kolejowa przebiega przez największy górski płaskowyż w północnej Europie, Hardangervidda, z widokiem na śnieżnobiały lodowiec Hardangerjøkulen. Podróż jedną z najbardziej stromych kolei na świecie, której 20,2 km szlak budowano przez 20 lat, drążąc tunele ręcznie w litej skale.
Różnica poziomów między stacjami wynosi aż 863,5 m, pociąg pokonuje 20 tuneli o łącznej długości 6 km. Tą niezwykle piękną trasę z przystankami dla podziwiania widoków (wodospady, rwące rzeczki, majestatyczne szczyty z lodowcami, kolorowe farmy na odludziu) i robienia zdjęć pokonujemy ok. godziny. Pociąg zatrzymuje się tuż obok potężnego wodospadu Kjosfossen. W trakcie rejsu po fiordzie, zanim statek wycieczkowy dotrze do Nærøyfjordu, jednego z najwęższych w Europie można podziwiać piękne wioski Aurland i Undredal. Położony w samym sercu krainy fiordów Nærøyfjord jest odgałęzieniem Sognefjordu najdłuższego fiordu Norwegii, przecinającego środkową część kraju na dwie części. Wąski, w jednym punkcie zaledwie 250 metrów szerokości, Nærøyfjord otaczają strome góry i ośnieżone szczyty, wznoszące się 1800 m. n.p.m. Na ich zboczach znajdują się grzmiące wodospady i malownicze wioski osiadłe wzdłuż fiordu. Nærøyfjord to prawdziwy cud natury, który ze względu na swoje wyjątkowe piękno, nienaruszone przez działalność człowieka znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs kończy się w osadzie Gudvangen, skąd autobusem jedziemy spektakularną najbardziej stromej drodze w Europie Północnej, wijącą się trasą Stalheimskleiva ze 13 stromymi podjazdami i ostrymi zakrętami oraz widokami na wodospady Sivlefossen i Stalheimsfossen . Wracamy do Voss i następnie do Bergen. (płatne dodatkowo 1640 NOK)

- Czas wolny na posiłek.

- Powrót do hotelu.

- Nocleg.4 dzień

- Śniadanie.

- Czas wolny do samodzielnego wykorzystania-na spacery, zakupy czy delektowanie się smakami Norwegii na targu rybnym.

- Wykwaterowanie .Transfer na lotnisko.

- Wylot o godz.16:45 Powrót do Warszawy godz. 18:55Cena 1995 zł

W cenie:

- 3x nocleg w hotelu 4* w samym centrum Bergen,
- 3x śniadanie (bogaty bufet),
- bilety lotnicze z usługą Priority z Warszawy z bagażem 10 kg.
- transfer z lotniska do hotelu w Bergen i z powrotem,
- usługi licencjonowanego przewodnika,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW, KL,
- podatek VAT,
- składka TFG

Dodatkowe opłaty:
Rejs Bergen-Mostraumen ( 3 godziny) 650 NOK ( ok.299 zł)
Rejs całodniowy na Fiord Nærøyfjord 1640 NOK (ok. 755 zł)
Wjazd Bergen Floyen 95 NOK (ok. 44 zł)
Kolejka w dwie strony na Ulriken 175 NOK (ok. 81 zł) lub sam zjazd z Ulriken 115 NOK (ok. 53 zł)

Program będzie realizowany przy grupie min. 10 os.

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji