1, Augustów - Wilno - Druskienniki - 3 dni
CENA: 525 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU

1 dzień:
 
- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem (ok. 1,5 h) na trasie Port Augustów – Rospuda – Port Augustów. Rejs rozpoczniemy atrakcyjnym szlakiem Doliny Rospudy, wyruszając z Augustowa i kierując się na rzekę Nettę. Statek mijając jedne z piękniejszych w Augustowie spacerowych tras po obu stronach rzeki Netty, wpływa na jezioro Necko. Po pokonaniu krótkiego odcinka jeziora Necko, kierują się na jezioro Rospuda, położone wśród dziewiczej, nienaruszonej przyrody. Unikatowość Doliny Rospudy, której krajobraz chroniony jest ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt, stała się przyczyną przerwania budowy obwodnicy Augustowa kilka lat temu. Na jeziorze Rospuda statki zawracają i rozpoczynają rejs powrotny do portu w Augustowie.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.2 dzień:

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Wilna. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Najstarsza część miasta na lewym brzegu Wilii jest żywą historią stolicy Litwy. Największa (360 ha, 1487 budynków, 70 ulic) i najpiękniejsza starówka w Europie Środkowo-Wschodniej ze względu na swą unikatową wartość kulturową dla ludzkości w 1994 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jako przykład kształtowania się miasta. Starówka jest pełna wąskich i krętych uliczek, domów krytych czerwoną dachówką, dziedzińców, bezcennych kościołów, rezydencji magnackich i pamiątkowych budowli jest jednym z ulubionych miejsc wilnian i turystów. Każda z uliczek kryje w sobie jakąś niebywałą historię, czaruje niesamowitą atmosferą. Mimo wielu pożarów, dzielnica zachowała średniowieczny układ urbanistyczny. Stare Miasto – to Plac Katedralny i Katedra Wileńska, Pałac Prezydencki z siedzibą głowy państwa oraz znany na całym świecie Uniwersytet Wileński. Magia Starego Miasta sprawia, że jest to miejsce, do którego chce się wracać.

- Wjazd kolejką na Wzgórze Zamkowe. Podziwianie panoramy oraz zwiedzanie z przewodnikiem Baszty Giedymina. Wieża Giedymina jest świadkiem najwcześniejszego okresu historii grodu, jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wilna, pozostałością Zamku Górnego i jedyną zachowaną jego wieżą. Tu niegdyś przodkowie Litwinów położyli kamień węgielny pod przyszłe miasto. Od 1960 r. czynne jest tu Muzeum Zamku Górnego. Ekspozycja muzeum obejmuje zabytkowe sztandary krzyżackie, schemat bitwy pod Grunwaldem, popiersie Witolda, a także zapoznaje z makietami zamków wileńskich. Dzisiaj na baszcie znajduje się taras widokowy, skąd możemy podziwiać malowniczą panoramę stolicy.

- Przejazd do Tamy na Belmoncie. Spacer z przewodnikiem. Usytuowany niedaleko od centrum Wilna, porośnięty lasami Belmont jest ulubionym miejscem spacerów i odpoczynku wilnian i turystów. 16 września 1536 r. król Zygmunt August wydał pozwolenie na zbudowanie młyna wodnego na rzece Wilence. W ostatnich latach tereny dawnego młyna dosłownie podniesiono z ruin przekształcając go w ośrodek rozrywki i wypoczynku. Na powierzchni około 2 he zbudowano 7 mostów, kaskady, fontannę oraz rotundę z okrągłymi oknami na planie koła. Akcentem powstałego centrum odpoczynku i rozrywki stało się koło wodne – jedno z największych w Europie, most dla pieszych (około 1 km), place wypoczynkowe, amfiteatr, staw, dróżki dla pieszych, sztuczny wodospad.

- Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.


3 dzień:


- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd pod pomnik Pępka Europy. Dokładnie 26 km od stolicy kraju – Wilna bije serce Europy. Zespół geografów kierowany przez Jean-George'a Affholdera wymierzył, że środek Starego Kontynentu leży na 54°54 N i 25°19 E we wsi Purnuszki. Ten fakt zarejestrowany jest w Księdze Rekordów Ginessa. W 1992 r. ustawiono tutaj wielki, ważący 9 ton głaz, symbolizujący centrum Europy. Gdy Litwa została wpuszczona w progi Unii Europejskiej dodatkowo ustawiono białą, granitową kolumnę zwieńczoną gwiezdną koroną. Litwini uwierzyli, że są pępkiem kontynentu. W punkcie centralnym Geograficznego Centrum Europy znajduje się ogromny kamień, na którym ku pamięci turyści mogą zrobić zdjęcia.

- Przejazd do Druskiennik. 2 godz. pobyt w kompleksie basenowym hotelu Aqua. Kompleks Parku Wodnego w Druskienikach to świat rozrywek i wypoczynku o powierzchni 30000m2. W strefie rozrywek wodnych odwiedzający mogą skorzystać z wieży o 6 otwartych i krytych zjeżdżalniach oraz strefy basenów zlokalizowanej pod ogromną kopuła, z której można podziwiać panoramę rzeki Niemna. Miłośnicy mocnych wrażeń po skorzystaniu ze zjeżdżalni o długości 212 m i wypróbowaniu swoich sił w starciu z falami w basenie fal morskich i wartkiej rzece, mogą odzyskać siły w strefie wypoczynkowej, wannach masujących, kaskadach wodnych albo pogrążyć się w przyjemnościach strefy saun.

- Krótki spacer nad rzeką Niemen. Spacer pięknym bulwarem, który ciągnie się wzdłuż całej miejscowości, przy którym stoją okazałe sanatoria, hotele, kawiarnie, lodziarnie i ławeczki. Możliwość skorzystania z dobrodziejstw Źródła Piękności, odkrytego w 1955r. gdzie woda wybija z głębokości 326m.

- Wyjazd w drogę powrotną. Po trasie czas wolny na ciepły posiłek.

- Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.
Cena  525 zł zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie,
- opłaty parkingowe,
- 2x noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (2x śniadanie, 2x obiadokolacja),
- usługi licencjonowanego przewodnika,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.
+ możliwość zamówienie obiadu w drodze powrotnej – 20zł

Minimalna liczba uczestników 45 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców (gratis).
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie.  Przy wjeździe na Litwę obowiązuje aktualny dowód osobisty lub paszport. Walutą obowiązującą na Litwie jest euro. 

UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


 

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji