2, Poznań - Berlin - Tropical Island  - 4 dni
CENA: od 710 zł + 35 EUR

HARMONOGRAM PROGRAMU

1 dzień:
 
- Wyjazd we wczesnych godzinach porannych.
 
- Wyjazd do Gniezna. Zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem (możliwy udział w lekcji o wybranej tematyce - dodatkowo płatne) oraz zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej - z przewodnikiem.

- Obiad.

- Przejazd do Grodu Pobiedziska, drewnianej fortecy z okresu wczesnego średniowiecza. Na terenie grodu zwiedzamy z przewodnikiem wystawę wczesnośredniowiecznych machin oblężniczych w naturalnej skali, oglądamy inne uzbrojenie oraz bierzemy udział w pokazie strzelania ze średniowiecznych machin oblężniczych( kuszy wałowej oraz onagera)oraz gigantycznego Trebusza. (Pakiet Piastuna w cenie).

- Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień:

- Śniadanie.

- Przejazd do centrum ŠKODA AUTOLAB, pierwszego tak zaawansowanego technicznie i przyjaznego Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z  5 stref skorzystamy z interaktywnych eksponatów, doświadczymy wielu sytuacji drogowych dobrze się przy tym bawiąc!

- Spacer po Poznaniu. Czas wolny.

- Przejazd na poznańską Maltę do Centrum Rekreacji Malta Ski. Korzystanie z atrakcji Centrum.  (kolejka górska Andrenaline- 1 zjazd w cenie, letni tor saneczkowy Pepsi-1 zjazd w cenie)

- Przejazd pod granicę niemiecką na nocleg.

- Zakwaterowanie  w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.3 dzień:


- Śniadanie.

- Przejazd do Berlina. Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem: Brama Brandenburska, Reichstag - siedziba niemieckiego parlamentu z niezwykłą szklaną kopułą, następnie spacer Aleją Pod lipami do wieży telewizyjnej liczącej łącznie 368 metrów wysokości - oficjalnie najwyższego budynku w Europie- i Alexanderplatz. Następnie przejście do Muzeum Pergamońskiego z Wielkim Ołtarzem Zeusa i babilońską Bramą Isztar. W muzeum podziwiać będziemy zabytki babilońskie, egipskie, greckie i rzymskie. Przejście do Muzeum Techniki gdzie zobaczymy eksponaty, które można dotknąć, do których można wejść, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu. Ekspozycje to między innymi: koleje – ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci  lokomotyw i wagonów, lotnictwo – kilkadziesiąt samolotów, a także ponad 200 samochodów, 250 motocykli i 300 rowerów a także modele statków jak i prawdziwe jednostki – od rekonstrukcji starożytnych łodzi po nowoczesne konstrukcje. Pozostałe ekspozycje to m.in. film, fotografia, telekomunikacja, komputery, energetyka, papiernictwo, tekstylia, przemysł chemiczny i farmaceutyczny oraz ekspozycje dotyczące technologii wytwarzania różnorakich produktów.

- Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień:

- Śniadanie.

- Wyjazd do Tropical Island w Krausnick - największego tropikalnego parku rozrywki w Europie!
W Tropical Island czeka na Was kraina pełna egzotyki. Zapraszamy na spacery po plaży Morza Południowego oraz na ekspedycję po Lesie Tropikalnym. Poczujcie atmosferę dalekich lądów i niepowtarzalną magię tropikalnej wyspy. Fascynująca kraina tropików pod dachem z prawdziwą plażą nad wodą, lasem tropikalnym oraz oryginalnymi budowlami z krajów ze strefy międzyzwrotnikowej to cały dzień zabawy, radości i relaksu. Temperatura w ciągu dnia w Tropical Island to 25°C w cieniu, woda w Morzu Południowym ma 28°C, w lagunie Bali 31°C.

- W trakcie pobytu na wyspie obiad z napojem.

- Powrót  w godzinach wieczornych/nocnych.
Cena od 710 zł  + (32 euro) zawiera:

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, DVD,
- opłaty parkingowe,
- 3x nocleg, pokoje 2,3 os. z łazienkami,
- 3x śniadanie, 3x obiadokolacja,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VATMinimalna liczba uczestników 55 osób pełnopłatnych + 4 wychowawców/opiekunów (gratis).
Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Pilot nie oprowadza po atrakcjach zawartych w programie. 

UWAGA! Każdy program modyfikujemy według życzeń klienta.Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


 

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji