6, Druskienniki-Wilno-Ryga-Tallin   - 5 dni
CENA: od 1399 zł

HARMONOGRAM PROGRAMU

1 dzień

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

- Przejazd na Litwę. 3 godz. pobyt w kompleksie basenowym „Aqua” w Druskiennikach. Kompleks Parku Wodnego w Druskienikach to świat rozrywek i wypoczynku o powierzchni 30000m2. W strefie rozrywek wodnych odwiedzający mogą skorzystać z wieży o 6 otwartych i krytych zjeżdżalniach oraz strefy basenów zlokalizowanej pod ogromną kopuła, z której można podziwiać panoramę rzeki Niemna. Miłośnicy mocnych wrażeń po skorzystaniu ze zjeżdżalni o długości 212 m i wypróbowaniu swoich sił w starciu z falami w basenie fal morskich i wartkiej rzece, mogą odzyskać siły w strefie wypoczynkowej, wannach masujących, kaskadach wodnych albo pogrążyć się w przyjemnościach strefy saun.

- Przejście nad rzekę Niemen. Spacer z przewodnikiem. Spacer pięknym bulwarem, który ciągnie się wzdłuż całej miejscowości, przy którym stoją okazałe sanatoria, hotele, kawiarnie, lodziarnie i ławeczki. Możliwość skorzystania z dobrodziejstw Źródła Piękności, odkrytego w 1955r. gdzie woda wybija z głębokości 326m.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.2 dzień

- Śniadanie.

- Przejazd do Wilna. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem. W programie m.in.: Stare Miasto - największa i najpiękniejsza starówka w Europie Środkowo - Wschodniej ze względu na swą unikatową wartość kulturową dla ludzkości wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; Ostra Brama – najcenniejszy skarb, słynący z cudów i łask obraz Matki Miłosierdzia. To właśnie on w szczególny sposób przyciąga turystów i pielgrzymów z całego świata; cerkiew św. Trójcy i klasztor Bazylianów – funkcjonowało tu kiedyś więzienie carskie. Podczas procesu filaretów w latach 1823-1824 przebywał w nim Adam Mickiewicz. Tu znajdowała się także znana z „Dziadów” cela Konrada; Uniwersytet Wileński – jedna z najstarszych uczelni w Europie i najważniejszej placówka oświatowa Litwy, która wykształciła wiele sławnych na całym świecie osób. Po dziś dzień słynie z wysokiego poziomu nauczania i bogatej oferty akademickiej; kościół św. Anny – nazywany „śpiewającym kamieniem”, gdyż zbudowano go z 33 gatunków cegieł. Ma piękną oryginalną fasadę i jest największym klejnotem wileńskiej starówki zatem nic dziwnego, że sam Napoleon chciał go na swej dłoni przenieść aż do Paryża; wjazd kolejką na Wzgórze zamkowe - górująca nad krajobrazem Góra Giedymina, opasana wstęgą Wilenki, to według legendy miejsce założenia miasta. Tu zlokalizowane są najstarsze budowle Wilna, tu „mówią wieki”. Zachowane do dziś zabudowania zamkowe składają się z kilku budowli gotyckich: baszty zachodniej, Pałacu Władców na przeciwległym krańcu dziedzińca oraz fragmentów muru obronnego opasującego zamek.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Uroczysta kolacja biesiadna. Nocleg.  3 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

-  Przejazd na Łotwę. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Rygi. W programie m.in.: Stare Miasto - znane jest ze swoich świątyń i budynków historycznych; Dom Bractwa Czarnogłowych -  przepiękna gotycka budowla z początku XVI w., której nazwa pochodzi od działającego w Rydze i Tallinie zrzeszenia nieżonatych kupców, którzy przybrali miano Bractwa Czarnogłowych; kościół św. Jakuba – wg legendy dzwon znajdujący się na jego wieży bije zawsze, gdy w jego pobliżu przechodzi niewierna żona; zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka - są doskonałym przykładem domów kupieckich, które spełniały jednocześnie funkcje mieszkalne i magazynowe; katedra luterańska - największa średniowieczna świątynią krajów bałtyckich, dzieło gotyku ceglanego słynąca z ogromnych organów z 6768 piszczałkami.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.4 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Przejazd do Estonii. Całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem Tallina. W programie m.in.: Dolne i Górne Stare Miasto – dwu poziomowa starówka połączona schodkami od lat 90 ubiegłego wieku figuruje na Liście UNESCO; Wzgórze Toompea - stąd będziemy mogli zobaczyć niebieskie wody Zatoki Tallińskiej oraz starówkę z iglicami wież kościelnych, ceglastymi dachami kamienic i średniowiecznych baszt; sobór św. Aleksandra Newskiego -  główna rosyjska cerkiew w Estonii i zarazem najpiękniejsza. Świątynia może się pochwalić się także najsilniejszym zespołem kościelnych dzwonów ( jeden z nich waży aż 15 ton!); wybrane baszty obronne – w Tallinie jest ich aż 20 i wszystkie pochodzą z okresu średniowiecza; Plac Ratuszowy z ratuszem i Domem Wielkiej Gildii - główną atrakcją jest tu XIV w. ratusz, który na początku pełnił funkcję magazynu, a potem teatru. Przy placu znajduje się także. dawna siedziba Wielkiej Gildi, pochodząca z początków XV w.

- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.5 dzień

- Śniadanie. Wykwaterowanie.

- Dalsze zwiedzanie Tallina - Dzielnica Pirita – znajdują się tutaj imponujące ruiny klasztoru św. Brygidy, a także długa plaża i morze oraz nieduża przystań ze szczątkami instalacji z Igrzysk Olimpijskich 1980 r.;

- Czas wolny na plażowanie.

- Wyjazd w drogę powrotną.

- Obiad.

- Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.
Cena  1399  zł  zawiera:   

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
- opłaty parkingowe,
- bilety wstępu na wszystkie atrakcje,
- usługi przewodników,
- opiekę pilota,
- 4 noclegi w pokojach z łazienkami,
- wyżywienie (4 x śniadania, 3 x obiadokolacje, 1x obiad, 1x kolacja biesiadna),
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Każdy uczestnik musi posiadać aktualny dowód osobisty lub paszport. Walutą obowiązującą na terenie Litwy, Łotwy i Estonii jest euro.

Cena obowiązuje przy grupie min. 45 osób.
Gwarantujemy dobry standard noclegu i wyżywienia! Nie umieszczamy grup w hostelach! Zapisy oraz informacje:
Biuro Podróży Essentia, ul. Kilińskiego 44, Ostrołęka.
Tel. 575-509-809


 

 
ZAPISZ SIĘ!

Formularz rezerwacji