02, Czekoladowa Warszawa – 1 dzień
CENA: od 108 zł

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.  

- Przyjazd do Warszawy. Zwiedzanie z przewodnikiem Niewidzialnej Wystawy. Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Ciekawe? Dziwne? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy? Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi. Poznasz nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi. Doświadczysz jak poruszać  się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko. Widziałeś już mówiący zegarek? Maszynę do pisania brajlem? Pokażemy Ci przedmioty i narzędzia, których niewidomi  używają na co dzień. Na wystawie nasi Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie!

- Przejazd do Manufaktury Czekolady na warsztaty. Miejsce, które zabiera nas w podróż dookoła świata: Nikaragui, Ekwadoru, Peru, Wenezueli czy Ghany. I to właśnie dzięki tej podróży możemy poznać smak prawdziwej czekolady. Manufaktura Czekolady to jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Cały proces produkcji ma miejsce pod jednym dachem. Tylko tak możemy zagwarantować niespotykany, intensywny smak. W naszych tabliczkach nie używamy proszku kakaowego lub innych półproduktów. Każdy może spełnić marzenie i stworzyć własną, czekoladową kompozycję. Przenieście się razem z nami do magicznego królestwa! W programie warsztatów m.in.: degustacja płynnej czekolady oraz ziaren kakaowca, pokaz ręcznego temperowania czekolady, wyrabianie własnej tabliczki.

- Czas wolny na Nowy Świecie. Ulica stanowiąca część historycznego Traktu Królewskiego. Na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Świętokrzyskiej posiada zwartą zabudowę utrzymaną w stylu klasycystycznym, która jest stylizacją nadaną ulicy podczas odbudowy ruin po II wojnie światowej. Obecnie Nowy Świat jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy. Rok po roku, sukcesywnie, remontowane są fasady znajdujących się przy nim kamienic. Na Nowym Świecie i przyległych doń uliczkach (Ordynacka, Foksal, Warecka, Smolna) jest pięknie o każdej porze dnia i roku. Nie brakuje tu licznych sklepów oraz urokliwych kawiarni…

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.


 

Cena od 108 zł zawiera:

- transport autokarem z klimatyzacją, ,
- opłaty parkingowe
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodnika,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT.

+  możliwość zamówienie obiadu – 20zł


 
Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób + 4 wychowawców/opiekunów (gratis)
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.   Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.

Każdy program modyfikujemy według życzenia klienta!

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji